0216 573 66 13

Ses yalıtımı tüm binalarda uygulanması gereken ve ses geçirmezliği konusunda son derece etkili olan yöntemlerden biridir. Ses yalıtımı sayesinde dışarıdaki tüm seslerden uzak kalacak ve daha sakin bir ortamda yaşam alanı oluşturabileceksiniz. Ev ses yalıtımı konusunda verilen hizmetler içerisinde kalite oldukça önem taşıyor. Ses yalıtımı ile ilgili olarak hizmetlerde çok farklı yöntemler kullanılıyor.

ev ses yalıtımı

Müşterinin de istekleri doğrultusunda verilen hizmetlerde sesin bulunulan mekanın dışında kalması sağlanıyor ve son derece sessiz bir ortam sağlanıyor. Evlerde ve iş yerlerinde yapılan ses yalıtımları yeni binalarda inşaat sırasında yapılırken eski binalarda sonradan da uygulanabiliyor. Her binaya rahatlıkla uygulanan bu yalıtım sayesinde daha huzurlu bir ev ortamına kavuşabiliyorsunuz.

Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Ses yalıtımı konusunda uygulanan farklı hizmetler bulunuyor. Bariyerli ses yalıtım yöntemi inşaat halinde olan binalarda sağlıklı bir şekilde uygulanabildiği gibi eski yapı olan binalara da uygulamasında bir sakınca görülmüyor. Her türlü faydasını görebileceğiniz ses yalıtımı hizmeti ile trafik ve çocuk seslerini evinizin dışında bırakacaksınız.

Ses ve gürültü sorununa pratik çözümler üretilmesi ses yalıtımını da beraberinde getiriyor. Gerek akustik ses yalıtımında gerekse bariyerli ses yalıtımında hizmetin ve kullanılan malzemenin kalitesi son derece önemlidir. Yoğun gürültünün yaşandığı ortamlarda ses yalıtımı sesin tamamını kestiği gibi kullanılan malzeme de alacağınız sonucu etkiliyor.

Ses Yalıtımı Her Ortama Uygulanır mı?

Özellikle de site içerisindeki evler dışarının gürültüsünden ve spor kompleksinden gelen yüksek seslerden şikayetçi oluyorlar. Bu nedenle de ses yalıtımı konusunda hemen her bina aynı hizmeti alabiliyor. Malzemeye göre sesin büyük bir bölümü bina dışarısında bırakılıyor. Aynı şekilde camlar da sesin girme şekline etki ettiği için de duvarlara uygulayacağınız yalıtımının daha yüksek bir kalitede olması gerekiyor.

Ses ve gürültü kesme konusunda en yüksek faydayı sağlayan ürünler sayesinde evinizin içi daha sakin ve dışarıdan bağımsız bir hale geliyor. Ses yalıtımında her malzeme farklı şekillerde ücretlendirildiği için kesin olarak fiyat bilgisi verilemiyor. Ancak site içerisinde tüm ses yalıtım malzemelerinin metrekare fiyatlarını ve özelliklerini bulabilme şansınız var.

Blog Son 8 Makale