0216 573 66 13

JENERATÖR ODASI SES İZOLASYONU

JENERATÖR ODASI SES İZOLASYONU

  • Stok Kodu 922
  • Stokta 1 Adet mevcut
  • Bu Ürünü En Az 1 Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 11027 Kez incelendi

JENERATÖR ODASI SES İZOLASYONU

İstenmeyen gürültü ve seslerin engellenmesi için çeşitli malzemelerle yapılan uygulamalara ses yalıtımı ismi verilmektedir.

Jeneratörler, genellikle elektrik enerjisinin devre dışı kaldığı zamanlarda yedek enerji sağlayabilen makinelerdir. Jeneratörlerin avantajları yanında, çok gürültü çıkarması nedeniyle dezavantajı da bulunmaktadır. Oldukça yüksek frekanslarda ses çıkaran ve gürültü kirliliğine neden olan jeneratörlerin, ses yalıtımları yapılabilmektedir.

Gürültünün çevreye zarar vermesinden dolayı bu sesleri azaltmak için ortam koşullarına en uygun ses izolasyonunun bulunması ve doğru malzemelerle ses yalıtımının uygulanması gerekmektedir. Jeneratör odası ses yalıtımı; iç ses yalıtımı, makine odası ses yalıtımı ve dış mekan ses yalıtımı olarak uygulanabilmekte ve jeneratör sesleri maksimum seviyede kesilebilmektedir. Jeneratör odalarında kullanılacak ses yalıtım malzemeleri, yanmaz nitelikle ve birinci sınıf kalitede doğru malzemelerden oluşmalıdır.

Ses yalıtımı için kullanılacak malzemeler, ürünün niteliğine ve ortamın şartlarına en ideal malzemeler arasından seçilmelidir. İhtiyaçlar doğrultusunda ve uygunluğun mümkün olduğu şartlarda kabin montajının da uygulanması gerekmektedir. Bu kabinlerin üretiminde kullanılan malzemelerin nitelikleri, ses desibel parametrelerine uygun olan yalıtım özelliğine sahip ürünlerle kaplanmaktadır. Jeneratör odası ses izolasyonu, jeneratörlerin ve jeneratör odalarının bulunduğu ve ortamın verdiği imkanlar dahilinde hemen her yere uygulanmaktadır.

Özellikle makine daireleri gibi jeneratörlerin çok fazla kullanıldığı ve gürültü kirliliğinin maksimum düzeyde olduğu iş alanlarında, ses yalıtımının artırılması amacı ile tavan ve duvarlara da iç ve dış yalıtım malzemeleri kullanılabilmektedir. Jeneratörlerin sesinin en aza indirilmesi ve gürültü kirliliğinin azaltılması; kabinlerden dışarıya ses geçişinin azaltılması ya da kesilmesi, tamamen ses izolasyonunda kullanılan malzemelerin kalınlığına ve yoğunluğuna bağlıdır. İzolasyon işleminde kullanılan malzemeler ne kadar kalın ve yoğunsa, ses geçişi de o kadar zorlaşacak ve azalacaktır. Jeneratör odalarına uygulanan ses izolasyonları yüksek frekanslı seslerin geçişini en aza indirerek, gürültü kirliliğinin azaltılmasına imkan vermekte ve çalışma veriminin de artmasına katkı sağlamaktadır.

Benzer Ürünler