0216 573 66 13

A 23/7 Tipi Pvc Su Tutucu Bant

A 23/7 Tipi Pvc Su Tutucu Bant

  • Stok Kodu 647
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az 0 Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu ürün 2397 Kez incelendi

 

 Kullanılacağı yere göre özel renkli, istenen teknik özelliklere uygun, kauçuk esaslı, özel boylarda PVC Su tutucu bant üretimi fabrikamızda yapılmaktadır.

     Beton ve Betonarme yapıların bazı noktalarında derz bırakılması zorunludur. Betonarme yapı elemanlarında genleşme ve çökmeden dolayı yapıda doğabilecek hasarların önlenmesi amacıyla bazı kısımlarda bırakılan derzler genleşme derzi olarak tanımlanmaktadır. Yapıda kullanılan çimento prizini tamamladığında, hacimde meydana gelen azalma sebebiyle meydana gelebilecek deformasyonun yapıya zarar vermesini önlemek amacıyla genleşme derzi bırakılması gerekmektedir. 

     Bilindiği gibi yapılardaki genleşme sünme hareketleri ihmal edilmeyecek kadar büyük ve devamlı tekrarlanan hareketlerdir. Diğer bir yandan, beton dökümünün bir süre için durdurulduğu, sonra yeniden başlatıldığı yerde bırakılan ve basınç gerilmelerinin doğrultusunda dik olarak düzenlenen derzler inşaat derzi olarak tarif edilmektedir. Termik genleşmeler veya zemin hareketleri sebebiyle yapıda düzenlenmiş olan derzler daralma gösterir. Bu çeşit derzler daralma derzi olarak tarif edilir.

     Kullanım Alanları; 

 

 

Barajlar Hidro Elektrik ve Termik Santralleri
Göletler Köprüler
Sulama Kanalları Arıtma Tesisleri
Su Depoları Metro İnşaatları
Su Tasfiye Tesisleri Viyadükler
Yüzme Havuzları İstinat Duvarları
Rıhtımlar Zemine Oturan Döşemeler ve Temeller
İsale Tünelleri Endüstriyel Yapılar

 

 
     Tip Seçimi;


      Beton işlerinde kullanılan PVC plastik bant tipinin seçiminde, derzde su yalıtımı mı yoksa hareket transferlerine engel olmak mı, yoksa her iki özelliğin de ağırlıklı olduğu bir uygulamanın mı gerçekleştirileceğinin belirlenmesi gerekir. Öyle ki: yapının zemindeki basınçlı suya karşı korunması gerekiyorsa, derzlerde kullanılacak PVC su tutucu bantlar, derzlerden içeriye su sızmasını önleyecek şekilde betonun su ile temas eden yüzeylerinde kullanılmalıdır. Eğer basınçlı zemin suyu söz konusudeğilse ve derzde dinamik hareketlerin transferine engel olunmak istenirse bu takdirde beton kesintinin merkezinde kullanılan merkezi tip PVC su tutucu bantlar kullanılabilir. Eğer yapı deprem kuşağı üzerindeyse veya taşman olayının yoğun olarak beklendiği yerlerde yapılmakta ise bu takdirde, meydana gelebilecek aşırı germeleri absorbe edecek ve çaprazlama yönlerdeki gerilmelere dayanıklı bant tipi seçilmelidir.

     Genleşme derzlerindeki, bir takım parametrelere bağlı olarak 18 mm ile 50 mm arasında derz aralığı düzenlemesi söz konusu olmalıdır. Derzin görünür yüzeyinde veya PVC su tutucu bant bulunmayan yüzeyinde, derz içindeki malzemelerin ve derzin korunması açısından kapama profili olarak isimlendirilen özel amaçlı bantların kullanılması gerekmektedir. Bu tip bantların beton dökümü sırasında kullanılan tipleri olduğu gibi beton dökümünden ve prizin tamamlanmasından sonra dışarıdan monte edilen tipleri de bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

 


Sektörel bir bakış açısıyla işine konsantre olan ve hiçbir müşterisini üzmeyen firmalar, üretmiş oldukları anti slip kaydırmaz bantlar ile müşterilerin ihtiyaçlarını gidermeye gayret etmektedir.

  Özel ölçüler, kurallar, birimler kullanarak su tutucu bantlar için özel malzemeler kullanılmakta ve üretimin başladığı ilk aşamadan itibaren kontroller devamlı bir şekilde ilerlemektedir. Dayanıklı, kullanışlı ve uygun fiyatta olan su tutucu bant üreten markalar tespit edilmeli ve buna uygun bir alışveriş yapılmalıdır. Bu nedenle su tutucu bantların sadece dış görünüşüne bakmak yeterli değildir, kullanılma biçimi de bir o kadar önemlidir.

Kaliteli Pvc Su Tutucu Bant 

İmkân ve koşulları azami şekilde değerlendirerek müşterilerine vermiş olduğu vaatleri hiçbir şekilde unutmadan çalışmalarını ilerletmekte olan firmalar; inşaatlar, su kanalları başta olmak üzere yoğun bir çalışma programı izlemiştir. Özellikle su ile temasın önlenmesi gereken alanlar çok iyi tespit edilmeli ve kaliteden kaçınmadan su tutucu bantların satın alınma işlemi tamamlanmalıdır.

 İnşaatın yapımı sırasında vurma, kırma ve darbelere bağlı olarak oluşabilecek her türlü zararı minimum seviyeye indirgeyerek müşterilerinin zor duruma düşmelerini önlemiş olan su tutucu bantlar çok yönlü bir koruma özelliğine sahiptir, sadece su geçirmez özelliğinin yanı sıra dayanıklılığı ile de göze çarpmaktadır.

Benzer Ürünler