0216 573 66 13

B Tipi Pvc Su Tutucu Bant

B Tipi Pvc Su Tutucu Bant

  • Stok Kodu 629
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az 0 Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu ürün 3101 Kez incelendi

 

 Kullanılacağı yere göre özel renkli, istenen teknik özelliklere uygun, kauçuk esaslı, özel boylarda PVC Su tutucu bant üretimi fabrikamızda yapılmaktadır.

     Beton ve Betonarme yapıların bazı noktalarında derz bırakılması zorunludur. Betonarme yapı elemanlarında genleşme ve çökmeden dolayı yapıda doğabilecek hasarların önlenmesi amacıyla bazı kısımlarda bırakılan derzler genleşme derzi olarak tanımlanmaktadır. Yapıda kullanılan çimento prizini tamamladığında, hacimde meydana gelen azalma sebebiyle meydana gelebilecek deformasyonun yapıya zarar vermesini önlemek amacıyla genleşme derzi bırakılması gerekmektedir. 

     Bilindiği gibi yapılardaki genleşme sünme hareketleri ihmal edilmeyecek kadar büyük ve devamlı tekrarlanan hareketlerdir. Diğer bir yandan, beton dökümünün bir süre için durdurulduğu, sonra yeniden başlatıldığı yerde bırakılan ve basınç gerilmelerinin doğrultusunda dik olarak düzenlenen derzler inşaat derzi olarak tarif edilmektedir. Termik genleşmeler veya zemin hareketleri sebebiyle yapıda düzenlenmiş olan derzler daralma gösterir. Bu çeşit derzler daralma derzi olarak tarif edilir.

     Kullanım Alanları; 

 

 

Barajlar Hidro Elektrik ve Termik Santralleri
Göletler Köprüler
Sulama Kanalları Arıtma Tesisleri
Su Depoları Metro İnşaatları
Su Tasfiye Tesisleri Viyadükler
Yüzme Havuzları İstinat Duvarları
Rıhtımlar Zemine Oturan Döşemeler ve Temeller
İsale Tünelleri Endüstriyel Yapılar

 

 
     Tip Seçimi;


      Beton işlerinde kullanılan PVC plastik bant tipinin seçiminde, derzde su yalıtımı mı yoksa hareket transferlerine engel olmak mı, yoksa her iki özelliğin de ağırlıklı olduğu bir uygulamanın mı gerçekleştirileceğinin belirlenmesi gerekir. Öyle ki: yapının zemindeki basınçlı suya karşı korunması gerekiyorsa, derzlerde kullanılacak PVC su tutucu bantlar, derzlerden içeriye su sızmasını önleyecek şekilde betonun su ile temas eden yüzeylerinde kullanılmalıdır. Eğer basınçlı zemin suyu söz konusudeğilse ve derzde dinamik hareketlerin transferine engel olunmak istenirse bu takdirde beton kesintinin merkezinde kullanılan merkezi tip PVC su tutucu bantlar kullanılabilir. Eğer yapı deprem kuşağı üzerindeyse veya taşman olayının yoğun olarak beklendiği yerlerde yapılmakta ise bu takdirde, meydana gelebilecek aşırı germeleri absorbe edecek ve çaprazlama yönlerdeki gerilmelere dayanıklı bant tipi seçilmelidir.

     Genleşme derzlerindeki, bir takım parametrelere bağlı olarak 18 mm ile 50 mm arasında derz aralığı düzenlemesi söz konusu olmalıdır. Derzin görünür yüzeyinde veya PVC su tutucu bant bulunmayan yüzeyinde, derz içindeki malzemelerin ve derzin korunması açısından kapama profili olarak isimlendirilen özel amaçlı bantların kullanılması gerekmektedir. Bu tip bantların beton dökümü sırasında kullanılan tipleri olduğu gibi beton dökümünden ve prizin tamamlanmasından sonra dışarıdan monte edilen tipleri de bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

 


İstikrarlı çalışma sahası içerisinde yer alarak belirledikleri gündem ışığı adı altında çalışmalarını dikkate almakta olan firmalar, bütün sektörlerde kullanmak amacıyla su tutucu bant üretimini yapmaktadır. Belirledikleri gün ve zamanda üstenmiş oldukları görevleri yapmakta ve hiçbir şekilde yarım bırakmamakta olan işletmeler, yağmur gibi suyun direkt olarak etki edeceği alanların temizliğini gerçekleştirerek ardından su tutucu bant uygulamasını yapmaktadır.

Yarım bıraktığı işler olur ise de maddi ve manevi ödemeleri sağlamakta olan firmalarla anlaşma yapılması ise son derece önemlidir. Çünkü hayati bir önem arz eden su tutucu bantların hata götürmez bir kaliteye ve inceliğe sahip olması gerekir.

Su Tutucu Bantlar Nasıl Uygulanılır

Su tutucu bant çalışmalarını sağlarken müşterilerine güvence vermek amacıyla yaptığı işleri sertifika ve garanti belgesiyle desteklemekte olan kişilerin yapmış olduğu işler daha kaliteli ve güvenilirdir. Ekonomik koşulların sağlanması ve çağdaş bir dünyaya adapte olmak her insanın hakkıdır. İnsanlara değerli olduklarını hatırlatarak; güvenli ve konforlu bir çalışma sahası kurmaktan bir an olsun vazgeçmeyen su tutucu bant üretimi sağlayan yapıların varlığı önemlidir.

Elbette ki bunda firma kapsamında çalışan elemanların ve uzman kadronun başarısı yadsınamaz. Prensipleri doğrultusunda hareket ederek su tutucu bant uygulamasını gerçekleştiren firmalar, bunun için uzun vadede işe yarayan planlar yapmaktadır.

 

Benzer Ürünler