0216 573 66 13

Basf beton katkıları, su ve çimento dışında betonlarda düşük miktarlarda kullanılan kimyasal maddelerden oluşmaktadır. Bunlar organik ve inorganik olabilmektedir. Çimentonun olumlu yönde daha iyi özellikler kazanmasına yardımcı olan beton katkıları, beton üretilirken veya üretilmiş betonlar üzerinde uygulanmaktadırlar. Beton katkı ürünleri günümüzde çokça çeşitlilik göstermektedir. Basf yapı kimyasalları içerisinde yer alan beton katkı ürünleri sayesinde sektörün hizmeti kolaylaşmaktadır.

Beton katkı ürünleri kullanım durumlarına göre farklılıklar göstermektedir. Bunlardan biri akışkanlandırıcı katılardır. Betonun akıcı ve kolay yerleştirilmesi adına kullanılan bir üründür. Birçok kolaylığın yanında tasarruf edilmesini de sağlamaktadır.  Basf beton katkıları, içerisinde yer alan su geçirimsizlik sağlayıcı katkılar ise su geçirmeyen beton elde etme amacıyla kullanılmaktadır. Özellikle havuz, yapay gölet ve barajlarda kullanılmaktadır. Beton katkıları içerisinde beton karışım suyunu azaltıcı katkı maddeleri de vardır. Basf yapı kimyasalları içerisinde yüksek hava basıncı ile bir yüzeye püskürtülen ve kendi kendine sıkışan beton elde etmeye yarayan, püskürtme beton katkıları da mevcuttur. Hava sürükleyici katkı maddeleri ise taze betonun hava miktarını artırmak için kullanılır. Bu şekilde hava boşluları birbirinden ayrılır, betonun işlenebilir ve dayanıklı olması sağlanır. Sertleşmiş betona ek özellikler sağlayan katkı maddeleri de mevcuttur. Ayrıca priz geciktirici ve hızlandırıcı katkılar gibi birçok kimyasal beton katkıları vardır. Adestayapi olarak dünya standartları kalitesindeki Basf marka ürünleri sizlere sunmaktayız.

Beton katkıları küçük – büyük tüm inşaat sektöründe kullanılmaktadır. Ürün yelpazesi gibi kullanım alanları da son derece çeşitlidir. Adestayapi olarak beton katkı ürünleri konusunda kaliteli ve güvenilir ürünler sunan Basf beton katkıları ürünlerini sizlere sunmaktayız. Kaliteli ve güvenilir Basf yapı kimyasalları ürünlerinden olan beton katkıları tüm çeşitleri ile sizlerin ihtiyacınıza göre temin edilmektedir. Katkı ürünleri kullanılırken alınacak önemlerden, kullanıl alanlarına ve kullanılacak alanların çeşitliliğine göre tüm bilgilendirme ve ürün kullanım yöntemleri ile sizlere hizmet vermekteyiz. Organik ve İnorganik kimyasal maddelerden oluşan bu ürünleri ister büyük inşaat alanlarında isterseniz de bireysel olarak yaptığınız ufak inşaat işlemlerinde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Güvenilir ve kaliteli beton katkı çeşitleri ile sizlerin hizmetinizdeyiz.

Blog Son 8 Makale