0216 573 66 13

İnsan veya hayvan yaşamı ile çevreyi olumsuz yönde etkileyen her türlü hayvan, insan ya da makine kaynaklı ses oluşumlarına gürültü kirliliği ya da diğer adıyla ses kirliliği denmektedir. Özellikle motorlu araçlardan kaynaklanan yüksek frekanslı sesler, gürültü kirliliğini oluşturan temel seslerdir. Dünya genelinde yaygın bir biçimde gürültü kirliliği kaynağı sağlayan etkenler, ulaşım sistemleridir bu nedenle dünya genelindeki gelişmiş ülkeler ve gelişmekte olan ülkelerde gürültü kirliliği en yaygın kirlilik çeşididir. Meydana gelen bu gürültü kirliliği özellikle insan sağlığında büyük tahribatlara neden olabilmektedir. Gürültü kirliliğinin neden olduğu yaygın tahribatlar arasında kulak çınlaması, yüksek stres, agresiflik, uyku bozuklukları ve hipertansiyon yer almaktadır bu nedenle gürültü kirliliğinin önlenmesi adına bazı uygulamalar geliştirilmiştir. Gürültü kirliliğine önlem olarak geliştirilen en yaygın uygulama, ses yalıtım uygulamalarıdır.

Gürültü kirliliğinin meydana getirdiği olumsuz etkileri en aza indirmek adına uygulanan ses yalıtım uygulamalarında çok sayıda yalıtım malzemesi kullanılmaktadır. Farklı ham maddelerden üretilen bu malzemeler arasında akustik ses yalıtım süngeri, yanmaz süngerler, piramit süngerler, yumurta süngerler, bass küpü ve bass trap, akustik halı ve panel, bariyerli ses yalıtım sünger, renkli süngerler gibi malzemeler yer almaktadır. Ses yalıtım uygulamalarında kullanılacak malzemelerin her yalıtım uygulamasına göre farklılık göstermesiyle birlikte bu malzemelerin birinci sınıf kalitede olmaları da, ses yalıtım uygulamaları açısından oldukça önem arz etmektedir.

Ses yalıtım uygulamaları da tıpkı kullanılan malzemeler gibi çeşitlilik göstermektedir. Bazı mekanlarda sadece iç sesin dışarıya, dış sesinde içeriye karışmasını engelleyen yalıtımlar yapılırken, bazı mekanlarda adepan ses yalıtımı yapılmakta, bazı mekanlarda da ses yankılarını önlemek adına akustik ses yalıtım yapılmaktadır. Uygulanan yalıtımın özellikleri, mekan şartları dahilinde müşteri isteğine göre yönlendirilebilmektedir.

Adetaş Yapı, ses yalıtım uygulamaları sektöründe faaliyet göstermekte  ve üstün hizmet anlayışı sayesinde rakip firmalarından açık ara önde ilerlemekte olan bir firmadır. Adetaş Yapı, bu kaliteli hizmeti Türkiye’nin tüm illerinde olduğu gibi Kırıkkale ilinde de sunmaktadır. Kırıkkale ilinde ses yalıtım uygulamalarına ihtiyaç duyan kişilerin uğrayabileceği tek adres olan Adetaş Yapı, birinci sınıf kalitedeki malzemeleri ve uzman kadrosuyla Kırıkkale halkının hizmet ihtiyacına en kaliteli ve en güvenli şekilde yanıt vermekten gurur duymaktadır.

Blog Son 8 Makale