0216 573 66 13

Bir ev yaptırırken günümüz de insanlar genel olarak ses yalıtımı konusuna da çok büyük bir önem vermekteler. Özellik ile büyük şehirler de apartmanlar da yaşayacak olanlar veya alt ve üstlü bir biçim de yaşayacak olanlar ses yalıtımına önem vermekte çok dikkatli oluyorlar. Ses yalıtımı konusun da ise akla takılan en büyük sorulardan bir tanesi ses yalıtım malzemelerinin duvarın iç kısmına konulup konulmadığı olmuştur.  Soru olarak da akla hep duvarın iç kısmına ses yalıtımı nasıl yapılır gibi sorular gelmiştir.

Duvarın içine ses yalıtımı nasıl yapılır sorusu eğer sizin de aklınıza geliyor ise bu yazı ile birlikte bu soruyu aklınızdan çıkaracaksınız.  Fakat bunun öncesin de sizlere bazen doğru olarak bilinen ama gerçekte yanlış olan bazı uygulamalardan bahsedeyim. Genel olarak halk arasın da bilinen en büyük yanlış uygulama strafor malzemeden ses yalıtımı sağlayabileceğini sanmasıdır.

Bunun yanı sıra yine yapılan yanlışlardan bir tanesi ise malzemenin kalınlığı arttıkça ses yalıtımın da daha çok verim alınacağı sanılmaktadır. Bu bilgilerin hepsi yanlış olmak ile beraber çok biçimsiz bir görüntü oluşturmaktadır. İnşaat aşamasın da yapacağınız bir duvar ses yalıtımın da siz istediğiniz duvar kalınlığına göre ses yalıtımı yapabilirsiniz.

Duvar içine ses yalıtımı nasıl yapılır Ağır Bariyer kullanarak yapılan ses duvar yalıtımları Epdm esaslı malzemelerin çeşitli kombinasyonlar ile birlikte duvar monte edilerek yapıldığı bu uygulamada malzemenin ağırlığı 2 -3 -6 kg olmaktadır. Ayrıca komşu duvar ses yalıtımın da ise elektromanyetik titreşim alıcılar ile yapılır.  Tabi ki bir diğer uygulama ise PHONE STAR uygulamasıdır. Almanya da uzun zamandır kullanılan bu uygulama Türkiye de de artık uygulanmaktadır. Uygulamalar çok basit olarak ister iseniz duvarın iç kısmına ister iseniz tamamen dış kısma uygulanmaktadır.

Blog Son 8 Makale