0216 573 66 13

Evlerde, binalarda ve yaşam alanlarında uygulanan iki tür ses yalıtım türü bulunmaktadır. Sağlıklı bir ses yalıtımı sağlamak için öncelikle, yaşam alanlarınızda tam olarak ihtiyaç duyulan ses yalıtımına karar verilmesi önem arz etmektedir.

Ses yalıtım türlerinden ilki, sesi yaşam alanının dışında tutmak ve gürültüyü kesmektir. Bu tip ses yalıtımı için bariyerli ses yalıtım süngerleri kullanılır. Bu tip ses yalıtım süngerleri henüz bina inşaat aşamasındayken duvarların içine uygulanabileceği gibi, sonradan yapılan uygulamalarda da kullanılabilmektedir. Bu ses yalıtım türünde dış etkilerden kaynaklı gürültüler, trafik sesi, havalimanlarının, spor kompleksleri veya inşaat şantiyelerinden kaynaklı gürültülerin elimine edilmesi hedeflenir. Ses yalıtım uygulamasıyla sesin frekansına ve şiddetine bağlı olarak gürültü tamamıyla ortadan kaldırılabilmekte ya da ciddi anlamda azaltılabilmektedir.

İkinci tür ses yalıtım ise, sesin yaşam alanın içinde tutulmasını hedefler. Temiz ve yankısız bir ses için olmazsa olmaz bir yalıtım türüdür. Akustik ses yalıtım uygulaması olarak bilinir ve daha çok müzik stüdyoları, ses kaydı alınan alanalar, konser ve etkinlik salonları ve ibadethaneler gibi yüksek ve yankılı sesin problemler yaratabileceği alanlarda uygulanır. Bu tür uygulamalarda ses yalıtımı, akustik yalıtım sağlayacak özelliklerde üretilmiş olan ses yalıtım süngeri yardımıyla sağlanır. Uygulama genellikle harici olarak yapılır ve süngerin üzeri kaplanmaz. Süngerin yapısı sayesinde alanda dolaşan ses yankı yapmadan yine alanın içinde kalır. Temiz, pürüzsüz ve insan kulağını rahatsız etmeyen bir ses elde edilir.

Adetaş Yapı tarafından hem satışı hem de uygulaması yapılan adepan ses yalıtım malzemeleri, Maltepe ses yalıtım uygulamalarında, uzman Adetaş personeli tarafından ciddiyetle ve profesyonelce uygulanır. Adetaş personeli ses yalıtım amacınız doğrultusunda en doğru ve en etkin çözümü üreterek, kusursuz yalıtım uygulamalarına imza atar. Maltepe ilçesindeki tüm yalıtım ihtiyaçlarınıza çözümler üretecek Adetaş Yapı uzmanlarıyla görüşüp fikir ve fiyat almak için Adetaş Yapıyla bağlantıya geçmeniz yeterli olacaktır. Uzman ekibimiz ses yalıtım ihtiyacınız olan alanda gerekli keşfi yaparak size en uygun uygulamayı tespit edecek ve uygulamanın yapılabilmesi için en maliyet etkin fiyatı belirleyecektir.

Blog Son 8 Makale