0216 573 66 13

akustik sünger

Akustik Sünger Kullanımı İle Başarılı Ses Yalıtımı Yapılması

Ses yalıtımları birçok alanda oldukça önemli ve gerekli durumdadır. Sorunsuz bir şekilde yapılacak uygulamalar ile profesyonel bir çalışma yapılması gereken alanlarda da yalıtım sağlanabilmektedir. Sorunsuz bir şekilde ses yalıtımı yapıların tamamı yanında belirli alanlarında da uygulanabilmektedir. Belirli oda ve alanların sorunsuz bir şekilde ses yalıtımı konusunda kullanılacak malzemeler oldukça önemlidir. Başarılı bir şekilde yapılacak olan ses yalıtımı konusunda akustik sünger kullanımı mümkün olabilmektedir. Bu malzemeler ses yalıtımı konusunda en fazla tercih edilen malzemeler arasında yer almaktadır. Ses yalıtımının başarılı şekilde sağlanması konusunda malzemeler yanında işçilikte oldukça önemlidir.

Sorunsuz Akustik Sünger Uygulamaları

Başarılı ve yüksek performans sağlanabilecek bir yalıtım uygulaması yapılması konusunda farklı malzemeler kullanılabilmektedir. Bu konuda en önemli olan iki unsurdan birisi, malzemelerin kaliteli olmasıdır. Kaliteli malzemelerin tercih edilmesi ile yalıtım çok daha başarılı olacaktır. Sesin içeride tutulması ve dışarıdan ses girmemesi konusunda ciddi ve titiz bir çalışma gerekmektedir. Bunun için malzemelerin kalitesi oldukça önemlidir. Bu sebeple akustik sünger kullanımı mümkün olabilmektedir. Yapılacak yalıtım konusunda diğer bir önemli konuda uygulamaların başarı ile yapılmasıdır. Bu konuda en önemli unsur işçilik kalitesi olmaktadır. Kaliteli bir işçilik için konusunda uzman ve deneyimli işçiler gerekmektedir. Sorunsuz bir şekilde yapılacak olan bu işlemlerde başarı sağlanması oldukça önemlidir.

Akustik Sünger Uygulamalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sorunsuz bir şekilde yapılması istenen ses yalıtımı genel olarak profesyonel çalışmaların yapıldığı alanlarda tercih edilmektedir. Bu alanlarda ses kaydının alınması sağlanabilmektedir. İçerideki sesin dışarı çıkmaması ve dışarın içeri ses girmemesinin sağlanması oldukça önemlidir. Profesyonel bir çalışmanın yapıldığı alanlarda da yalıtım konusundaki uygulamaların başarısı oldukça önemlidir. Etkili bir şekilde bu alanda başarı sağlanması için ciddi bir çalışma yapılması gerekmektedir. Sorunsuz olarak yapılacak yalıtım konusunda akustik sünger kullanımları yanında uygulamanın da başarılı olması gerekmektedir. Bu şekilde uygulama yapılan alana sesin girmemesi ve sesin dışarı çıkmaması sağlanabilmektedir. Bu konuda profesyonel bir çalışma yapılması yüksek sesin oluşmasını sağlayabilmektedir. Bu durumda bile başarılı performans sağlanması mümkün olabilmektedir.

Başarılı bir Yalıtım İçin Akustik Sünger Kullanımı

Yalıtım işlemleri konusunda yüksek başarılı bir performans alınması konusunda firmamız yıllardır başarılı hizmetlerini sürdürmektedir. Sorunsuz olarak yapılacak bu işlemlerde başarıya ulaşmak mümkün olabilmektedir. Etkili bir şekilde yapılacak olan ve sorunsuz bir şekilde uygulanacak yalıtımlar konusunda başarı sağlanabilmektedir. Bu konuda akustik sünger kullanımı başarı sağlanmasını arttırmaktadır. Ancak bunun yanında uygulamaların doğru ve başarılı şekilde yapılması da oldukça önemlidir. Bu konuda firmamız deneyimli ve konusunda uzman olan ekibi ile profesyonel bir başarı sağlayacak ses yalıtımlarını uygulamaktadır. Bu şekilde sorunsuz olarak yapılacak işlemlerde başarı sağlanması da mümkün olabilmektedir.

 

osman özkaynak
2620 / 8.01.2021

Merhaba, ev balkonunda çalışacak kompresör için 4 metrekarelik mdf dolap içine gürültüyü kesmek için yapışkanlı yumurta süger mi almalıyım teşekkürler.

Yönetici Cevabı

33 mm bariyerli adepan üzerine yumurta sünger uygulaması yapabilirsiniz.

Nurtaç Altuğ
2499 / 21.11.2020

Alt katımda kiracım oturuyor.Çocuklarının koşma sesleri ,benim oturduğum üst kata geliyor.Kiracım yakın zamanda çıkacak.Kiracımın oturduğu katın parkelerini söküp altına ,ses yalıtımı yaptırmak istiyorum..Alt kattan gelen darbe seslerini kesmek için ne yapabilirim? Parke altına hangi malzemeyi döşetmem uygun olur? Kimisi akustik ya da mantar şilte derken,bazısı da strafor öneriyor.Sizler ne tavsiye edersiniz? 100 m2'lik bir alan için ne kadar maliyeti olur?

Yönetici Cevabı

Merhabalar

Alttan gelen sesleri kesebilmeniz için sizin zemininizdeki  parkenin altına değil, alt katın duvarlarına ve tavanına 33 mm bariyerli adepan uygulaması yapmanız gerekiyor.bu şekilde alttan gelen sesleri kesebilirsiniz.

Nurtaç Altuğ
2496 / 21.11.2020

Alt katımda kiracım oturuyor.Çocuklarının koşma sesleri ,benim oturduğum üst kata geliyor.Kiracım yakın zamanda çıkacak.Kiracımın oturduğu katın parkelerini söküp altına ,ses yalıtımı yaptırmak istiyorum..Alt kattan gelen darbe seslerini kesmek için ne yapabilirim? Parke altına hangi malzemeyi döşetmem uygun olur? Kimisi akustik ya da mantar şilte derken,bazısı da strafor öneriyor.Sizler ne tavsiye edersiniz? 100 m2'lik bir alan için ne kadar maliyeti olur?

Yönetici Cevabı

Merhaba;

Alt kattan gelen sesleri kesebilmeniz için alt katın duvarlarına ve tavanına 33 mm bariyerli adepan uygulaması yapmanzı gerekiyor.Bu uygulamayı yatıktan sonra alçıpan ile kapatırsanız  % 70 ile 85 arası ses yalıtımı sağlarsınız.

Bahadır Bülgin
2375 / 7.09.2020

Merhaba,

Yaklaşım 11m2 lik bir odada canlı eğitim vereceğim ve oda yankı yapıyor.

Nasıl bir çözüm önerirsiniz?

Selamlarımla

Yönetici Cevabı

Merhaba;

Yakıyı Önlemek için tavana ve duvarlara akustik malzemelerden kullanabilirsiniz.

Detaylı bilgi için 0216 573 66 13 numaradan iletişime geçebilirsiniz.