0216 573 66 13

İş yerlerine uygun yumurta sünger kullanım amaçları nelerdir gürültülü ortamların varlığıyla birlikte insanlar huzurlu bir çalışma ortamına sahip olamazlar. Gündelik yaşantılarımızda gürültünün olduğu her yer, huzursuz ortamlar olarak bilinçaltımızdan geçer. Hal böyle olunca da yüksek sesin olduğu yerlerde çalışma ortamlarının olması, insanlara rahatsızlık vereceğinden dolayı hem verimlilik açısından hem de iş ortamı çalışma alanı açısından huzursuzluğu da beraberinde getirir.

İnsanlar genel anlamlarda daha iyi çalışabilmesi için odaklanılması gereken bir iş var ise sessiz ortamı ister; dikkat edilmesi gerekecek bir iş varsa, sesin az seviyede olmasını ister… Bu liste bu şekilde uzayıp giderken insanların genel anlamda çalışma şartları içerisinde hiçbir şekilde gürültülü ortam olmamasını istediklerinin çıkarımını yapabiliriz. Hal böyle olunca da bu şekilde ki talepler doğrultusunda arzlarda ortaya çıkar. Bu da ses yalıtımı sistemleridir.

İş Yerlerine Uygun Yumurta Sünger Kullanım Amaçları

Ses yalıtım, ortam içerisinde ki sesin az seviyeye indirilmesiyle ilişkili olan bir uygulama olup günümüzde yaygınlığını artık geniş alanlardan alarak her türlü iş yerleri için de uygulanabilirliğiyle bilindik olmaya başlamıştır. Bu yönde tercihlerinizi yapabileceğiniz ses yalıtım sistemlerinde yumurta süngerler, yaygın olarak kullanımı bulunan ürünlerdir. İstenilen her zaman için kullanıma açık olduğu kadar, iş yeri ortamında ki sesin de daha az seviyeye indirilmesi konusunda işe yarar hizmet sunar.

Son derece modern ve yapıcı bir şekilde faydalanılabilir olan birbirinden farklı hizmetler içerisinde görebileceğiniz ses yalıtımı, insanların gürültülü ortamda ki çalışmalarını engelleyen tüm sesleri ortadan kaldırabilecek güçte bir uygulamadır.

Yankının var olduğu ve sesin yüksek değerlerde olduğu yerler, ses konusunda gürültülü ortamlar getiriyorsa eğer işte bu konuda faydalanabileceğiniz şey, ses yalıtımı için yanmaz yumurta süngerler olacaktır. Sesin yankılanmasını kesebileceğiniz gibi aynı şekilde ses konusunda gürültülü ortam diye yapılan tüm şikayetlerin de bitmesine yardımcı olursunuz. En büyük amacı sesin yayılması konusunda kontrol altına alınması özelliği olan bu yumurta süngerlerle sizlerde sesi kontrol edebileceksiniz.

Yanmaz Yumurta Süngerler Kullanım Yerleri Nerelerdir?

Sesin fiziksel bir olay olduğunu bildikten sonra, siz de ses dalgalarının kontrol altına alınmasını sağladıktan itibaren dilediğiniz şekilde ses yalıtım özelliğini de kullanmış olacağınızı fark edeceksiniz. Her malzemenin kendine has ses yutma özelliği olduğundan dolayı kullanılacak malzeme boyutu ve içeriğinde ki özellikler ön planda tutulmaktadır. Bu nedenle de yanmaz yumurta süngerlerin kullanım alanları call center gibi yerler, ses kayıt stüdyoları ya da benzeri şekilde içeride ki sesin yoğun olduğu alanlardır. Bu alanlarda sesin yutumu sağlanarak yankı yapımını keser ve böylelikle seslerin de birbirine karışması gibi bir sorun ortadan kalkmış olacaktır.

İş yerleri gibi alanlar için önemli olan yanmaz yumurta süngerlerin kullanımından sonra iş verimliliği kesinlikle artacağına emin olabilirsiniz. Gürültü nedeniyle dikkatsizlik sorunlarının meydana gelmesiyle karşılaşabileceksiniz. İşte böyle durumlardan mustarip olan çalışanlara özel ses yalıtımı sağlandığında fark görülebilir şekilde ortaya çıkacaktır.

Akustik Yumurta Süngerler Nedir?

Bilindik ses yalıtım süngerlerinden biri olan yumurta süngerlerin çeşitlerinden bir diğeri de akustik yumurta süngerlerdir. Yanmazlık sıvısı olan bu süngerler, siyah renge batırılıp çıkartılarak fırında kurutulup hizmete hazır ediliyor. Kullanım yerlerine göre de uygun ebatlarda kesimi sağlanarak kullanılacak alanlarda kullanıma başlatılıyor. 

Ev ya da benzer şekilde birbirinden farklı seslerin gürültülü olduğu ortamlarda kullanımı yaygındır. Sesin içeride kalmasını sağlar ve duvardan geçmesi engellenir. Belli bir oranda ses de bu süngerler sayesinde yutularak sesin içeride çok çıkması engellenmiş olunur. Aynı şekilde dışarıdan gelen sesin de aza indirilmesi konusunda da, dışarıdan içeriye ses geçmesi engellenir. Kullanım alanları genel olarak ev ya da ofis gibi ortamlar olup, tamamen sesin yalıtılması konusunda hizmet sunar.

Blog Son 8 Makale