0216 573 66 13

B 15/7 Tipi Pvc Su Tutucu Bant

B 15/7 Tipi Pvc Su Tutucu Bant

  • Stok Kodu 656
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az 0 Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu ürün 2531 Kez incelendi

 

 Kullanılacağı yere göre özel renkli, istenen teknik özelliklere uygun, kauçuk esaslı, özel boylarda PVC Su tutucu bant üretimi fabrikamızda yapılmaktadır.

     Beton ve Betonarme yapıların bazı noktalarında derz bırakılması zorunludur. Betonarme yapı elemanlarında genleşme ve çökmeden dolayı yapıda doğabilecek hasarların önlenmesi amacıyla bazı kısımlarda bırakılan derzler genleşme derzi olarak tanımlanmaktadır. Yapıda kullanılan çimento prizini tamamladığında, hacimde meydana gelen azalma sebebiyle meydana gelebilecek deformasyonun yapıya zarar vermesini önlemek amacıyla genleşme derzi bırakılması gerekmektedir. 

     Bilindiği gibi yapılardaki genleşme sünme hareketleri ihmal edilmeyecek kadar büyük ve devamlı tekrarlanan hareketlerdir. Diğer bir yandan, beton dökümünün bir süre için durdurulduğu, sonra yeniden başlatıldığı yerde bırakılan ve basınç gerilmelerinin doğrultusunda dik olarak düzenlenen derzler inşaat derzi olarak tarif edilmektedir. Termik genleşmeler veya zemin hareketleri sebebiyle yapıda düzenlenmiş olan derzler daralma gösterir. Bu çeşit derzler daralma derzi olarak tarif edilir.

     Kullanım Alanları; 

 

 

Barajlar Hidro Elektrik ve Termik Santralleri
Göletler Köprüler
Sulama Kanalları Arıtma Tesisleri
Su Depoları Metro İnşaatları
Su Tasfiye Tesisleri Viyadükler
Yüzme Havuzları İstinat Duvarları
Rıhtımlar Zemine Oturan Döşemeler ve Temeller
İsale Tünelleri Endüstriyel Yapılar

 

 
     Tip Seçimi;


      Beton işlerinde kullanılan PVC plastik bant tipinin seçiminde, derzde su yalıtımı mı yoksa hareket transferlerine engel olmak mı, yoksa her iki özelliğin de ağırlıklı olduğu bir uygulamanın mı gerçekleştirileceğinin belirlenmesi gerekir. Öyle ki: yapının zemindeki basınçlı suya karşı korunması gerekiyorsa, derzlerde kullanılacak PVC su tutucu bantlar, derzlerden içeriye su sızmasını önleyecek şekilde betonun su ile temas eden yüzeylerinde kullanılmalıdır. Eğer basınçlı zemin suyu söz konusudeğilse ve derzde dinamik hareketlerin transferine engel olunmak istenirse bu takdirde beton kesintinin merkezinde kullanılan merkezi tip PVC su tutucu bantlar kullanılabilir. Eğer yapı deprem kuşağı üzerindeyse veya taşman olayının yoğun olarak beklendiği yerlerde yapılmakta ise bu takdirde, meydana gelebilecek aşırı germeleri absorbe edecek ve çaprazlama yönlerdeki gerilmelere dayanıklı bant tipi seçilmelidir.

     Genleşme derzlerindeki, bir takım parametrelere bağlı olarak 18 mm ile 50 mm arasında derz aralığı düzenlemesi söz konusu olmalıdır. Derzin görünür yüzeyinde veya PVC su tutucu bant bulunmayan yüzeyinde, derz içindeki malzemelerin ve derzin korunması açısından kapama profili olarak isimlendirilen özel amaçlı bantların kullanılması gerekmektedir. Bu tip bantların beton dökümü sırasında kullanılan tipleri olduğu gibi beton dökümünden ve prizin tamamlanmasından sonra dışarıdan monte edilen tipleri de bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

 


Su geçirmez yapısı sayesinde sadece suyu değil, aynı zamanda ısı ve ışığı da soğuran bu ürün inşaatlar başta olmak üzere birçok alanda faal bir şekilde uygulanmaktadır. Temiz bir yüzeye uygulanan su tutucu bantların su tutuculuk değeri yüksektir ve kolay bir şekilde uygulanmaktadır, kalıcılık değeri daha yüksektir. Bu su tutucu bantlar, ölçüler halinde küçük küçük ebatlar halinde paketlenir ve pazarlık kısmında da bunlar teker teker hesaba katılır. Sıvıya karşı duyarlı olan bu ürün, toplu yaşam alanlarından küçük çaplı alanlara kadar her yere uygun bir şekilde üretilmiştir.

Su Tutucu Bant Üretimi Nasıl Yapılır

Sanayi bölgeleri, gerek insanlar yüzünden gerekse elektronik araçlar yüzünden oldukça etkin işlerin yürütülmesine araç olmaktadır. Su tutucu bantların sahip olduğu kaliteli görüntü ve güzel duruş aynı zamanda dayanırlık ve sağlamlık müşterilerin daha fazla tercih etmesine olanak sağlıyor. Su tutucu bant üretimi yapan firmalar, müşterilerini, şahsi aile bireyleriymiş gibi benimseyerek dikkat eder, duygusal bir bağ kurar ve ona göre hareket eder. İlkbahar mevsiminin gelmesiyle birlikte insanlar kışın kasvetli ve soğuk havasından sıyrılıp, güneşin tatlı ve sıcak havasına kendini kaptırır ve yenilenmek isterler, bu yenilenme süreci, mevcut iş sahasından tutulup yaşanılan alanlara kadar sirayet etmektedir.

Hal böyle olunca da inşaat sektörü için en gerekli malzeme olan su tutucu bantlara olan talep her zamankinden fazla olacaktır. Bu yüzden sıkı bir şekilde çalışarak sürekli olarak seri üretimler hayata geçirilmektedir.

Benzer Ürünler