0216 573 66 13

A 15/10 Tipi Pvc Su Tutucu Bant

A 15/10 Tipi Pvc Su Tutucu Bant

  • Stok Kodu 643
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az 0 Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu ürün 2794 Kez incelendi

 

 Kullanılacağı yere göre özel renkli, istenen teknik özelliklere uygun, kauçuk esaslı, özel boylarda PVC Su tutucu bant üretimi fabrikamızda yapılmaktadır.

     Beton ve Betonarme yapıların bazı noktalarında derz bırakılması zorunludur. Betonarme yapı elemanlarında genleşme ve çökmeden dolayı yapıda doğabilecek hasarların önlenmesi amacıyla bazı kısımlarda bırakılan derzler genleşme derzi olarak tanımlanmaktadır. Yapıda kullanılan çimento prizini tamamladığında, hacimde meydana gelen azalma sebebiyle meydana gelebilecek deformasyonun yapıya zarar vermesini önlemek amacıyla genleşme derzi bırakılması gerekmektedir. 

     Bilindiği gibi yapılardaki genleşme sünme hareketleri ihmal edilmeyecek kadar büyük ve devamlı tekrarlanan hareketlerdir. Diğer bir yandan, beton dökümünün bir süre için durdurulduğu, sonra yeniden başlatıldığı yerde bırakılan ve basınç gerilmelerinin doğrultusunda dik olarak düzenlenen derzler inşaat derzi olarak tarif edilmektedir. Termik genleşmeler veya zemin hareketleri sebebiyle yapıda düzenlenmiş olan derzler daralma gösterir. Bu çeşit derzler daralma derzi olarak tarif edilir.

     Kullanım Alanları; 

 

 

Barajlar Hidro Elektrik ve Termik Santralleri
Göletler Köprüler
Sulama Kanalları Arıtma Tesisleri
Su Depoları Metro İnşaatları
Su Tasfiye Tesisleri Viyadükler
Yüzme Havuzları İstinat Duvarları
Rıhtımlar Zemine Oturan Döşemeler ve Temeller
İsale Tünelleri Endüstriyel Yapılar

 

 
     Tip Seçimi;


      Beton işlerinde kullanılan PVC plastik bant tipinin seçiminde, derzde su yalıtımı mı yoksa hareket transferlerine engel olmak mı, yoksa her iki özelliğin de ağırlıklı olduğu bir uygulamanın mı gerçekleştirileceğinin belirlenmesi gerekir. Öyle ki: yapının zemindeki basınçlı suya karşı korunması gerekiyorsa, derzlerde kullanılacak PVC su tutucu bantlar, derzlerden içeriye su sızmasını önleyecek şekilde betonun su ile temas eden yüzeylerinde kullanılmalıdır. Eğer basınçlı zemin suyu söz konusudeğilse ve derzde dinamik hareketlerin transferine engel olunmak istenirse bu takdirde beton kesintinin merkezinde kullanılan merkezi tip PVC su tutucu bantlar kullanılabilir. Eğer yapı deprem kuşağı üzerindeyse veya taşman olayının yoğun olarak beklendiği yerlerde yapılmakta ise bu takdirde, meydana gelebilecek aşırı germeleri absorbe edecek ve çaprazlama yönlerdeki gerilmelere dayanıklı bant tipi seçilmelidir.

     Genleşme derzlerindeki, bir takım parametrelere bağlı olarak 18 mm ile 50 mm arasında derz aralığı düzenlemesi söz konusu olmalıdır. Derzin görünür yüzeyinde veya PVC su tutucu bant bulunmayan yüzeyinde, derz içindeki malzemelerin ve derzin korunması açısından kapama profili olarak isimlendirilen özel amaçlı bantların kullanılması gerekmektedir. Bu tip bantların beton dökümü sırasında kullanılan tipleri olduğu gibi beton dökümünden ve prizin tamamlanmasından sonra dışarıdan monte edilen tipleri de bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

 


Gelişme ve yenileşmeye bağlı olarak yapılan her işlem insan hayatını kolaylaştırmak ve yüksek bir performans örneği sergilemeye yardımcı olmak adınadır. Bugün hizmet vermekte olan her sektör kendi içerisinde birinci olmak adına bir uğraş verir ve haklı bir çaba örneği sergiler, bu nedenle de sürekli olarak bir değişim ve gelişim evresi gözler önüne serilir.

Kaliteli Su Tutucu Bant Nasıl Yapıştırılır

Hizmet etmekte olan ve birçok kitle iletişim aracında da adı sıkça geçmekte olan firmalar vasıflı bir kimlik ve yüksek bir iradeyle işleri kolaylıkla çözüme kavuşturmaktadır. Her geçen gün eski dönemlere nazaran su tutucu bant üretimini gerçekleştirmekte ve su tutucu bantın uygulandığı alanın bakım onarımını yapmaktadır. Maddi getiriyi/kazancı bir yana koyarak ilk olarak kaliteli bir iş ortaya koyma çabası içerisinde olan firmalar, özellikle inşaat alanları, havuzlar, dehlizler başta olmak üzere birçok alana su tutucu bant uygulamasını uygulamakta ve dur durak bilmeden çalışmaktadır.

Genel olarak su tutucu bantların sıfırdan uygulamasını yapan ve taleplere bağlı olarak da mekânın konumuna ve türüne bağlı olarak ürünü monte eden işçiler, işçilik değeri yüksek, su tutumu kaliteli olan, referanslarıyla insanların takdirini toplayan ürünler tercih etmektedir.

Mekanın genişliğine ve uzunluğuna bağlı olarak farklı boyut ve ebatlarda üretilen su tutucu bantlar, her bütçeye hitap edecek şekilde tasarlanmış olup, hesaplı bir satış planı çıkardıktan sonra piyasaya sürülmektedir. 

Benzer Ürünler