0216 573 66 13

Ses yalıtımı günümüzde çağdaşlığın bir gereği olarak görüldüğü gibi modern şehirlerin ve modern bir toplumun da önde gelen göstergelerinden biri. Bu gerçek bir yana ses ve gürültü kirliliğinin insan sağlığı üzerindeki hem psikolojik hem de fizyolojik olumsuz etkileri kanıtlanmış durumda. Ses yalıtım her anlamda bir lüks olmaktan ziyade, insan yaşamının olduğu her yerde gerekli ve olmazsa olmaz bir ihtiyaç halinde.

Özellikle büyük şehirlerde artan trafik, inşa edilen modern otoyolların neden olduğu yüksek desibelli araç gürültüsü, havalimanlarından kaynaklı yüksek ses, şehrin her tarafını saran ve büyük şehirleri adeta devasa bir şantiyeye dönüştüren inşaatlardan yayılan gürültünün insan sağlığı üzerinde yıkıcı etkileri ses yalıtımının önemini daha da arttırdı. Ses yalıtımı için izlenebilecek iki yol bulunuyor. Bunlardan birincisi, henüz inşaat halindeyken yaşam alanlarında gerekli ses yalıtımının sağlanması. Henüz binalar inşa edilirken duvarların içinde kullanılacak bariyerli ses yalıtım sünger uygulamalarıyla tüm gürültü kirliliğini elimine edebilmek mümkün. 

Eğer binalar inşa edilirken gerekli ses yalıtım sağlanmadıysa da ses yalıtımı anlamında seçeneksiz değilsiniz. Ses yalıtım süngeri uygulamaları tamamlanmış binalarda da yapılabiliyor. Doğru yapıldığında bu uygulamalarda da en az bina yapılırken gerçekleştirilmiş uygulamalar kadar verimli sonuçlar alabilmek mümkün. Burada dikkat edilmesi gereken tek nokta, ses yalıtımının ehil uzmanlar tarafından uygulanması. Adetaş Yapı olarak ses yalıtımında yılların getirdiği tecrübeyle İstanbul genelinde olduğu gibi Çekmeköy bölgesinde Çekmeköy ses yalıtım olarak hizmetinizdeyiz. Eğer evinizde dış etkenlerden kaynaklı gürültülerden mustaripseniz, bizlerle bağlantıya geçerek görüş ve fiyat almaktan çekinmeyin.

Ses yalıtımının bir diğer türü ise ses temizliğinin ve ses kalitesinin esas alındığı akustik ses yalıtım uygulamaları. Bu uygulama türü daha çok, sesin temiz ve pürüzsüz olarak muhafaza edilmek istendiği ses kayıt stüdyolarında, konser, etkinlik ve konferans salonlarında sıklıkla kullanıldığı gibi aynı zamanda yüksek ekodan kaynaklı rahatsızlıkların önüne geçmek için ibadethanelerde, gürültülü çalışma alanlarında ve ses yalıtımı gerektiren hassas fabrikalarda da kullanılmaktadır.

Adetaş Yapı tarafan uygulanan yalıtım uygulamalarında, tamamen kendi üretimimiz ve markamız olan adepan ses yalıtımı malzemeleri kullanılmakta ve uygulama hassasiyetle gerçekleştirilmektedir.

Blog Son 8 Makale