ADETAŞ YAPI

piramit sünger

Piramit Sünger Antrasit 4cm

Piramit Sünger Antrasit 4cm

23,00TL 11,50 TL + KDV

%50 indirim
YANMAZ PİRAMİT SÜNGER 4 Cm

YANMAZ PİRAMİT SÜNGER 4 Cm

38,00TL 19,00 TL + KDV

%50 indirim
Yanmaz Piramit Sünger 5cm

Yanmaz Piramit Sünger 5cm

53,00TL 26,50 TL + KDV

%50 indirim
Yanmaz Piramit Sünger 7Cm

Yanmaz Piramit Sünger 7Cm

59,00TL 32,45 TL + KDV

%45 indirim
SİYAH PİRAMİT SÜNGER 4cm

SİYAH PİRAMİT SÜNGER 4cm

22,00TL 14,30 TL + KDV

%35 indirim
SİYAH PİRAMİT SÜNGER 5cm

SİYAH PİRAMİT SÜNGER 5cm

30,00TL 19,50 TL + KDV

%35 indirim
SİYAH PİRAMİT SÜNGER 7cm

SİYAH PİRAMİT SÜNGER 7cm

40,00TL 26,00 TL + KDV

%35 indirim
PİRAMİT SÜNGER 7CM - ANTRASİT

PİRAMİT SÜNGER 7CM - ANTRASİT

40,00TL 20,00 TL + KDV

%50 indirim
YANMAZ PİRAMİT SÜNGER 40MM

YANMAZ PİRAMİT SÜNGER 40MM

38,00TL 19,00 TL + KDV

%50 indirim

Piramit Sünger İle Ses Yalıtımı Yapılması

Yapıların yalıtımları konusunda farklı tercihler kullanılabilmektedir. Farklı konularda yapılması istenen yalıtımlar için farklı malzemeler kullanılmaktadır. Bu malzemeler ile sorunsuz bir şekilde yalıtım sağlanması mümkün olabilmektedir. Yapılacak yalıtımlar ısı yalıtımları olabildiği gibi su yalıtımları da çok fazla tercih edilmektedir. Bunların yanında ses yalıtımları da oldukça önemli olmaktadır. Yapılar veya belirli bir alanın ses konusunda yalıtımının sağlanması için farklı malzemelerden sistemler uygulanabilmektedir. Bunlar içerisinde piramit sünger çok fazla tercih edilen bir malzeme olmaktadır. Ses yalıtımı konusunda oldukça başarılı bir performans sergileyen bu ürün ile sorunsuz bir şekilde yalıtım sağlanması mümkün olabilmektedir. Uygulama konusuna dikkat edilerek başarı sağlanabilmektedir.

Başarılı Piramit Sünger Uygulamaları

Ses yalıtımı konusunda belirli bir alanın izole edilmesi gerekebilmektedir. Bu durum özellikle sorunsuz bir şekilde kullanım sağlanması için büyük önem taşımaktadır. Etkili bir şekilde yapılacak olan yalıtım işlemlerde başarı sağlanması mümkün olabilmektedir. Sorunsuz bir şekilde ses yalıtımı yapılması için alanın tamamen yalıtım malzemeleri ile kaplanması gerekmektedir. Bu konuda kullanılacak olan yalıtım malzemeleri oldukça önemli olmaktadır. Etkili bir yalıtım sağlanması için kaliteli piramit sünger malzemeler çok fazla tercih edilmektedir. Yapısı itibari ile sesi geçirmemesi mümkün olmaktadır. Kaliteli şekilde üretilen malzemeler sorunsuz bir yalıtım sağlanmasını mümkün hale getirmektedir. Başarılı bir şekilde yapılacak olan bu işlemlerde sorun yaşanmaması için oldukça önemli bir konuda işçilik olmaktadır. 

Sorunsuz Piramit Sünger Uygulamaları Yapılması

Yapılacak ses yalıtımı konusunda en önemli konu başarılı şekilde malzemelerin uygulanması olmaktadır. Malzeme tercihinde kalitenin ön plana alınması oldukça önemlidir. Kaliteli malzemeler ile yapılacak yalıtımlardan yüksek performans alınması mümkün olabilmektedir. Bunun sağlanabilmesi konusunda elbette ki işçilik çok önemlidir. Uygulama konusunda hassas ve titiz olunması gerekmektedir. Tüm yalıtım işlemlerinde olduğu gibi işçiliğin kötü olması yalıtımın sorunlu olmasını sağlamaktadır. Bu konuda piramit sünger tercihleri oldukça başarılı bir tercih olacaktır. Bu tercih sonrasında uygun şekilde bir uygulama oldukça önemlidir. Sorunsuz bir uygulama ile yüksek bir performans sağlanması mümkün olabilmektedir. Bu şekilde ses konusunda profesyonel bir yalıtım sağlanabilmektedir.

Kaliteli Piramit Sünger Malzemeleri ile Yalıtım Yapılması

Uygulama konusunda yıllardır sunduğumuz hizmetlerimiz ile sorunsuz bir şekilde ses yalıtımları yapmaktayız. Birçok profesyonel çalışma yapılacak ses yalıtımları konusunda yüksek bir başarı sağlamış durumdayız. Bu durum etkili bir başarı sağlanması konusunda oldukça önemlidir. Sorunsuz bir şekilde yapılacak olan işlemlerde piramit sünger kullanımları çok fazla ilgi görmektedir. Bu işlemlerin yapılması konusunda ciddi bir çalışma yapılması mümkün olabilmektedir. Sorunsuz bir şekilde yapılacak olan yalıtım işlemleri için deneyimli ve konusunda uzman olan ekibimiz yıllardır bu işi yapmanın tecrübesi ile çalışmaktadır. Bu durumda profesyonel bir ses yalıtımı sağlanmasını mümkün hale getirmektedir.

 


Akustik Piramit Süngerler

Günümüzde kullanılan akustik piramit süngerler özellikle çeşitlilik göstermektedir. Bilinmektedir ki yüzeyleri ile beraber piramit sünger köpükten elde edilmekte ve ve diğer sünger modelleri ile karşılaştırıldığında bir başka alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır.

Akustik Piramit Süngerlerin Etkisi

Bilinmelidir ki piramit yüzeylerde yanmazlık özelliği alması süngerler için çok önemlidir. Özellikle bu tip süngerler belirlenen sistemler de de elde edilen sistemler de bir takım faaliyetler ortaya koyar ve ses yalıtımını da keser. Akustiği düzenleyen önemli bir ses yalıtımıdır. Önemli seviyelerde özellik göstermesiyle beraber belirlenmiş düzeyde çeşitlilik gösterir. Bu tip bariyerli modellerden de fayda sağlamak çok önemlidir. Bununla beraber sadece bu tip modellerinde tek başına bir fayda oluşturamayacağı ancak yanında kullanılacak malzemeler ile beraber bir çeşit farklılık ortaya koyacağı önemli bir detaydır. Bu sünger modelinin önemli bir ayrıntısı da yanmazlık göstermesidir. Bu tip modellerde yanmazlık modelinin olması herhangi bir yangın durumunda yangınını hızlı bir şekilde çevreye dağılmasını engelleyen bir özelliğe sahiptir. Bu durum işletmeler veya ofisler için hayati bir durumdur ve en fazla tercih edilme nedenleri arasında gösterilmektedir. Yaygın kullanım koşulları bu türün önemli bir göstergesidir.

Akustik piramit süngerler temel olarak lokantalarda ve ses kayıt odalarında da tercih edilmektedir. Bu durumla beraber yaygın bir şekilde kullanımı ses yalıtımının da dengeli dağılması ve rahatsız edici boyutlarda bir durumun oluşmamasına neden olmaktadır.

Söz konusu ses yalıtımı olduğu zaman pek çok kişi karşısına çıkan seçenekler arasından doğru seçimi nasıl yapması gerektiğini bilemiyor. Ancak son dönemlerde ses yalıtımı için akustik süngerler kullanılıyor. Bu süngerlerin diğer yalıtım ürünlerinden en büyük farklılıklarının başında ise yoğunlukları az olduğu için çok daha az ses yalıtımı sağlamaları gelmekte. Lakin kullanılacakları bütün alanlar uygun olacak şekilde üretilirler. Kişiler genel olarak bu tarz süngerler arasından seçimlerini piramit süngerlerden yana yapmayı tercih ediyorlar. Ses emici özelliğe sahip olan piramit süngerler sayesinde kişiler herhangi bir sorun olmadan istedikleri her bölge için ses yalıtımı yapabilmektedir. Genel olarak insanlar ses yalıtımı söz konusu olduğu zaman uygulaması en kolay ürünleri tercih ediyorlar. 

Böylece kendi başlarına dahi herhangi bir sorun meydana gelmeden gerek duvarlar gerekse tavan için piramit sünger uygulamasını rahatlıkla yapabiliyorlar. Bunun içinse öncelikli olarak yalıtımın yapılacağı yerin ölçülerinin doğru olarak alınması gerekmekte. Piramit süngerler yumuşak bir malzemedir, kolayca istenilen boyutlara göre kesilerek yalıtım için kullanılabilir. Ölçülerin alınması sonrasında yalın halde kullanıldığı zaman istenilen yüksek ses yalıtımını gerçekleştirmeyecektir. Bunun için farklı ses yalıtım uygulamalarının piramit sünger ile birlikte kullanılması gerekir. Böylece ortaya tam anlamıyla istenilen tarzda bir ses yalıtımı çıkmış olacaktır. Ancak bu ürün modeli tek başına kullanılmak isteniyorsa, bariyerli piramit sünger seçiminin yapılması gerekir. 

Bunun nedeni ise bariyerli piramit sünger modellerinin çok güçlü bir ses yalıtımına sahip olmasıdır. Yani sesin dışarıya gitmesini engellemek isteyen ancak bunu tek bir yalıtım malzemesi ile yaptırmak isteyen kişiler, bariyerli piramit süngerler arasından seçimlerini yapabilirler. Bu tarz süngerlerin bariyer alanları çok daha fazla sesi emme özelliğine sahiptir. Bu tarz süngerlerin şimdilerde çok fazla tercih edilmesindeki en büyük etkenlerden bir tanesi ise yanmazlık özelliğidir. Yani kişiler ses yalıtımını bir bölgeye yaptırdıktan sonra eğer ki burada yangın oluşmaya başlarsa piramit sünger damlacık oluşturmaya başlayacaktır. Böylece alevlerin büyümesi engellenecek, yangın çok kısa süreler içerisinde kontrol altına alınacaktır. Piramit süngerlerinin üzerindeki açık gözenekler ile birlikte ses yalıtımının yapıldığı mekanda akustik istenilen şekilde oluşturulabilecektir. 

Ses kayıt stüdyoları, reji odaları, enstrüman odaları ve ev sinema sistemleri gibi yerlerde mekanda akustiğin kontrol altına alınması gerekiyorsa piramit sünger kullanılabilmektedir. Uygulamanın yapılmasının sonrasında uğultulu ses, yankı ve eko gibi farklı ses problemlerinin meydana gelmesi de engellenmiş olacaktır. Bu süngerler poliüretan köpüklerden üretilmektedir. Bundan dolayı da ses problemlerini ortadan kaldırarak sesin çok daha net ve kaliteli bir şekilde duyulmasını sağlayacaktır. Esnek bir yapıya sahip olan piramit süngerler farklı formlarda üretilerek kullanılabilmektedir. Bu süngerin doğru şekilde uygulanabilmesi için ses yalıtımı için üretilmiş olan yapışkanlar kullanılmalıdır. Lakin isteğe bağlı olarak kendinden yapışkanlı modeller de tercih edilecektir. 

Bu sayede herhangi bir sorun meydana gelmeden yalnızca piramit süngerler istenilen bölgeye yapıştırılacaktır. Üstelik isteğe bağlı olarak epidyem ses bariyeri ile birlikte kullanılarak yüksek performans sağlanmış olacaktır. Küflenmeyen ve nemden etkilenmeyen yapısından dolayı istenilen her yerde piramit sünger kullanılabilmektedir. İsteğe bağlı olarak farklı yoğunluk ve kalınlık formlarda üretilebilen süngerler ile birlikte artık dilediğiniz her yer ile alakalı akustik ses yalıtım sistemini yapabileceksiniz. Üstelik piramit sünger çeşitleri şimdilerde oldukça uygun fiyatlara satışa sunuluyor. Yapılacak araştırmalar sonrasında en uygun fiyatlı süngerler arasından seçim yapılacaktır. Süngerin uygulamasının yapılmasının sonrasında ise artık bu bölgede istenilen çalışma istenildiği gibi yapılabilecektir. 

Piramit Sünger  Ses Yalıtım Ürünleri!

Piramit şeklindeki yapısıyla ses ve izolasyon kapsamında en çok tercih edilen ürünlerden birisi piramit süngerlerdir. Bunların fazlaca tercih edilmesinin birincil sebebi, hafif olmalarından kaynaklanır. Diğer ses yalıtım sistemlerine göre daha hafif modelleri vardır. Buda binaya veya uygulanacak yere ek bir yük binmemesi anlamına geliyor. Bu avantajının yanında, diğer yalıtım sistemleri gibi ses emme ve tutma yönünde maksimum performans gösterir. Ses desibelinin yoğunluğuna göre kalınlığında ve ebatlarında ayarlanacak olan değişimlerle yüksek fayda sağlaması mümkündür.

Eğlence yerlerinden, müzik odaları, ses ayıt stüdyoları veya jeneratör gibi sesin çok yüksek olduğu veya akustiğin sağlanması gerektiği mekanlarda tercih edilebilir. Yanmaz ve alev almaz özellikleri sayesinde yangın gibi kazalarda zarar görmezler.

Gürültüden kurtulun!

Özellikle binalarda tercih edilen piramit sünger malzemesi, gürültüden uzaklaşmak isteyenler için iyi bir çözümdür. Binaların tamamına veya dairelere ya da herhangi bir odaya uygulanabilecek sistem, yoğun gürültü olan bölgelerdeki evlerin veya işyerlerinin daha yaşanılabilir bir mekan olmasını sağlar. binalara ve işyerlerine ek bir yük getirmez. Uygulanması ve montaj işlemleri ise oldukça kolay ve basittir. Kesilip hızlıca ayarlanabilen esnek yapısı sayesinde birkaç saatte mekanlarınızın ses yalıtım ürünüyle kaplanması mümkündür.

Piramit sünger veya daha farklı ses yalıtım ürünleriyle mekanlarınızda sese hükmedin!


BU YAZI HAKKINDAKİ DÜŞÜNCE VE SORULARINIZ

İSİM SOYİSİM

EMAİL

Güvenlik Kodu : 14505x