0216 573 66 13

Bir ev veya ofis yaptırıyorsunuz ya da bir ev veya ofis satın aldınız. Sesli bir ortam da çalışamıyor ya da gerçekten sesli bir ortam da uyuyamıyorsunuz. Bu yüzden ses yalıtımına ihtiyacınız var.  Ses yalıtımı nedir? Öncelikle bu soruya cevap vermek gerekir. Ses yalıtımı bulunduğunuz bir yerden başka bir yere ses çıkmasını ya da sesin içeriye girmesini engeller. Bu sebep ile ses yalıtımı çok ciddi olarak önemlidir. Ses yalıtımı yaptırmaya karar verdiğiniz de ise önemli bir diğer konu ise tavan duvar ses yalıtım malzemeleri olarak hangilerinin bulunduğu konusudur.

Tavan ve duvarlarda ki ses yalıtımı çok ciddi olarak hayatınızı rahatlatacak. Bu sayede gürültüsüz bir ortam da çalışma veya yaşama olanağı bulacaksınız. Bunun ile birlikte kısa olarak tavan duvar ses yalıtım malzemeleri hakkında size bu yazı ile birlikte biraz bilgi aktaracağız. Ses yalıtım malzemelerinin en başın da akustik süngerler gelmektedir. Yanmaz özelliğe sahip olan akustik süngerler çok ciddi bir biçim de ses kesici ve önleyici özelliğe sahiptir.  Bunun yanı ahşap akustik süngerler mevcuttur ki bunlar dahi sesi çok aşırı derece de kesmektedir. İçeriden dışarıya veya tam tersi olarak dışardan içeriye kesinlik ile ses almamaktadır. Ayrıca ahşap malzemenin ses yalıtımın da ne denli olarak başarılı olduğunu siz de görmüş olacaksınız.

Tavan duvar ses malzemeleri Akustik kauçuklar ses yalıtımın da genel olarak tavanlar da kullanılan bu malzeme ses titreşimlerini engelleme de çok başarılı olarak tercih edilen bir malzemedir. Özellikle tavanlar için yapılacak ses yalıtımın da akustik kauçuklar ustaların tercih sebebi olmuştur. Bunun yanı sıra bu malzemeleri yapıştırma da kullanılan kontakt yapıştırcılar, plietilen bant, rulo kenar bant, kauçuk bant gibi yardımcı malzemeler de bulunmaktadır.

Blog Son 8 Makale