0216 573 66 13

Seslerin, çevre ve insan üzerinde olumsuz etki yaratacak düzeyde yüksek frekanslara ulaşması, gürültü kirliliğine neden olmaktadır. Çevreye ve insana en çok zarar veren kirlilik çeşitlerinden bir tanesi olan gürültü kirliliği, uzun vadede engellenmediği takdirde insan psikolojisinde, çalışma veriminde ve yaşam standardı kalitesinde tahribata neden olmaktadır. Böyle bir tahribatın engellenebilmesine adına uygulanan ses yalıtım uygulamaları, özellikle gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde sıklıkla tercih edilmektedir. Ses yalıtım uygulamalarının tercih edilme sebebi, keyfi sebeplerin çok sık olmamasıyla birlikte genel olarak bir ihtiyaç olmasıdır.

Ses yalıtım uygulamaları çeşitli mekanlara ve çeşitli şartlara uyum sağlayabilmesinin yanı sıra uzun vadeli kullanım imkanı sunduğu için de oldukça kullanışlı bir uygulamadır. İç sesin dışarıya, dış sesin de içeriye karışmamasını engelleyen ses yalıtım uygulamaları, iç atmosferdeki yansımaları engellemek için de akustik ses yalıtım uygulaması adı altında uygulanabilmektedir. Bu çeşit yalıtım uygulamalarında genel olarak panel ve halılar, akustik ses yalıtım süngeri, yanmaz süngerler kullanılmaktadır. Akustik ses yalıtımın yanı sıra adepan ses yalıtımı, bariyerli ses yalıtımı gibi yalıtım uygulamaları da ses yalıtım uygulaması çeşitleri arasında yer almaktadır. Adepan ses yalıtım uygulaması ve bariyerli ses yalıtım uygulamasında ise adepan malzemeler, yanmaz piramit ve yumurta süngerler, bariyerli ses yalıtım sünger gibi malzemeler kullanılmaktadır. Ses yalıtım uygulamalarında başarılı bir sonuç elde edilebilmesi için yalıtımda kullanılacak malzemelerin kaliteli malzemeler olması ve yalıtımı uygulayacak ekibin de uzman kadrodan oluşması gerekmektedir.

Birinci sınıf kalitede malzemeler kullanan ve bünyesindeki uzman kadrosuyla ses yalıtım uygulamaları sektöründe faaliyet gösteren Adetaş Yapı; sektöründe lider bir firma olarak, Türkiye’nin her ilinde ses yalıtım uygulamaları hizmeti sunmaktadır. Müşterilerine Hatay ilinde de bu hizmeti sunan Adetaş Yapı, Hatay ilinde bulunan tüm ev ve işyerlerine, açık ve kapalı saha iş alanlarına ve ses yalıtımı uygulamasının gerekli olduğu tüm mekanlara, oldukça özverili ve güvenli bir şekilde çalışarak faaliyet göstermeye devam etmektedir. Hatay ilinde akustik ses yalıtım, bariyerli ses yalıtım, iç-dış mekan ses yalıtımı gibi hemen her yalıtım çeşidine ihtiyaç duyan kişilerin başvurabileceği ilk adres olan Adetaş Yapı, Hatay ilinde de güvenilen bir firma olmanın gururuyla hizmetlerini sürdürmeye devam edecektir.

Blog Son 8 Makale