0216 573 66 13

Proje, sunum, söyleşi, gösteri gibi durumlarda kullanıma müsait olan ve çokça tercih edilen konferans salonları, geniş alanlar kaplayan ve çok sayıda insanı içerisinde bulundurma kapasitesine sahip olan salonlardır. Konferans salonlarında çok fazla insanın aynı anda bir arada bulunabilmesi, bu durumu bir dezavantaja dönüştürmektedir çünkü insanların sesleri birbirine karışarak gürültü kirliliğine neden olacak ve hem sunum, söyleşi, gösteri yapan kişilerin konsantrasyonunu bozacak, hem de seyircilerin rahatsız olmasına neden olacaktır.

Bu duruma ek olarak dışarıdaki sesler konferans salonunun içine karışacak, konferans salonundaki sesler de dışarıya yansıyarak çevreye rahatsızlık verecektir. Tüm bunların yanı sıra salonun büyük bir alanda olmasından da kaynaklı olan yankı problemi ortaya çıkacaktır. Bu gibi sorunların önlenebilmesi içinse konferans salonlarına ses yalıtımı yapılması gerekmektedir.

Konferans salonları ses yalıtımı için öncelikle yalıtımın uygulanacağı salonda uzman kişiler tarafından keşif yapılması ve salonda hangi yalıtımın, hangi malzemelerle yapılacağının belirlenmesi gerekmektedir. Bu süreçten sonra en uygun yalıtım, birinci sınıf kalite malzemelerde yine uzman kadro tarafından uygulanmalıdır. Konferans salonları için genel olarak akustik ses yalıtım uygulamaları tercih edilmektedir çünkü konferans salonlarındaki yaygın problem öncelik olarak yankı problemidir.

Ses akışının düzenlenmesi ve ortam akustiğinin sağlanması için uygulanan akustik ses yalıtım malzemesi olarak farklı renk ve desenlerdeki seçenekleriyle akustik kumaş kaplı paneller veya akustik süngerler tercih edilmektedir. Akustik sünger ya da paneller, ortamdaki akustiğin sağlanması dışında salona estetik bir görünüm de kazandırmaktadır. Akustik ses yalıtımı duvar ve tavana uygulanabildiği gibi halı olarak zemine de uygulanabilmektedir.

Konferans salonları için uygulanan ses yalıtımlarında fiyatlandırma tamamen uygulamada kullanılan malzemeye ve uygulanan ses yalıtımına göre değişmektedir. Yine isteğe göre yalıtım malzemelerinin kalınlığı ve yoğunluğu da ayarlanabilmektedir.

Blog Son 8 Makale