0216 573 66 13

Sesin çok fazla olduğu yerlerde çevreye rahatsızlık verilmemesi için ses yalıtım uygulaması yapılır. Bu yalıtım alanlarından biri de binalardır. Binalarda dairelerin her birine ve bina dışına ses yalıtım uygulamaları yapılabilmektedir. Bina genelinde yapılan ses yalıtımın duvarların iç kısımlarına yapıldığını ve daire içlerine ev sahiplerinin daha sonradan ekleme de yapabileceğini belirtmek gerekir. Bu noktada elbette kullanılan ürünler değişiklik gösterir.

Ses Yalıtım Ürünleri

Daire içlerinde kullanılan ses yalıtımı ürünlerinden en yaygın olanları yalıtım süngerleridir. Akustik, yanmaz, yumurta, piramit, labirent süngerler gibi çeşitleri olan bu malzemeler duvar ve tavana monte edilir ve içinde ses dalgalarını hapseder.

Binalarda Ses Yalıtımı

Binalardaki ses yalıtımı duvarların iç kısmına yapılan ses yalıtımı ile ilgilidir. Bu bölümde yaygın görülen bondex isimli sünger çeşididir. Hem ses hem de ısı yalıtımı yapabilen bu sünger çoğu zaman bina yapılırken döşenir. Yapı özellikleri açısından düşünürsek, bu malzemeler, ses yalıtım süngerlerinin parçalarının yoğunlaştırılması ile meydana gelir. Yoğun olması nedeniyle en etkili ses yalıtımı ürünüdür. Müzik odalarında da bu tür sünger kullanılır. Yine duvarların dış kısmı için yapılan ses yalıtımsa az önce de bahsedildiği gibi akustik sünger çeşitleridir. Bu ürünler yanmaz özelliktedir. Kendinden yapıştırıcılı ya da sonradan yapıştırıcı eklenen çeşitleri vardır. Kendinden yapışkanlı akustik süngerler sizin uygulamanız için de kolaylık sağlar.

Ses Yalıtım Hizmet Ücretleri

Ses yalıtım ürün fiyatları belirlenirken farklı etkenler bir arada değerlendirilir. Teknik açıdan ürün avantajları ne kadar alana işçilik yapılacağı, firma fiyat politikası ve ekstra hizmetlerin olup olmadığı belirleyicidir. Ancak malzeme çeşitleri arasında çok fazla fiyat farkı bulunmaz. Ayrıca belirli dönemlerde yapılan paket halinde kampanyalar sayesinde ekonomik satışlardan yararlanabilirsiniz.

Blog Son 8 Makale