0216 573 66 13

DI Tipi Pvc Su Tutucu Bant

DI Tipi Pvc Su Tutucu Bant

  • Stok Kodu 637
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az 0 Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu ürün 2266 Kez incelendi
 

 

 Kullanılacağı yere göre özel renkli, istenen teknik özelliklere uygun, kauçuk esaslı, özel boylarda PVC Su tutucu bant üretimi fabrikamızda yapılmaktadır.

     Beton ve Betonarme yapıların bazı noktalarında derz bırakılması zorunludur. Betonarme yapı elemanlarında genleşme ve çökmeden dolayı yapıda doğabilecek hasarların önlenmesi amacıyla bazı kısımlarda bırakılan derzler genleşme derzi olarak tanımlanmaktadır. Yapıda kullanılan çimento prizini tamamladığında, hacimde meydana gelen azalma sebebiyle meydana gelebilecek deformasyonun yapıya zarar vermesini önlemek amacıyla genleşme derzi bırakılması gerekmektedir. 

     Bilindiği gibi yapılardaki genleşme sünme hareketleri ihmal edilmeyecek kadar büyük ve devamlı tekrarlanan hareketlerdir. Diğer bir yandan, beton dökümünün bir süre için durdurulduğu, sonra yeniden başlatıldığı yerde bırakılan ve basınç gerilmelerinin doğrultusunda dik olarak düzenlenen derzler inşaat derzi olarak tarif edilmektedir. Termik genleşmeler veya zemin hareketleri sebebiyle yapıda düzenlenmiş olan derzler daralma gösterir. Bu çeşit derzler daralma derzi olarak tarif edilir.

     Kullanım Alanları; 


 
Barajlar Hidro Elektrik ve Termik Santralleri
Göletler Köprüler
Sulama Kanalları Arıtma Tesisleri
Su Depoları Metro İnşaatları
Su Tasfiye Tesisleri Viyadükler
Yüzme Havuzları İstinat Duvarları
Rıhtımlar Zemine Oturan Döşemeler ve Temeller
İsale Tünelleri Endüstriyel Yapılar
     Tip Seçimi;


      Beton işlerinde kullanılan PVC plastik bant tipinin seçiminde, derzde su yalıtımı mı yoksa hareket transferlerine engel olmak mı, yoksa her iki özelliğin de ağırlıklı olduğu bir uygulamanın mı gerçekleştirileceğinin belirlenmesi gerekir. Öyle ki: yapının zemindeki basınçlı suya karşı korunması gerekiyorsa, derzlerde kullanılacak PVC su tutucu bantlar, derzlerden içeriye su sızmasını önleyecek şekilde betonun su ile temas eden yüzeylerinde kullanılmalıdır. Eğer basınçlı zemin suyu söz konusudeğilse ve derzde dinamik hareketlerin transferine engel olunmak istenirse bu takdirde beton kesintinin merkezinde kullanılan merkezi tip PVC su tutucu bantlar kullanılabilir. Eğer yapı deprem kuşağı üzerindeyse veya taşman olayının yoğun olarak beklendiği yerlerde yapılmakta ise bu takdirde, meydana gelebilecek aşırı germeleri absorbe edecek ve çaprazlama yönlerdeki gerilmelere dayanıklı bant tipi seçilmelidir.

     Genleşme derzlerindeki, bir takım parametrelere bağlı olarak 18 mm ile 50 mm arasında derz aralığı düzenlemesi söz konusu olmalıdır. Derzin görünür yüzeyinde veya PVC su tutucu bant bulunmayan yüzeyinde, derz içindeki malzemelerin ve derzin korunması açısından kapama profili olarak isimlendirilen özel amaçlı bantların kullanılması gerekmektedir. Bu tip bantların beton dökümü sırasında kullanılan tipleri olduğu gibi beton dökümünden ve prizin tamamlanmasından sonra dışarıdan monte edilen tipleri de bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

 


Su tutucu bant üretimi yapan firmalar, diğer firmaların aksine devamlı olarak hizmet etmek ve müşterilerine daha iyi ürünler sunmak için geceli gündüzlü çalışmaktadır.  Teknolojinin tüm imkânlarını kullanarak su tutucu bant üretiminde bulunan firmalar, sadece yurt içinde değil yurt dışında da önemli başarılar kazanmak maksadıyla dur durak bilmeden çalışmalarını sürdürmektedir.

Su Tutucu Bantların Özellikleri

 Su tutucu bantlar, kolay kolay aşınmaz ve ciddi oranda dışarıdan gelebilecek her türlü tehlikeye karşı koruyucudur. Tabi ki bu malzemelerin yanmaya karşı ve darbelere karşı olarak tüm özelliklerinin sabit kalitede olması gereklidir. Bunun için de bilindik bir firmayla çalışmak lazım. Tahmin edilenin aksine her firma, müşterinin aradığı cevabı ve ilgiyi vermez. Ancak Adetaş Yapı Market; müşterisi daha kapıdan görünür görünmez samimi ve sıcak bir üslupla karşılayarak, ihtiyacının ne olduğunu saptar.

 Aynı kibar tavırlarla müşterisine yol gösterir. Buradaki amacı sadece ürün satmak değildir, aynı zamanda müşteri kazanmak ve birkaç insanı daha mutlu ettiği için gönül rahatlığıyla iç huzur yakalamaktır. Dayanıklı, sağlam, kullanışlı ve fiyatlarıyla şaşırtan su tutucu bantlar üreten firmalar gelen takdir mesajlarından hoşnut olarak, kendinden emin bir şekilde güçlü adımlarla ilerlemektedir. 

 
Benzer Ürünler