0216 573 66 13

Evlerimiz bizlerin ve ailelerimiz bir arada olduğu, huzurlu ve sessiz ortamlardır. En azından öyle olması gerekmektedir. Ancak özellikle şehir merkezlerine yakın, yaya ve araç trafiğinin ortasında olan evlerimizde ne yazık ki aşırı gürültü ortamını yaşamaktayız. Evimizde sessizce dinlenme ve özellikle de çocuklarımızın rahatça oynayıp uyumaları için sessiz ortamlar şarttır.

Ses yalıtımı yapılmayan evlerde yüksek sesin dışardan evimize gelmesi nedeniyle birçok sağlık sorunu ile karşılaşabiliriz. Bunların başında uyku sorunları gelmektedir. Yaşanan uyku sorunlarının tetiklediği stres, sinirlilik hali gibi etkenleri de unutmamak lazım. Ayrıca hamile kadınlarda düşük tehlikesi ve çocuklarımızın ruh sağlığını bozduğu kesindir. Bu nedenle de mutlaka ses izolasyonu yapılmalıdır.

Ses izolasyonu sadece evlerimizin dışından gelen sesler için değil ayrıca, üst, yan ve alt komşularımızdan gelecek aşırı gürültü için de yapılmalıdır. Bu gürültüler yüzünden zaman zaman komşularla sorunlar yaşanmakta ve bazen evlerimizden taşınma noktasına bile gelinmektedir.

Bu sorunlara mahal vermeden yapılacak ses yalıtımı uygulamaları ile kurtulabilirsiniz. Burada üst komşularımızdan gelen sesler için tavan ses yalıtımı uygulamaları yapılmalıdır. Bu sayede üst komşumuzdan gelen ayak sesleri ve gürültünün önüne geçeriz. Yan komşulardan gelebilecek sesler için iç duvar ses yalıtım uygulamaları, alt komşularımızdan gelen sesler içinse zemin ses yalıtımı uygulamaları yapılmalıdır.

Evlerinizde huzurla ve sessizlik içinde, aşırı gürültü sorunundan uzaklaşmanız için ses yalıtımı uygulamalarının profesyonel ekiplerce yapılması gerekmektedir. Ses izolasyonu için gerekli ses ve fiziksel ölçümlerin ardından kullanılacak yalıtım malzemelerinin seçimi yapılmalıdır. Tüm bu uygulamaların uzman ekiplerce yapılmasının ardından evlerinizde, yaşam alanlarınızda rahatça ve huzurla yaşayabilirsiniz. Tüm bunları firmamız tarafından temin etmek için bizlere ulaşmanız ve uygulanacak ses yalıtım binalarınızı bizlere iletmeniz yeterlidir. Gerisi bizim işimiz.

 

 

Blog Son 8 Makale