0216 573 66 13

A 25/10 Tipi Pvc Su Tutucu Bant

A 25/10 Tipi Pvc Su Tutucu Bant

  • Stok Kodu 635
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az 0 Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 2415 Kez incelendi

 

 Kullanılacağı yere göre özel renkli, istenen teknik özelliklere uygun, kauçuk esaslı, özel boylarda PVC Su tutucu bant üretimi fabrikamızda yapılmaktadır.

     Beton ve Betonarme yapıların bazı noktalarında derz bırakılması zorunludur. Betonarme yapı elemanlarında genleşme ve çökmeden dolayı yapıda doğabilecek hasarların önlenmesi amacıyla bazı kısımlarda bırakılan derzler genleşme derzi olarak tanımlanmaktadır. Yapıda kullanılan çimento prizini tamamladığında, hacimde meydana gelen azalma sebebiyle meydana gelebilecek deformasyonun yapıya zarar vermesini önlemek amacıyla genleşme derzi bırakılması gerekmektedir. 

     Bilindiği gibi yapılardaki genleşme sünme hareketleri ihmal edilmeyecek kadar büyük ve devamlı tekrarlanan hareketlerdir. Diğer bir yandan, beton dökümünün bir süre için durdurulduğu, sonra yeniden başlatıldığı yerde bırakılan ve basınç gerilmelerinin doğrultusunda dik olarak düzenlenen derzler inşaat derzi olarak tarif edilmektedir. Termik genleşmeler veya zemin hareketleri sebebiyle yapıda düzenlenmiş olan derzler daralma gösterir. Bu çeşit derzler daralma derzi olarak tarif edilir.

     Kullanım Alanları; 

 

 

Barajlar Hidro Elektrik ve Termik Santralleri
Göletler Köprüler
Sulama Kanalları Arıtma Tesisleri
Su Depoları Metro İnşaatları
Su Tasfiye Tesisleri Viyadükler
Yüzme Havuzları İstinat Duvarları
Rıhtımlar Zemine Oturan Döşemeler ve Temeller
İsale Tünelleri Endüstriyel Yapılar

 

 
     Tip Seçimi;


      Beton işlerinde kullanılan PVC plastik bant tipinin seçiminde, derzde su yalıtımı mı yoksa hareket transferlerine engel olmak mı, yoksa her iki özelliğin de ağırlıklı olduğu bir uygulamanın mı gerçekleştirileceğinin belirlenmesi gerekir. Öyle ki: yapının zemindeki basınçlı suya karşı korunması gerekiyorsa, derzlerde kullanılacak PVC su tutucu bantlar, derzlerden içeriye su sızmasını önleyecek şekilde betonun su ile temas eden yüzeylerinde kullanılmalıdır. Eğer basınçlı zemin suyu söz konusudeğilse ve derzde dinamik hareketlerin transferine engel olunmak istenirse bu takdirde beton kesintinin merkezinde kullanılan merkezi tip PVC su tutucu bantlar kullanılabilir. Eğer yapı deprem kuşağı üzerindeyse veya taşman olayının yoğun olarak beklendiği yerlerde yapılmakta ise bu takdirde, meydana gelebilecek aşırı germeleri absorbe edecek ve çaprazlama yönlerdeki gerilmelere dayanıklı bant tipi seçilmelidir.

     Genleşme derzlerindeki, bir takım parametrelere bağlı olarak 18 mm ile 50 mm arasında derz aralığı düzenlemesi söz konusu olmalıdır. Derzin görünür yüzeyinde veya PVC su tutucu bant bulunmayan yüzeyinde, derz içindeki malzemelerin ve derzin korunması açısından kapama profili olarak isimlendirilen özel amaçlı bantların kullanılması gerekmektedir. Bu tip bantların beton dökümü sırasında kullanılan tipleri olduğu gibi beton dökümünden ve prizin tamamlanmasından sonra dışarıdan monte edilen tipleri de bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

 


Su tutucu bant üretimi yapan firmalar, diğer firmaların aksine devamlı olarak hizmet etmek ve müşterilerine daha iyi ürünler sunmak için geceli gündüzlü çalışmaktadır.  Teknolojinin tüm imkânlarını kullanarak su tutucu bant üretiminde bulunan firmalar, sadece yurt içinde değil yurt dışında da önemli başarılar kazanmak maksadıyla dur durak bilmeden çalışmalarını sürdürmektedir.

Piyasaya sürmüş olduğu ürünler ve müşterilerinin teslim ettiği işler baz alınarak her zaman garantili ve yüksek standartlarda ürünler üretildiğini söylemek mümkün olacaktır.

Su Tutucu Bant Üretimi Nasıl Yapılır

 Müşterilerin dilediği ölçü ve boyutta kesimleri gerçekleştirerek, üretilen su tutucu bantlar, tüm koşul ve şartları sağlamak kaidesiyle satışa sunulmaktadır. Öte yandan firmaların sunmuş olduğu fiyatlarda çok uçuk olmamakla birlikte, her insanın maddi durumuna uygundur.

Su tutcu bant konusunda aşina olmayan insanlar için çok önem arz eden bir konuymuş gibi gözükmese de tam aksine insan hayatının her evresinde etkin bir şekilde kullanılmaktadır.

Her keseye uygun olarak üretilmekte olan su tutucu bantların uygun fiyatlı olmasının yanı sıra, dayanıklı ve kolay taşınma özelliği de bulunmaktadır. Ve bu durum insanları bir kez daha su tutucu bantların ne kadar işlevsel olduğunu gözler önüne sermektedir.

Benzer Ürünler