0216 573 66 13

Günlük hayatta oldukça gürültülü ortamlarda bulunmak zorunda kalırsınız. Gün sonunda maruz kalınan aşırı ses ve gürültü insanlarda işitme kaybı, migren, baş ağrısı gibi birçok sağlık problemine neden olmaktadır. Dolayısıyla bulunduğunuz ortamda sessizliği sağlmak adına uzman bir firmadan desteğe ihtiyaç duyarsınız. Adetaş Yapı, ses yalıtım ve akustik malzemeleri ile ihtiyacınıza yönelik sizlere destek vermeyi hedefler.

Ses yalıtımı, sesin ortaya çıkarmış olduğu olumsuz durumları en az seviyeye indirmek için yapılan işlemlerdir. En büyük amaç rahatsız edici sesin daha fazla yayılmaması için kontrol altına alınmasıdır. Kolay bir işlem gibi görünse de ses yalıtımı işlemine başlamadan önce doğru malzemeyi belirlemek çok büyük bir önem taşır. Aksi durumda istenilen sonuçlar elde edilemeyecektir.

Uygulanacak olan bölgeye göre ses yalıtım malzemeleri değişiklik göstermektedir. Duvarlar, döşemeler için ses yalıtımı yapılacağı zaman yumuşak poliüreten esaslı köpük , adepan kullanılmaktadır. Sadece darbe seslerini önlemek amacıyla yalıtım yapılmak isteniyorsa kauçuk köpüğü, polietilen ve tekstil sektöründe ortaya çıkan atıklardan elde edilen malzemeler kullanılır. Bu işlemler oldukça zor olduğu için kaliteli çalışmalar yapan uzman ekipler tercih edilmelidir. Adetaş yapı, kaliteli malzemeleri ve uzman ekibi sayesinde müşterilerine kaliteyi uygun fiyata alma olanağı sağlayarak ses yalıtımı konusunda akıllardaki soru işaretlerini gidermeyi hedeflemektedir. Günümüzde ses yalıtımının kullanımının artması ie birlikte geçmi,ş dönemlşere oranla daha uygun fiyatlara yalıtım yapılabiliyor. Gerek işyeri gerekse evlerde hiçbir zorluk yaşanmadan istenen ses yalıtım işlemi hızlı bir şekilde tamamlanabiliyor. İşlemin uygulanacağı bölgeye bağlı olarak farklı malzemeler kullanılarak en iyi ve en etkili sonuçların çıkması sağlanmış oluyor. Ustaların dikkatli çalışmalarının sonucu olarak işlemler kusursuz bir şekilde gerçekleştiriliyor ve artık insanlar ses yalıtımlı  ve ses yalıtımsız bölgeye bakarak aradaki farkı çok rahat bir şekildeanlayabiliyor.

Günümüzde her alanda kullanılan ses yalıtımı en çok alt, üst ve yan dairelerden gelen sesleri veya bu dairelere gidebilecek sesleri engellemek amacıyla tercih edilmektedir. Adetaş Yapı,Denizlili müşterilerinin bu ve benzeri konularla ilgili sorularına yanıt vermektedir. İster arayarak ister mail atarak siz de merak ettiğiniz ses yalıtımı ile ilgili sorularınızı sorabilirsiniz.

Blog Son 8 Makale