0216 573 66 13

Gürültü kirliliği, insan veya makine kaynaklı seslerin meydana getirdiği ses kalabalığı; ses yalıtımı ise gürültü kirliliğinin insan üzerinde yarattığı olumsuz etkileri en aza indirmeyi hedefleyen oldukça cazip bir alternatif çözüm yoludur. Ses yalıtım uygulamalarının ihtiyaç duyulduğu ve gürültü kirliliğinin yoğun bir şekilde gözlemlendiği bölgeler arasında ulaşım alt yapısı gelişmekte olan ve gelişmiş olan bölgeler yer almaktadır.,

Gürültü kirliliğinin, insan üzerinde yarattığı olumsuz etkiler arasında anksiyete bozukluğu, stres, sinirlilik gibi ruhsal bozukluklar ve hipertansiyon, duyma bozuklukları gibi fiziksel bozukluklar yer almaktadır. Tüm bu açılardan bakıldığında ses yalıtım uygulamaları; çeşitli amaçlar ve işlevler açısından adepan ses yalıtımı, bariyerli ses yalıtımı, akustik ses yalıtım gibi çok sayıda farklı çeşitten meydana gelmektedir.

Ankara ilinin sivil kategorideki tek havaalanı olan Ankara Esenboğa Havalimanı’nın bulunduğu Akyurt ilçesi, tıpkı havaalanı sınırlarını ortak paylaşmış olduğu Çubuk ilçesi gibi ses yalıtım uygulamalarının en çok ihtiyaç duyulduğu bölge olarak sayılabilmektedir. Uçak iniş ve kalkışlarında oldukça yoğun bir gürültü ve titreşim yaşanıyor olması, özellikle havaalanı sınırlarına yakın yerler olan Büğdüz, Balıkhisar gibi bölgelerde yaşayan kişilerin gürültü kirliliğine en üst düzeyde maruz kalmasına neden olmaktadır bu nedenle Akyurt ilçesinde bulunan iç ve dış mekanlara, ses yalıtım uygulaması zaruri bir ihtiyaç hâline gelmektedir.

Ses yalıtım uygulamalarında yanmaz ses yalıtım süngeri, bariyerli ses yalıtım süngeri, akustik sünger, akustik panel, akustik halı, bass küpü veya bass trap, piramit veya yumurta sünger, adepan sünger, basotect sünger, yapıştırmalı sünger gibi pek çok ses yalıtım malzemesi bulunmasına rağmen Akyurt ilçesinde uygulanacak olan ses yalıtım uygulamalarında en çok tercih edilen yalıtım malzemeleri arasında bariyerli ses yalıtım süngeri, yumurta veya piramit sünger, akustik ses yalıtım süngeri gibi malzemeler yer almaktadır.

Türkiye’de, ses yalıtım uygulamaları sektörü içerisinde faaliyet göstermekte olan çok sayıda firma bulunmaktadır fakat bu firmalar arasında yer alan Adetaş Yapı; özverili çalışma sistemi  ve müşteri odaklı hizmet anlayışı sayesinde zaman içerisinde parmak ile gösterilen bir firma hâline gelmiştir. Geniş bir hizmet alanı bulunan Adetaş Yapı’nın hizmet verdiği Ankara ilçeleri arasında Akyurt ilçesi de yer almaktadır ve Adetaş Yapı, iç veya dış mekan fark etmeksizin ses yalıtım uygulamasına ihtiyaç duyulan Akyurt ilçesindeki her mekana, bu hizmeti oldukça makul fiyatlarla sunmaktadır.

Blog Son 8 Makale