0216 573 66 13

ASANSÖR SES İZOLASYONU

ASANSÖR SES İZOLASYONU

  • Stok Kodu 926
  • Stokta 1 Adet mevcut
  • Bu Ürünü En Az 1 Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 16606 Kez incelendi

ASANSÖR SES İZOLASYONU

Sesler, bir ortamdaki yayılma süreçlerinde herhangi bir engelle karşılaştıklarında diğer fiziksel olaylar gibi davranırlar. Bu davranışlar üç temel biçimde gerçekleşmektedir. Ses eğer bir engelle karşılaşırsa sesin bir bölümü engelden yansıyarak geri döner, bir bölümü engel tarafından yutulur ve diğer bölümü ise engelden karşı tarafa geçer.

Özellikle boş alanın çok fazla olduğu asansör boşluklarında bu duruma çok sık rastlanmaktadır. Bu durumların yaşanması sonucunda da asansör boşluklarından çok yüksek miktarlarda sesler çıkmakta ve gündelik yaşantıda gürültü kirliliğine neden olarak çevreyi rahatsız etmektedir. Bu rahatsızlıkların yaşanmaması için asansör ses izolasyonları yapılmaktadır. Bu izolasyonlar yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Ses izolasyonları, ortam güvenliğini ve asansörlerin performansını düşürmeden uygulanmalıdır. Ortam güvenliği ve cihaz performansı düşmeden ses yalıtımı uygulanabilmesi için birinci sınıf kaliteli yalıtım malzemeler kullanılmalı ve yalıtım işlemi tecrübeli uzmanlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Ses izolasyonu akustik süngerler ya da ses kesici süngerpanlarla sağlanmaktadır. Echobone sünger, bondex sünger, rebounded sünger, firexpan sünger gibi pek çok yalıtım malzemesi kullanılabilmektedir. Asansör ses izolasyonlarında alınabilecek olan en kesin sonuçlar yalıtımın uygulanacağı alanda bariyerli süngerlerin kullanılmasıyla mümkündür.

Asansör ses izolasyonu; duvar, tavan ve zemin olarak üç farklı şekilde uygulanabilmektedir. Gürültü kirliliğinin her geçen gün arttığı çağımızda, özellikle konut olarak kullanılan dairelerin yer aldığı apartmanlarda asansör ses izolasyonu yaptırmak neredeyse zaruri bir ihtiyaç hâline gelmiştir. Sadece asansör ses izolasyonunun yapılması, gürültü kirliliğinin büyük oranda önüne geçse de yeterli değildir. Bunun dışında asansörlerin bulunduğu ortamlarda da ses yalıtımı yapılmalı ve gürültü kirliliği her açıdan önlenmeye çalışılmalıdır. Ayrıca asansör boşluklarında oluşan seslerin dışarı yansıma oranı tamamen ses izolasyonunda kullanılan malzemelerin kalınlığına ve yoğunluğuna bağlıdır. İzolasyon işleminde kullanılan malzemeler ne kadar kalın ve yoğunsa, ses geçişi de o kadar zorlaşacak ve azalacaktır.

ASANSÖR KUYUSU SES İZOLASYONU

Günümüzde yoğun yerleşik şehir merkezlerinde ses kirliliği bir hayli fazla. Bu konuda gelişen teknoloji ile birlikte ses yalıtımı ve akustik düzenleme olanakları da gelişmiştir. Gürültünün oluştuğu her ortamda yalıtım imkanı olduğu gibi bunların önüne geçebilecek tedbirler de mevcuttur. İş yerlerinizde, evlerinizde, apartman – site gibi ortak kullanım alanları içerisinde, fabrikalarınızda ve araçlarınızda da ses izolasyonu yapılabilmektedir. Elbette bu konuda standart üzeri kalitedeki yalıtım ürünlerinin kullanımı ve yapılan işlemin uzman, profesyonel personellerce yapılması gerekmektedir. Adetas Yapı olarak bu hizmetleri kaliteli ürün ve işçilik ile sizlere sunmaktayız. Bu hizmetlerden biri de asansör kuyusu ses izolasyonu işlemidir.

Asansör kuyusu ses izolasyonu birçok iş merkezinde, apartman ve sitelerde, binalarda olması gereken işlemlerdendir. Siz asansördeyken, asansör aksamının çıkardığı seslerden rahatsız olabilirsiniz. Aynı şekilde asansör çalıştığında asansöre yakın oda, ofis gibi alanlarınızda ses sizlere daha fazla rahatsızlık verebilmektedir. Asansör boşluklarında meydana gelen gürültü geniş alanda yayıldığından rahatsız ettiği, etki alanı daha fazladır. Özellikle ofis ortamlarında çalışanları için çalışma koşullarını negatif etkileyici bir unsurdur. Bu nedenle ses konusunda yalıtımın sağlanması önemlidir. Aynı zamanda evlerinizde apartman ve sitelerinizde de uyuduğunuz odalara yakın olan asansör boşlukları bu konuda canınızı sıkabilmektedir. Üstelik gece asansör kullanıldığında ses iki – üç katı kadar daha fazla rahatsız edici olmaktadır. Benzer şekilde özellikle sağlık hizmeti veren, hastane, poliklinik gibi mercilerde de hastaların sesten etkilenmemesi gerekmektedir.

İşte tüm bu oluşabilecek şikayetlerinize önceden önlem almak adına asansör kuyusu ses izolasyonu hizmetleri firmamızca verilmektedir. Uzman ekibi ve deneyimlerimizle ses yalıtım sorunlarınızın bir numaralı çözüm adresiyiz. Asansör ses yalıtımı için kaliteli, akustik ürünler kullanılarak işinde profesyonel ekiplerimizin işçilikleri ile sizlere güvenle teslim edilmektedir. 


 

 

Benzer Ürünler