0216 573 66 13

Evlerinizde, ofis ve işletmelerinizde, hastaneler ve okullar gibi eğitim ve sağlık bölgelerinde çok önemli olan ses yalıtımı için birçok malzeme kullanılmaktadır. Akustik yalıtım ürünleri içerisinde hiç şüphesiz en çok kullanılan malzemeler süngerlerdir.

Süngerler kullanılacak bölge ve kullanım alanı için çeşitlilikler göstermektedir. Ancak süngerler temelde piramit, yumurta ve labirent sünger olarak ayrılmaktadır. Bu süngerlerin kullanımı için ses yalıtımının yapılacağı mekanın ses ölçümlerinin yapılması gereklidir. Bunun neticesinde tespit edilen ses sorunlarına karşın, uzman ekiplerce hangi süngerin ne ölçülerde kullanılacağı belirlenmelidir. Akustik malzemeler içerisinde süngerlerin duvar, ahşap vb. mekanlara uygulanması için gerekli özel yapışkanlarda önemli yer tutmaktadır.

Ses ve gürültülerin çok yoğunlukta olduğu eğlence mekanlarında iç ses yalıtımı için gerekli özel süngerler de mevcuttur. Bunlar da, special süngerler, yanmaz süngerler ve kurşun bariyerli süngerlerdir. Özellikle cafe, bar ve disco gibi mekanların ses yalıtımları yapılırken özel akustik malzemeler kullanılmalıdır. Zeminlerden gelecek ses ve titreşimleri için mantar şilte ve kauçuk mantar şilte kullanılmalıdır. Özellikle tavanlarda kullanılacak olan akustik paneller de oldukça önemli ve çeşitlidir.

Bunların yanında iş yerlerinizde ve ofislerinizde çalışanlarınızın verimliliği adına özel tasarlanmış masa seperatörleri ve akustik kapı modelleri de çalışma alanlarınızda farklılık yaratmaktadır. Akustik yalıtım ürünleri son derece kaliteli olmalı ve elbette uygulayıcının da tecrübeli ve profesyonel olması gerekmektedir.

Akustik yalıtım ürünleri ile evlerinizde huzurlu anlarınıza yeniden kavuşabilirsiniz. İşyerlerinizde ve işletmelerinizde ses yalıtımı ile verimliliğiniz ve müşteri memnuniyetini sağlayabilirsiniz. Akustik malzemeler tek başlarına hiçbir şey ifade etmemektedir. Bunların kullanılacak bölgenin ses ve fiziksel ölçümleri ile hangi malzemenin ne derecelerde kullanılacağı son derece önemlidir. Uzman ve deneyimli personellerce ölçüm, seçim ve montaj işleri yapılmalıdır. 

Blog Son 8 Makale