0216 573 66 13

Makina Odası Ses İzolasyonu

Makina Odası Ses İzolasyonu

  • Stok Kodu 924
  • Stokta 1 Adet mevcut
  • Bu Ürünü En Az 1 Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 14398 Kez incelendi

Makine Odası Ses İzolasyonu

Makine odaları oldukça gürültülü ve rahatsız edicidir. Ayrıca bu yüksek ses maruz bıraktığı insanların güvenliği ve sağlığı için de tehlikeli olabilir. Eğer ses dalgası istenmeyen bir şekilde yerleşmişse bu istenmeyen ses, gürültüdür. İnsanların rahatı ve sağlığı üzerine olumsuz etkilere sahiptir. Etkili iletişimi engeller, kazalara sesten dolayı sebebiyet verebilir ve de özellikle bu yüksek sesten dolayı çalışanlar için işitme kaybına bile neden olabilir. Sinir, huzursuzluk gibi birçok psikolojik rahatsızlıklara da neden olabilir. Üstelik bu gürültü iş verimini de düşürür. Kaynağı ne olursa olsun bu gürültülü mekanizmalar her türlü olumsuz etkiye neden olur.  Bu yüksek frekanslı sese sahip makinelerin verdiği rahatsızlıktan kurtulabilmek için ses izolasyonu yaptırmak en güzel seçimdir.

Nerelerde kullanılır?

Ev, okul, hastane, yurt, kafe, disko ,iş yeri  gibi yerlerde gürültünün zararlı etkilerinden kaçınmak için kullanılır. Çevreye verdikleri gürültülü sesin önlenmesi için yaydıkları gürültünün önlenmesi gereken hidrofor, jeneratör, kalorifer gibi alanlarda sesli, sese bağlı olan, TV ve ses kayıt stüdyosu, sinema, konferans, konser ve tiyatro salonu gibi yerlerde yapılabilir.

Özellikle okullarda, iş yerlerinde, hastanelerde, binalarda görünmeyen yerlerde olan makinelerin izolasyonunda mutlaka yanmayan malzemeler kullanılmalıdır.

Mekanın güvenliğini sağlayarak, makinenin performansını düşürmeyerek makine Odası ses izolasyonu yapılmalıdır. Bu gürültü denetimiyle insan üzerinde oluşan etkiler azalacaktır.

Makine Odası Ses İzolasyonunun Teknik Özellikleri Nelerdir?

Farklı kalınlıklara sahip 3 çeşittir. Kalınlıkları sırasıyla 1cm, 2.5 cm ve 5 cm’dir. Kolaylıkla uygulanabilmeleri için genişlikleri sebebiyle 50cm X 100cm olarak üretilir.

Sunulan projelere göre değişik boyutlarda üretim yapılmaktadır. En yüksek ölçüleri 100cm genişlik ve 200 cm uzunluktur. Kalınlık ise istenilen ölçüde uygulanabilir.

 

Benzer Ürünler