0216 573 66 13

Ev ve iş yerleri, insanların en çok vakitlerini geçirmek adına bulundukları alanlardır. Birden fazla insanın var olduğu her alanda ses olması gibi bir gerçek vardır. Günümüzde yoğun sesin olduğu ortamlara karşı gelebilmek adına, gürültülü ortamın varlığını azaltmak ya da sesin biraz daha ortam içinde yok olmasını sağlamak için ses yalıtım uygulaması sağlanabiliyor. Doğru teknik ve uygun süngerlerle beraber akustik bir ses yalıtımı sağlanmasının mümkün olabileceği gerçeğiyle sizlerde karşılaşabilirsiniz.

Ev ve İş Yeri Ortamlarında Yanmaz Piramit Süngerler

Çağımızda var olan ileri teknolojiyle beraber hem ev hem de iş yerleri gibi alanlar için artık en iyi şekilde ses yalıtım hizmeti veriliyor. Yanmaz piramit sünger, ses yalıtımı konusunda destek alınabilir olarak bulunan sünger çeşitlerinden sadece biridir. Yüksek ısıya dayanıklı olması ve yanma gibi problemlerin olmadığı gerçeğini sizlere yaşatabilir olan bu ses yalıtım süngeri adını da buradan almaktadır. En iyi şekilde evlerde ki yankı problemlerini giderebilir, ortamın içerisinde ki yoğun sesin emilimini sağlayabilir ve gürültülü sesin dışarıya çıkma problemlerini en sağlıklı sonuçları meydana getirerek bitirebilir.

Eviniz içerisinde arkadaş grubu olarak bulunulduğunda ve birkaç kişinin konuşmasıyla oda da ki gürültü dışarıya taşıyorsa, bu durumdan kendiniz dahi rahatsız oluyorsanız yaptıracağınız ses yalıtım uygulaması olacaktır. Yanmaz piramit süngerlerle beraber bu uygulama da ortalama hizmeti alabilir ve sesin dışarıya kadar taşması sorunlarınıza da bir nevi engel olmuş olabilirsiniz.

Ev ve İş Yeri Ortamlarında Yanmaz Piramit Süngerler

Sadece evler değil aynı zamanda iş yerlerinde de bu süngerlerin uygulanması durumu geçerlidir. Yüksek sese sahip iş yerlerinde sadece insan sesi değil aynı zamanda makineler ve jeneratör gibi cihazların da sesleri olabilir. Ve hatta bu sesler normal şartlar altında rahatsız edici sesler de olabilir. Hal böyle olunca da, iş yeri ortamında çalışan kişilerin gürültü sebebiyle yeteri kadar işe emek harcayamadıklarını da gözlemleyebilirsiniz. Geçmiş yıllarda yapılan bir araştırma da tam olarak bunu belirtmektedir: Rahatsız edici sesler, insanların dikkatini dağıtır ve istenilen iş yükünü beklenen süre içerisinde bitiremedikleri durumu ortaya çıkartır. Bu nedenle de yanmaz piramit süngerlerle birlikte en iyi şartlar altında iş yeri gibi ortamlarda da gerekli akustik düzenleme sağlanabilir.

Akustik Piramit Sünger Ne İşe Yarar?

Yanmaz piramit süngerler, ses yalıtımı ve ses düzenleyici uygulamalarında başarılıyken akustik piramit süngerler ne işe yarar? Tam olarak faydası ve özellikleri nelerdir denilince akla gelmesi gereken en büyük detay, isminden de anlaşılacağı gibi akustik düzenleyici görevi görmesidir.

Müzik kayıt stüdyolarının birçoğunda var olan akustik piramit süngerler, en iyi sesin çıkmasını sağladığı kadar herhangi bir şekilde yankı probleminin olmamasını da sağlamak adına fazla sesin emilmesini gerçekleştirir. Elbette sadece kayıt stüdyolarında değil bir evde de yankı sorunları olduğunda tavanın yüksek olmasından kaynaklıysa sorun, tavana ve zemine uygun şekilde akustik piramit sünger uygulaması gerçekleştirilebilir.

Sinema salonlarından TV ve ses düzenleme stüdyolarına, evde sinema odalarından kayıt odalarına kadar her alan için kullanımı rahat olan en iyi ses yalıtım süngerleri akustik piramit süngerler olacaktır.

En iyi şekilde faydasını görebileceğiniz bu ses yalıtım süngerlerinin yüksek sıcaklığa karşı kendi içinde var olan maddesi sayesinde erimesi veyahut alev alması gibi bir durum da söz konusu değildir. Bununla birlikte duvarda küf y ada nem yapmaz, yapısal bir bozukluğa da neden olmaz. Böylece gönül rahatlığıyla bir kullanım da sağlanabilir.

İç mekanlarda kullanılabilir olan piramit süngerlerin gözenekleri açık olduğundan dolayı sesi emme ve yutma özellikleri da bulunuyor. Özel yapıştırıcılar kullanılarak temiz bir yüzeye kolay bir biçimde piramit sünger uygulaması yapılabilir ve daha sonrasında da rahatlıkla kullanıma geçilebilir.

 

Blog Son 8 Makale