0216 573 66 13

Ses yalıtımı içerisinde bulabileceğiniz çeşitli süngerler vardır. Tamamen ses yalıtım için özel olarak üretilen yumurta akustik süngerler, seslerin sadece yalıtımı için değil aynı zamanda ortam içinde ki sesin akustik olarak da geri dönmesini sağlayan modellerdir. Bu tip şekilde üretilen süngerlerden biri de Bondex süngerdir.

Sadece ses yalıtımı değil, sesin içerde gürültü olarak da oluşmasını engelleyici özellikleri bulunmaktadır. Bondex süngerler, çeşitli atık süngerlerin kırım işleminden geçirilerek tekrardan birleşmesiyle ilk işlemi alınmış olunur. İkinci adımda ise pres makinelerinde sıkıştırılarak bütün bir sünger halini alması sağlanır. Bondex sünger ile beraber sesin dışarıya çıkmasını engelleyebilir, gürültülü ses olmasını da bu sayede engellemiş olabilirsiniz.

En iyi şekilde yararlanılabilir olan Bondex süngerlerin oluşumu, tamamen atık süngerlerin kırımı yapılıp preslenmesiyle meydana gelir. Sıkı ve tamamen sesin izole edilmesini gerçekleştiren bu süngerler; ev ve iş yerlerinde, call-center ve ofis ortamlarında, çeşitli gürültü yapan oda ve kazan daireleri gibi alanlarda kullanılmaktadır.

bondex sünger

Süngerlerin yeniden işlenerek yeni hal almasıylaoluşan Bondex sünger, atık süngerlerin geri dönüşüm ile tekrardan ses yalıtım süngerleri olarak kullanımı için günümüzde oluşturulur. Süngerin oluşumunda ilk işlenme adımı, kırım işlemidir. Süngerler parçalar halinde kırım yapılarak ardından da reaksiyona sokularak işlenir. Bu ve benzeri ilk aşamada ki işlemler bitiminden sonra ise preslenip Bondex süngerler meydana getirilmiş olunur.

Çeşitli kullanım alanları bulunan Bondex süngerler, günümüz şartlarında üretim sonrasında hali hazır şekilde kullanılmasında ki temel amaç, ses yalıtımıdır. Ses yalıtım olarak ise başta ev ve iş yerleri olmak üzere; ofis ortamlarında, gece kulüpleri içerisinde ya da stüdyo – kayıt odaları gibi mekânlarda kullanılır. Bunların yanı sıra bazı spor salonlarında da minder niyetine kullanımı görülmektedir (Örneğin; güreş, atlama ya da jimnastik salonlar).

Bariyerli Bondex Sünger Fiyatları

Ses yalıtımı, akustik düzenleyici ve darbe emici gibi özellikleri bulunan sünger çeşitlerinden biri olan Bondex sünger, çeşitli alanlar içerisinde kullanımı bulunan bir ses düzenleyici süngerdir. Son dönemlerde birçok yerde kullanılabilir olduğu gibi, ses yalıtım üzerine ise yoğun bir kullanım alanı bulunur. Gece kulüpleri gibi yüksek ses yapan alanlarda kullanımı bulunan ürünün aynı zaman içerisinde ev ve iş yerleri gibi alanlarda da genel anlamda bir kullanımı söz konusudur.

İstenilen her yerde kullanımı bulunmakta olan Bariyerli Bondex sünger birinci sınıf kalite önemlidir. Ses konusunda hassas olunması gerekiyor ise, yapımı konusunda her zaman hassas davranılması gerekmekte olduğun unutulmamalıdır.

bondex sünger

Bondex süngerlerin fiyatları, istenilen kalınlıklara göre değişiklik gösterir. 10 MM’den 70 MM’ye kadar üretim yapılabildiği gibi, sizin özel boyutlandırmalarınıza göre de işlemler gerçekleştirilir. Taleplerinize göre de en uygun fiyatlandırma belirlenerek sizlere sunulur. Ayrıca yoğunluklarında da DNS ölçüsünde arttırma ya da azaltma yapılarak üretim yapılabilmektedir.

Bondex Sünger Üreticileri

Ses ve ses yalıtım gibi konular, çağımızda önlenebilen ve istenildiği her zaman ortam içinde ki sesi yönlendirme gibi imkanların dahil olabildiği alanlardır. Geri dönüşüm sayesinde üretimi yapılan Bondex süngerler, atık süngerlerin kırım işlemi yapıp pres ile sıkıştırılmasıyla meydana getirilir. Ortaya çıkan bu süngerler, ses yalıtım ve ısı yalıtım gibi alanlar içerisinde kullanılsa da temel amaç her zaman ses yalıtım üzerinedir.

Üreticiler tarafından istenilen kalitede ve istenilen alana göre üretimi yapılan Bondex sünger üreticileri sayesinde seslerin birbirine karışması engellenebilir, inşaat halinde ki apartmanlarda ses yalıtım için bu süngerler sayesinde yüksek kalitede ses izolesi yapılıp inşaatın tamamlanması sağlanabilir.

bondex sünger

Bondex sünger üreticisi olarak istenilen ebatlarda sünger kesimi ve âdeti sağlanabilir. Dairelerin seslerinin birbirine karışmaması adına bu süngerler kullanılabildiği gibi, bir odada ses kayıt işleminde de sesin tamamen akustik bir ortam içerisinde yayılmasını sağlamak da yine bu süngerler ile gerçekleştirilebilir. Üretici ile anlaştıktan sonra istenilen alanlar içinde en uygun fiyatlarla bu süngerler kullanılabilmektedir.

Bondex Sünger Üreten Firmalar

Bir ortam içerisinde ses yalıtımını en iyi biçimde yaratabileceğiniz uygulama, süngerler ile yapılır. Doğru bir sünger olarak kullanabileceğiniz modellerden biri de Bondex süngerlerdir. Günümüz şartları içerisinde en iyi biçimde kullanımı için eksiksiz bir uygulamadan geçmesi gereken bu süngerler, son derece iyi şekilde ses izolasyonu konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Atık olan ve geri dönüşüme uygun olan süngerlerin toplanmasıyla birlikte Bondex süngerler yapılır. Geri dönüşüm için öncelikle kırım işleminden geçerek her biri parçalar haline getirilerek Bondex süngerler, ardından da pres işlemiyle beraber ses yalıtım süngeri haline getirilir. En son yapılan işlem ise kesme işlemidir.

bondex sünger

Sizlerin siparişlerine göre şekil alan bu süngerler, istenilen ebatlar içerisinde kesilebilmekte, istenilen kalınlıkta da süngerler yapılmaktadır. Siz de bunlara göre istediğiniz alanlar içerisinde kullanımlarınızı gerçekleştirebilir; inşaat alanlarından müzik kayıt odalarına kadar birçok yerde hem ses yalıtımı hem de akustik düzenlemeler için kullanım gerçekleştirebilirsiniz.

Bondex Sünger Nerelerde Kullanılır

Süngerler ile ses yalıtımının uygulanabilirliğini biliyor muydunuz? Ses yalıtım konusunda süngerler, günümüzde yoğun bir kullanım sahiptir. Bondex süngerler ise en iyi üreticiden alındığında, işlevi yüksek değerlere sahip bir üründür ve gerçekten en iyi şekilde akustik ses yalıtım ortamını sizlere yaratabilir.

Bondex Sünger Nerelerde Kullanılır Kalın süngerler ile beraber sizlerde yoğun seslerin olduğu yerlerde sesin düzenlenmesini sağlayabilir, sesin ortamdan dışarıya çıkarak gürültü halinde etrafa yayılmasını engelleyebilir ve de ses izolasyonu denilen uygulamayı yaptırabilirsiniz.

Tabi ki kullanım alanları içerisinde evler de bulunmaktadır. Daireler içerisinde oluşan sesin gürültü olarak apartman içerisinde dolaşmasını engelleyecek şey, Bondex süngerler olur. Malzeme kalitesi ne kadar üst seviyede olur ise, o kadar iyi şekilde kaliteyi de hissetmiş olabilirsiniz.

Evler dışında kullanılan alanlardan biri de ofis ve call-center gibi yerlerdir. Bu gibi yerlerde, müşteri temsilcileri ile müşteri arasında geçen görüşmeler, birden fazla kişi tarafından yapıldığı için sesin yutulması gerekir. Bu işlev yapılmadığında ses, gürültü halinde telefona yansıt ve ikili görüşmede tam olarak ne konuşulduğu da anlaşılmaz. Burada ki akustik ortamı sağlayan şey ise, Bondex süngerler olur.

Ayrıca jeneratör, kompresör ve hidrofor odaları, makine, asansör, ve kazan daireleri, stüdyo evleri, akustiğin ihtiyaç duyduğu enstrüman, piyano gibi stüdyo odaları, çeşitli müzik odaları ve benzeri şekilde gürültü halinde sesin dışarıya çıkacağı tahmin edilen ortamların içerisinde kullanımı gerçekleştirilebilir.

Blog Son 8 Makale