Yumurta Sünger Antrasit 4cm 75X100

%60
indirim
6,62 $
16.42 TL + KDV
Stok Kodu : 454
Stokta 512 Adet Bulunmaktadır.
Bu Ürünü En Az 10 Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz.
Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.

sınırlı stok hızlı kargo


Ses Yalıtımda Yumurta Süngerlerin Farkı Nedir?

Teknoloji alanında büyük gelişmeler yaşanırken her zaman insanoğlunun da faydalanabileceği şekilde hem düzenleme hem de yenilikler getirilmeye çalışılır. Bunlardan biri de ses yalıtım alanıyla ilişkili olup günümüz şartları içerisinde gerçekten de yoğun bir şekilde çalışılan bu alanda yanmaya karşı etkisi olan, sesle alakalı olumsuzluklarla karşı karşıya kalmanızı engelleyecek olan ses yalıtım süngerleridir. En iyi şekilde sesin yutumunu ya da akustiğini sağlayarak gürültü denilecek, rahatsız edici sesleri azaltan süngerler üretilmeye başlanarak birçok alanda da kullanıma açıldı. Yanmaz yumurta sünger, günümüz içerisinde en çok kullanılan hem yankı hem de ses düzenlemeleri adına hizmet veren akustik sünger tipi üründür. Bu tip bir sünger ile beraber ses yalıtımı konusunda iyi bir düzenleme getirilebilir ve ortamın içerisinde var olan sesle alakalı gerekli düzenleme istenilen şekilde yapılabilir.

Ses yalıtım alanında kullanılabilir olan yumurta süngerler, yanmaz özellikleriyle beraber yanmaz yumurta sünger olarak sizlere sunuluyor. Bir ortam içerisinde oluşmakta olan sesin daha da az seviyeye inmesi, gürültü denecek kadar rahatsızlık veren sesin azaltılması adına kullanım gösterebileceğiniz ve hatta bizzat kullanabileceğiniz süngerlerdir. Bu süngerlerin yumurta sünger adı verilmesinin nedeni ise, ses yutumu konusunda yüksek performansı alabilmeniz içindir. Bir ortam içerisinde yayılan ses dalgalarının gürültü olarak oluşmasını engellemek amacıyla kullanılan yumurta süngerler, sesin yayılmasıyla birlikte bu sesin kontrol altına alınması işlevi uygulanır. Bu konuda gerekli olan ürün ise yumurta süngerler olacaktır.

Neden Yumurta Sünger Tercih Etmeliyiz?

Fiziksel bir olay ile benzetilen ses dalgaları, duvara çarptıktan sonra sesin geriye dönerek yansıması gerçekleşir. İşte burada sesin oda içerisinde yutulması adına kullanılacak ürün yumurta süngerler olur. Kendi içerisinde hem akustik yumurta sünger hem de yanmaz yumurta sünger olarak iki çeşidi vardır. Bu iki çeşit arasında ise birçok fark olabildiği gibi her ikisi de farklı amaçlarla kullanılır.

Oda içerisinde ki sesin yutulması sağlanmak ve en iyi şekilde ses yalıtımını ortama sunmak istenildiğinde kullanılacak ürün yanmaz yumurta süngerler olur. Buna karşılık ise sesin daha uygun şekilde ortama yayılması, gürültü halinde etrafa rahatsızlık vermemesi içinse akustik yumurta süngerler kullanılmaya çalışılır. Daha çok yankı yapan sesleri kesmek adına bu tip bir sünger kullanılır.

Örneklerle açıklamak gerekirse eğer; akustik yumurta süngerler tercih ettiğinizde sesin genel olarak ortam içerisinde yankısını keser, sesin yayılımını en iyi şekilde etkiler ve bununla beraber daha çok yüksek tavanlı ortamlarda, ev içlerinde ve benzer alanlarda normal bir ses yalıtımı için kullanılır.

Fakat diğer bir taraftan bakıldığında yanmaz yumurta süngerler ise call center gibi gürültünün genel anlamda yoğun olduğu ortamlarda kullanılmaktadır. Böylece ortama akustik bir sunum sağlanmış olacaktır ve buna göre de kullanım gerçekleştirilecektir. Sizlerde bu amaçlardan biriyle kullanım sağlayarak, uygun bir şekilde yanmaz ya da akustik yumurta sünger seçiminizi yapabilirsiniz.

Evine Ses Yalıtımı Yaptırmak İsteyenler

Ev ya da iş yeri gibi ortamda ses yalıtımı isteyenlere özel olarak sunulan ürün ise yanmaz yumurta süngerlerdir. Ses dalgalarını bir fiziksel olay olarak düşünerek baktığınızda, ses dalgasının duvardan yayılarak çıkmasını önlemek aynı şekilde dışarıda ki sesinde duvardan yayılarak girmesini engellemek için belli bir oranda sesin yutulmasını sağlamak gereklidir. İşte burada ses kontrol adına evinize ses yalıtımın yapılması için doğru ürünlerin doğru alanlara yerleştirilerek yapılması gerekir.

Her malzemenin kendine has bir özellikte ses yutma potansiyeli bulunuyor. Burada önemli olan şey, kaliteli ürün kadar doğru bir şekilde işçiliktir. Yanlış bir ses yalıtımı döşemesi, ürünün etkisinin normalden daha az ya da hiç denecek kadar az oranda etkisini gösterebilir. İşte bu sebeplerden ötürü eğer ki bir ses yalıtımını evinize yaptıracaksanız araştırmanız gereken doğru firmaları da bulup en iyi şekilde hizmet alabilmeniz olacaktır.

--

 

 

Ev ya da İş Yerlerine Özel Ses Yalıtımları Nasıl Yaptırılır?

İnsanoğlunun icatları her geçen gün farklı alanlara kayıyorken, hiç beklenmedik alanlarda dahi gelişmeler yaşanabiliyor. Geçmişten günümüze kadar çoğunlukla kayıt stüdyoları gibi evlerde gördüğümüz ve hala var olmakta olan yumurta süngerler, ortam içinde bulunan sesin akustik anlamda düzenlenmesini sağlar. Bununla birlikte de en iyi şekilde sesin ortamda yayılmasını sağlıyorken, gürültü halinde de sesi dışarıya yansıtmamak adına bir kısmını yutar. Böyle bir ürünün artık sadece kayıt stüdyolarında değil aynı zamanda sizlerin de ev ya da iş yerlerinize gelebileceğinden haberdar mısınız? Bundan böyle siz de ister ev isterseniz de iş yerlerinize uygun olarak ses yalıtım hizmetinden yararlanabilir, ortamınızın gürültüsünü azaltabileceğiniz şekilde bir kullanım gerçekleştirebilirsiniz.

Bir ses yalıtımının evlerde yapılması için, öncelikli temel amaç yoğun bir şekilde oluşan sesin belli bir seviye altına inmesini sağlamak olur. İşte bu uygulama ise bir tür ses yalıtım olup günümüzde kontrol altına alınabilecek seviyede uygulamalar dahi yapılabilmektedir. Uygun kalitede bir ses yalıtım malzemesi kullanıldıktan sonra ses yutma potansiyeli olarak gerçekten de başarılı bir şekilde hizmet almış olabileceğinizi bilmelisiniz. Burada ki temel amaç ise, sesin belli bir kısmının kaynağın olduğu alanda kalmasını sağlamak ve belli bir kısmının duvardan geçmesini engellemektir. İşte burada da aslında dışarıdan gelen seslerin engellenmesini sağlama gibi hizmetler verilebiliyor.

Ev İçin En Uygun Ses Yalıtım Sistemi

Hem akustik yumurta sünger hem de yanmaz yumurta sünger çeşitleriyle ses yalıtımları istenilen kalite içerisinde yapılabilmektedir. Dışarıdan gelen sesleri korumak, doğru bir şekilde ortam içerisinde ki yüksek değerde ki seslerin azaltılmasını sağlamak ya da birçok sesin iç içe girebileceği bir alanda sesin yutularak daha gürültüsüz bir ortamın olmasını gerçekleştirmek adına akustik yumurta süngerler kullanılabilir. Bilindik, klasik bir ses yalıtım süngeri olup en uygun fiyatlarda bu gibi bir süngerden faydalanılabilir.

Evinize gelen ekip tarafından özel bir şekilde araştırma yapılmalı, içeriden dışarıya çıkan ve dışarıdan da içeriye giren seslerin kontrolü sağlanır. Buna göre de ses yalıtım konusunda gerekli çalışmalar, kullanılacak malzemelerin kalite gücü gibi raporlar oluşturulur. Ardından ise çalışmalar başlatılarak doğru bir uygulama içerisinde gürültünün olmaması açısından ses yalıtımı hizmeti sunulabilir.

İş Yerlerinde Ses Yalıtım Hizmeti

İş yeri sahibiyseniz eğer ve yüksek seslerde makinelerin çalışıyor olmasıyla beraber personellerinizin olumsuz olarak bu durumdan etkilenmesini önleyebilirsiniz. Burada devreye girecek olan yanmaz yumurta süngerler, doğru bir ses yalıtım hizmetinden çok içeride ki sesin yutulmasını sağlar. Böylelikle eskisine göre aynı yüksek değerde ki sesin daha az çıktığını insanların kulağına yansıtacaktır.

Ses yalıtım hizmeti, dışarıdan gelen seslerin korunmasını sağladığı gibi içeride ki sesin de düzenlenmesiyle ilgili işlem yapabilmektedir. Gürültü adı verilen gereksiz ses dalgalarının iş yerlerinde bulunmasını önlemek, insanlara hem rahatlık sunar hem de iş verimliliği konusunda yüksek değerlerde arttırma yöntemi olarak dönütü olur.

İş Yerlerinde Ses Yalıtım Neden Önemlidir?

Eğer ki endüstriyel alanda bir hizmet sunan işletmeniz varsa, genel anlamda seslerin de yoğun olduğu bir ortam içerisinde çalışan personelleriniz var demektir. Sesler, hiç fark edilmeyecek şekilde insanların hareketlerini olumsuz yönde etkiler. Bu nedenle yoğun ses dalgalarının olduğu ortamlarda iş verimliliğinde de düşüşler olabilir. Gürültü adı verilen kaynağa uygun şekilde yanmaz yumurta sünger uygulaması yapılabilirse, ses yalıtımının önemini de bu şekilde fark edebilirsiniz.

İçeride ki sesin aynı değerde olmasına rağmen ses yalıtımı sayesinde yutulduğunu görebilir, gürültülü ortamın daha az gürültülü olmasıyla beraber iş yerlerinin tamamında önemli bir rapor olan iş verimliliğinin %’lik oranda kayda değer şekilde arttırıldığını da görebilirsiniz.

Yapı malzemelerinin kaliteli kullanımı, inşaat sektöründe çok önemli bir konuma sahiptir. Özellikle de piramit sünger kullanımı konusunda kalite çok önemlidir. Aksi takdirde bu kullanımın hiçbir önemi kalmayacaktır. Bunu göz önünde bulundurarak kaliteli malzemeler kullanan firmalar ile çalışmanız önemle önerilmektedir. 

Baktığımız zaman internet üzerinden yapacağınız araştırmalar ile rahatlıkla bu tarz firmaları göz önünde bulundurabileceğiniz görülmektedir. Elbette piramit süngerler için farklı birçok alternatife ulaşmak mümkündür ancak bunlar arasında hangisinin daha kaliteli ve kullanışlı olduğunu öğrenmek için firma referanslarına önem vermeniz gerekecektir. Yumurta sünger kullanan çoğu firmalar bunun hakkını vermek adına orijinal kullanıma önem vermektedir. Ses yalıtımı adına bu malzemenin kesinlikle çok iyi olması gerekliliği vardır. Yanmaz yumurta sünger ise piyasada en fazla tutulan ve kullanılan modeli olarak dikkati çekmektedir. Sizler de bu tür yapılarda kullanılmak üzere arayışlarınızı bu doğrultuda gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda ses yalıtımı için de önemli olan bu malzemeler için akustik yumurta sünger de tavsiye edilmektedir. Daha fazla bilgi için firma yetkilileri ile görüşebilirsiniz. 

Akustik Yumurta Sünger akustik düzenleme kullanılan en uygun maliyetli bir malzemedir.

ÖNEMLİ NOT 1  : FİYAT 1 ADET FİYATIDIR. (BU ÜRÜNÜ MAĞAZALARIMIZDAN İSTENİLEN MİKTARDA ALABİLİRSİNİZ) MALZEME EBATLARI 75 CM X 100 CM DİR. 
Kullanım Yerleri

Tv ve ses stüdyolarında.
Konferans salonlarında.
Disko ve barlarda.
Ev sinema odalarında.
Sinemalarda.
Film stüdyolarında.
Ve birçok alanda kullanılabilir.

yumurta sünger antrasit
 
Bu malzeme stoklarla sınırlıdır
 
 akustik yumurta sünger
 
yumurta sünger
 
yumurta sünger ucuz
 
yumurta sünger
 
 yanmaz yumurta sünger
 
yanmaz yumurta sünger
 
yanmaz yumurta sünger
 
yanmaz yumurta sünger
 
yanmaz yumurta sünger
 
yanmaz yumurta sünger
 
yanmaz yumurta sünger
 
 

SON GÜNCELLEME : 24.10.2019 14:59:42
BU ÜRÜNÜ 28684 KİŞİ İNCELEDİ


Yazar; Üstün Bostancı
Tarih : 25.8.2019
ID : 1944
YORUM :

Ürünün Dns'i kaç acaba?

Yazar; ahmet batuhan
Tarih : 10.7.2019
ID : 1908
YORUM :

kaç dns acaba?

Yazar; ahmet batuhan
Tarih : 10.7.2019
ID : 1907
YORUM :

acaba bu ürün akustik olan  mıdır? yoksa yanmaz yumurta olan mı?

bir de ek olarak ben vokal kayıtlarım için bir ses kabini yapıyorum bu süngeri tavsiye eder misiniz?

Yazar; Enes Özdamar
Tarih : 8.12.2018
ID : 1611
YORUM :

Merhaba, bu süngerli yalıtımdan kaç adet geliyor.

Yazar; Onur Usta
Tarih : 16.3.2018
ID : 1245
YORUM :

İyi geceler, nereye yazsam bilemedim, bende buraya yazayım dedim. Yaptığım müzik itibari ile odamdan aşağı çok çok ses gidiyor haliyle komşular rahatsız oluyor :) Vokal kaydı vs alamıyorum, bunlar için biraz gürültü yapmakta şart oluyor. Bu yalıtım şeyleri falan gerçekten bir işe yarıyor mu? Aşağıya ses gitmesini önleyebilir miyiz?  Bunun için ayrıntılı bir bilgi öğrenmek istiyorum.

Yazar; İlknur Ekici
Tarih : 25.2.2018
ID : 1197
YORUM :

Merhaba bu ürün uygulandıktan sonra tamamen bitmiş bir uygulamada ne kadar bir derinlik oluşuyor yani odanın duvarı kaç cm daha içeriye doğru daralmış oluyor? Odayı ne kadar daraltacağını hesaplamak istiyorum 

Yazar; Mert
Tarih : 10.11.2016
ID : 630
YORUM : Stüdyo kaydı için bu köpükler uygun mudur?
Yazar; armagan guney
Tarih : 12.05.2016
ID : 405
YORUM : üründen 15 adet alacaığım lakin ne ile yapıştıracağım bunları bilgi verirseniz sevinirim
Yazar; erdi yünel
Tarih : 26.03.2016
ID : 315
YORUM : ürünler gayet kaliteli ve özenli bir şekilde yollanıyo. herkese tavsiye ederim firmayı.
Yazar; berkan hançer
Tarih : 09.03.2016
ID : 291
YORUM : merhabalar.10 tanesi 10 m2 yapıyor sanırım. 10 tane sepete ekledıkten sonra istanbul kucukcekmeceye kaç para kargo ucretı tutar?
Yazar; İkram Karagöz
Tarih : 21.02.2016
ID : 266
YORUM : Hataydan yaziyorum bu urunden 10 adet siparis vermeyi dusunuyorum kargo ucreti bizemi ait birde hatay iskenderuna kargo ucreti ne kadar tutar
Yazar; Serkan
Tarih : 21.02.2016
ID : 265
YORUM : Merhaba üst komşu sesini kesmek için ortalama 15m2 bir oda için ne önerirsiniz. En uygun sekilde yuzde kaç kesebiliriz.
Yazar; Fuat Koseoglu
Tarih : 08.02.2016
ID : 248
YORUM : Merhaba,sesimin dışarı çıkmayacağı bir kücük klübe yapıyorumda,acaba bunlardan veya daha iyi bir süngerinizi alsam ne kadar başarılı olur?
Yazar; Tunç Elek
Tarih : 15.01.2016
ID : 206
YORUM : Bende aldım ürünler elime ulaştı teşekkürler Bu paraya bu yumurta sünger nasıl satılıyor hala anlamış değilim :)
Yazar; Tunç Elek
Tarih : 15.01.2016
ID : 205
YORUM : Bende aldım ürünler elime ulaştı teşekkürler Bu paraya bu yumurta sünger nasıl satılıyor hala anlamış değilim :) İnşallah kampanya devam eder.
Yazar; Furkan Dağdelen
Tarih : 14.01.2016
ID : 199
YORUM : Arkadaşlar bu paraya bu ürün mükemmel aynı ürünü karaköy de 15 tl ye satıyorlar teşekkürler 100 adet aldım istanbul içi 130 tl nakliye ödedim bedava.
Yazar; ahmet çolak
Tarih : 27.11.2015
ID : 119
YORUM : merhaba evim karayolu yanında çatımın üzerine yumurta sünger kullanarak ses yalıtımı sağlama imkanım var mı? 80 m2 civarı bir konut için bana maliyeti ne olur ve yapıştırıcı olarak ne kullnamam gerekiyor bilgilendirirseniz sevinirim.
Yazar; zeynep kara
Tarih : 11.10.2015
ID : 54
YORUM : merhaba bu üründen 30 tane satın almak istiyorum ödeme işlemi havale ile olucak fakat sepete ekle dediğimde bilgileri doldurdugumda ödeme kısmına gelince bir not var havale işlemi için not kısmına şifreyi yazmalısınız diye ama bende bir şifre yok nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz
Yazar; murat pekdemir
Tarih : 07.10.2015
ID : 52
YORUM : dans okulu işletmekteyim 100mt kare tavanıma kaplatmak istiyorum kaç pilaka almam lazım maliyeti bana ne olur
BU ÜRÜN HAKKINDAKİ DÜŞÜNCE VE SORULARINIZ

İSİM SOYİSİM

EMAİL

Güvenlik Kodu : 5110x


Yumurta Sünger Antrasit 4cm 75X100
%60 indirim
30 mm Yanmaz Yumurta Sünger 50 Dns

30 mm Yanmaz Yumurta Sünger 50 Dns

6,29€ 21,39 TL + KDV

%50 indirim
40 mm Yanmaz Yumurta Sünger 50 Dns

40 mm Yanmaz Yumurta Sünger 50 Dns

8,48€ 28,83 TL + KDV

%50 indirim
50 mm Yanmaz Yumurta Sünger 50 Dns

50 mm Yanmaz Yumurta Sünger 50 Dns

10,60€ 36,04 TL + KDV

%50 indirim
Yapışkanlı Yumurta Sünger 4 cm

Yapışkanlı Yumurta Sünger 4 cm

10,79€ 36,69 TL + KDV

%50 indirim
Yapışkanlı Yumurta Sünger 30 mm

Yapışkanlı Yumurta Sünger 30 mm

9,90€ 33,66 TL + KDV

%50 indirim
Yapışkanlı Yumurta Sünger 50 mm

Yapışkanlı Yumurta Sünger 50 mm

13,90€ 47,26 TL + KDV

%50 indirim
Ses Yalıtımı - Bariyerli Yumurta Sünger
%50 indirim
40mm Melamin Basotect Yumurta Sünger
%50 indirim
30mm Melamin Basotect Yumurta Sünger
%50 indirim