0216 573 66 13

OL Tipi Pvc Su Tutucu Bant

OL Tipi Pvc Su Tutucu Bant

  • Stok Kodu 626
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az 0 Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu ürün 3798 Kez incelendi

 

 Kullanılacağı yere göre özel renkli, istenen teknik özelliklere uygun, kauçuk esaslı, özel boylarda PVC Su tutucu bant üretimi fabrikamızda yapılmaktadır.

     Beton ve Betonarme yapıların bazı noktalarında derz bırakılması zorunludur. Betonarme yapı elemanlarında genleşme ve çökmeden dolayı yapıda doğabilecek hasarların önlenmesi amacıyla bazı kısımlarda bırakılan derzler genleşme derzi olarak tanımlanmaktadır. Yapıda kullanılan çimento prizini tamamladığında, hacimde meydana gelen azalma sebebiyle meydana gelebilecek deformasyonun yapıya zarar vermesini önlemek amacıyla genleşme derzi bırakılması gerekmektedir. 

     Bilindiği gibi yapılardaki genleşme sünme hareketleri ihmal edilmeyecek kadar büyük ve devamlı tekrarlanan hareketlerdir. Diğer bir yandan, beton dökümünün bir süre için durdurulduğu, sonra yeniden başlatıldığı yerde bırakılan ve basınç gerilmelerinin doğrultusunda dik olarak düzenlenen derzler inşaat derzi olarak tarif edilmektedir. Termik genleşmeler veya zemin hareketleri sebebiyle yapıda düzenlenmiş olan derzler daralma gösterir. Bu çeşit derzler daralma derzi olarak tarif edilir.

     Kullanım Alanları; 

 

 

Barajlar Hidro Elektrik ve Termik Santralleri
Göletler Köprüler
Sulama Kanalları Arıtma Tesisleri
Su Depoları Metro İnşaatları
Su Tasfiye Tesisleri Viyadükler
Yüzme Havuzları İstinat Duvarları
Rıhtımlar Zemine Oturan Döşemeler ve Temeller
İsale Tünelleri Endüstriyel Yapılar

 

 
     Tip Seçimi;


      Beton işlerinde kullanılan PVC plastik bant tipinin seçiminde, derzde su yalıtımı mı yoksa hareket transferlerine engel olmak mı, yoksa her iki özelliğin de ağırlıklı olduğu bir uygulamanın mı gerçekleştirileceğinin belirlenmesi gerekir. Öyle ki: yapının zemindeki basınçlı suya karşı korunması gerekiyorsa, derzlerde kullanılacak PVC su tutucu bantlar, derzlerden içeriye su sızmasını önleyecek şekilde betonun su ile temas eden yüzeylerinde kullanılmalıdır. Eğer basınçlı zemin suyu söz konusudeğilse ve derzde dinamik hareketlerin transferine engel olunmak istenirse bu takdirde beton kesintinin merkezinde kullanılan merkezi tip PVC su tutucu bantlar kullanılabilir. Eğer yapı deprem kuşağı üzerindeyse veya taşman olayının yoğun olarak beklendiği yerlerde yapılmakta ise bu takdirde, meydana gelebilecek aşırı germeleri absorbe edecek ve çaprazlama yönlerdeki gerilmelere dayanıklı bant tipi seçilmelidir.

     Genleşme derzlerindeki, bir takım parametrelere bağlı olarak 18 mm ile 50 mm arasında derz aralığı düzenlemesi söz konusu olmalıdır. Derzin görünür yüzeyinde veya PVC su tutucu bant bulunmayan yüzeyinde, derz içindeki malzemelerin ve derzin korunması açısından kapama profili olarak isimlendirilen özel amaçlı bantların kullanılması gerekmektedir. Bu tip bantların beton dökümü sırasında kullanılan tipleri olduğu gibi beton dökümünden ve prizin tamamlanmasından sonra dışarıdan monte edilen tipleri de bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

 


Globalleşen dünyaya adapte olmak ve sürekli yenileşen teknolojiyi takip ederek koşulları değerlendirmek ve ardından üretimde bulunmak en akılcıl yöntemlerin başında gelmektedir. Bu sayede karda artış gözlenir ve firma; insan hayatını daha yaşanılır kılan birçok yeniliği peşi sıra hayata geçirerek insanların takdirine sunar. Tabi bu yenilikler ve icatlar ortaya çıkarken bir bedel ödenir. Bu bedellerden biri de her an baş başa kaldığımız yağmurlar. Ekolojik dengenin bozulmasından ötürü sürekli su alan yapılar kolay aşınma özelliğine sahiptir. Bu yüzden de özellikle inşaat sektörü olmak üzere birçok sektörün iş kaybına sebebiyet vermektedir.

OL Tipi Pvc Su Tutucu Bant Nedir

Sıvı, bir alanın/yapının oluşumunu olumsuz etkileyecek en önemli etkendir, hatta öyle ki sıvının sebebiyet olduğu birçok iş, ciddi kayıplarla neticelenmektedir.

Belki de günümüzün aşılmaz ve aşılmayacağını düşündüğümüz en büyük sorunudur. Öyle ki, hemen her firma istemsiz olarak karşılaştıkları sıvılar ile baş edebilmenin yolların düşünmekte ve buna uygun çalışmalar gerçekleştirmektedir. Sıvıya çare niteliğinde ürünler üreten ve tamamen bu iş üzerine konsantre olup su tutucu bant üreten birçok firma faaliyetlerine devam etmektedir. Su tutucu bantların üretiminde de aynı hız ve özen ortamı sağlanmıştır. Su tutucu bant işiyle uğraşan birçok firma; yoğunluğu ve kalınlığı yüksek olan su tutucu bant üreterek piyasaya sunmaktadır.

Benzer Ürünler