0216 573 66 13

Duvarlar, sesin en çok geçtiği rahatsızlık derecesinde gürültülerin oluştuğu bir ortamdır. Ancak artık piyasada bulunan ürünler sayesinde ses geçiş kaybı yapan ve böyle bir performans sunan ürünler üretilmekte ve satış işlemi gerçekleştirilmektedir.

Yapım işlemi devam eden binalar titreşimden dolayı oluşan gürültü ve şikayetler her geçen gün artmaktadır. Rutin hayatın koşuşturmacası içerisinde çok da farkedilmese de sinsi sinsi hayatımızı saran gürültü birçok ciddi sağlık problemlerine sebebiyet vermektedir. Sürekli olarak üst komşunun şikayete gelmesi, apartman yöneticisinin uyarıları/sitemleri doğrultusunda daha da yaşanmaz bir hal alan evler, oysa ki en rahat, sakin, huzurlu olmamız gereken bir mekandır. Bunun bilincinde olan birçok üretici ses izolasyonlarının sağlanması maksadıyla oluşmaktadır. Ayrıca mekan için ses yalıtımı yapacak olan kişiler alanında eğitim almış ve bu işi titizlikle gerçekleştiren kişilerdir.

Seçilen malzemeler  ses ile ilgili tüm iyileştirmelerden geçtikten sonra uygulanır. Ses izolasyonun yapıldığı ortamlardan biri de "duvarlardır. Duvar üstüne ve duvar altına olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilen bu sistemler etkilidir. Duvar, ses yalıtımı ile ilgili yapılan ses yalıtım süngerleri daha kalın ve etkilidir. Duvarların iç kısmına gerçekleştirilecek olan sünger çeşidi bariyerli bondex süngerlerdir. Ses ve çoğu zamanda ısı yalıtımında yararlı olan bu sünger, konutların yapım aşamasında kullanılması doğru olan, bitmiş ve faaliyette olan binalar içinde uygulanmaktadır.

Bu süngerler hiçbir aralık bırakmadan uygulanmaktadır. Dış kısmına ise, akustik sünger modelleri tercih edilir. Piramit sünger/ yumurta sunger, melamin gibi çeşitlerinde kullanıldığı bu sünger çeşitlerinin işlevi hemen hemen benzerlik gösterir. Bu sünger çeşitlerini müşteriler, kendileri de kolaylıkla uygulayabilir. Yanmaz/ısı ve ışığa karşı dayanıklıdır. Çok büyük alanlar için ise uzman kişilerden yardım alınır. Duvar için çok farklı boyut ve şekillerde ses yalıtım süngerleri kullanılan mekanlar, gerçekten de bu yalıtımı büyük ölçüde sağlamıştır ve memnuniyetlerini de dile getirmişlerdir.

Blog Son 8 Makale