0216 573 66 13

Duvar Ses İzolasyonu

Duvar Ses İzolasyonu

  • Stok Kodu 4830
  • Stokta 1 Adet mevcut
  • Bu Ürünü En Az 1 Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu ürün 9629 Kez incelendi

Canlılar, birbirinden ayrı türler ya da aileler gibi farklı sınıflandırma gruplarından meydana gelir; fakat her canlı için birtakım ortak yaşam kuralları bulunur: uyarılma, boşaltım, hücresel solunum, organizasyon, hareket etmek… Omurgalı hayvanlar ailesinin plasentalı memeli sınıfına dahil olan insan, çevresinden gelen uyarılar gereğince tepkiler vererek kendisini yaşadığı ortama adapte etmeye çalışır ve bu adaptasyon durumu bazı vakalarda aşırı zorlanmaya bağlı şekilde kırılır: metropollerdeki ses kirlilikleri, aşırı ışık… Bu tip durumlar için alınacak çözümler arasında yer alan duvar ses izolasyonu, insanın daha rahat bir hayat sürmesi adına gerekli koşulları sağlamakla beraber tamamen ticari amaçlar doğrultusunda tatbik edilebilir.

ses izolasyonu

Hastane, muayenehane, sinema/ tiyatro salonu, gece kulübü, ofis, güvenlik noktaları, ev gibi farklı alanlarda tercih edilecek duvar ses izolasyonu; birkaç çeşit malzeme ile sağlanabilir. Tek bir malzemeye bağlı şekilde izolasyon çalışmasından istifade etmek; dolayısıyla bu nedenden ötürü seçim zorunluluğuna düşmek, asla gerçekleşmez. Cam/taş yünü, yumurta/piramit sünger, akustik panel gibi farklı izolasyon elemanlarından yararlanarak ortamın mimari özelliklerine uygun tasarım çalışması yapılabilir; hatta aynı zamanda duvar ses izolasyonunda kullanılacak malzemeler sayesinde gerek ısı nem gibi farklı problemlere çözüm bulabilmek de kişinin yaptığı işten elde ettiği başka bir artı olarak karşımıza çıkar.

Duvar Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır

Tatbik edilme noktasında işçiliğin büyük önem taşıdığı duvar ses izolasyonu nasıl yapılır kaliteli malzeme içeriğinden ayrı düşünülmeden yapılmalıdır ki ortaya çıkan son ürünün ömrü kısa kalmasın. Bu bakımdan birlikte çalışmayı düşündüğünüz, iş teslim etme noktasında güven beslediğiniz firmayı kullandıkları malzemelere dair denetlemeyi, sertifikalarına bakmayı, tercih edebilirsiniz. Sonuçta izolasyon çalışmasının ne denli önemli olduğu özellikle son yıllarda büyük şehirlerde artan ürün örneklerinden rahatlıkla fark edebilmek mümkün; bundan dolayı kötü niyetli fırsatçılara yakalanabilirsiniz.

Benzer Ürünler