0216 573 66 13

Yanmaz Piramit Sünger 5cm

Yanmaz Piramit Sünger 5cm

%45 İndirim
11,35 € 234.09 TL + KDV
 • Stok Kodu 436
 • Stokta 2000 Adet mevcut
 • Bu Ürünü En Az 6 Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
 • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
 • Bu ürün 20069 Kez incelendi
Sınırlı Stok HIZLI KARGO
 

Piramit sünger akustik düzenlemeyi sağlayan bir akustik düzenleyici süngerdir. Gelişen teknoloji ile insanların çeşitli alanlarda yeni ihtiyaçları ortaya çıkmaktadır. Teknoloji ve yenilikler hiç kuşkusuz ki hayatımızı kolaylaştıran en büyük etmen. Kalabalık ortamlarda istediği sessizliği ve yalnızlığı yaşamak isteyen insanın yardımı yalıtım teknoloji yetişiyor. Verimli çalışmak için odaklanmak, odaklanmak içinse gürültü olmayan sessiz bir ortam gerekmektedir. Bu ortamı yaratmak için devreye yalıtım teknolojisindeki en büyük yardımcı 5cm’lik yanmaz piramit sünger olacaktır.

Doğru kullanımla etkili bir ses yalıtım sağlayan 5 cm’lik yanmaz piramit sünger sağladığı ses yalıtımının yanında özel içeriği sayesinde yüksek sıcaklığa karşı dayanıklılık sağlayarak yanmasının da önüne geçilmektedir. Kullanılan yalıtım malzemelerinden tam olarak faydalanabilmek için kullanımı ve uygulanması çok önemlidir. Bu tarz uygulamalar için uzman ekip ile çalışmak çok önemlidir. Kullanılan malzemenin miktarını basit ölçümlerle hesapla imkanının bulunmasına rağmen esas önemli konu hangi malzemenin nerede kullanılacağının tam olarak tespit edilmesidir. Yalıtım tavanda mı yoksa zeminde mi yapılacağı yoksa duvarlara mı uygulanacağının tespit edilmesi asıl uzmanlık istenen noktadır. Dik ya da yatay ses yalıtımı performansının tespit edilmesi ancak uzman ses yalıtımcılar tarafından belirlenebilmektedir. En iyi performans için uzman ekip ile çalışmak çok önemlidir, yoksa yapılan yalıtım hiçbir şartta istenilen verimi sağlamayacaktır.

5 cm’lik yanmaz piramit sünger ile yaşadığınız evin salonlarını ya da odalarını ses yalıtımı yapabilme imkanına sahipsiniz. Firmalar müşteri isteklerini göz önüne olarak istediğiniz ses yalıtımını sağlayacaklardır. Ses yalıtım evlerin dışında daha çok müzik ve kayıt stüdyolarında kullanılmaktadır. Ayrıca cafe ve restaurant işletmecileri tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Malzemelerin hiçbir şartta küf yapması ya da nemlenmesi gibi bir sorunu olmadığından hiçbir zaman kullanıcılara ekstra sıkıntılar yaratmamaktadır. Yalıtım süngerlerinin ebatları 100 cm X 100 cm’dir. 

Yanmaz Piramit Süngerler İle Sesin Yalıtımını Sağlayın

İnsanoğlunun teknolojiyle birlikte her geçen gün daha iyiye ilerlemesi doğrultusunda birbirinden farklı yenilikleri de açığa çıkarttığına tanıklık ediyoruz. Günümüz teknolojisiyle beraber artık insanlar kalabalık ortamlarda bile çok rahat bir şekilde çalışabiliyor ve iş yaşantılarında herhangi bir biçimde karmaşıklığa neden olmuyor. Örneğin, kalabalık bir yerde her zaman için gürültü kaçınılmazdır ve olmaktadır. Fakat ses yalıtım teknolojisiyle birlikte artık her kalabalık ortamda rahatsız edici seslerin olması gibi bir durum da söz konusu olmayacaktır…

Genel anlamda iş yerlerinde bir işe odaklanmak adına sessiz ortamın sağlanması önemlidir. Fakat gürültülü bir ortam var ise, bu durum doğrultusunda hem iş yeterince verimli bir şekilde tamamlanamaz hem de çalışan birey, işe tam olarak odaklanamaz. İşte burada devreye girecek tek şey, ses yalıtım alanında kullanılır olan yanmaz piramit sünger olacaktır. Doğru bir kullanımıyla beraber kaliteli hizmeti alabileceğiniz ses yalıtımıyla birlikte sesin ortam içerisinde emilimi sağlanabilir ve böylelikle gürültüden kaçınılması da gerçekleştirilebilir.

Piramit Sünger İle Ses Yalıtımı Nasıl Olur

Çeşitli sünger parçalarının özel maddelerle birleştirilip press makinelerinden geçirilmesiyle ses yalıtım süngerleri oluşturulur. Yalıtımı burada sağlayan özel maddeler olduğu gibi yanmaz piramit süngerlerde ise ek olarak yanma ya da yüksek sıcağa karşı yanmasını önleyecek olan maddeler eklenir. İçerisinde ki farklı maddelerle birlikte oluşan ses yalıtımında ise kullanım ve döşeme önemlidir. Bu alanda uzman bir kadro ile çalışılması gerekir.

Bir alana hangi ebatlarda kaç adet ses yalıtım süngerinin gerektiğini herkes bilecektir. Fakat tavan – zemin alanına mı yoksa duvarlara mı ses yalıtımının uygulanması gerektiği en önemli konulardan biridir. Dik ya da yatay şekilde ses yalıtımının yüksek performansı, uzman ses yalıtımcılar tarafından incelenerek sonuçları belirtilmelidir. En iyi performansı da buna göre almış olabilirsiniz. Aksi takdir de yapılacak olan ses yalıtımlarında ki sıradan bir döşeme dahi, istenen yalıtım performansını sizlere sunamayacaktır.

Evde Yanmaz Piramit Süngerlerle Ses Yalıtımı

İş için uygun olan yanmaz piramit süngerlerle beraber salon ya da odalarınızda ses yalıtımı yaptırabilirsiniz. Detaylı bir işçilik gerektirdiği gibi doğru malzemelerin seçimi de bu konuda önemlidir. Kolay gibi duran fakat zor bir meslek olan ses yalıtımda döşeme yapılmadan önce gerekli araştırma ve düzenlemelerin yapılması gerekir. İnceleme yapıldıktan ve raporlar çıkartıldıktan sonra ise, hangi malzemelerin nerede ne şekilde kullanılacağı bilgisi müşteriye sunulmalıdır. Ev sahibi kişisi tarafından kabul görüldüğü takdir de ses  yalıtımı uygulamasına geçilmelidir.

İş Yerinde Yanmaz Piramit Süngerlerle Ses Yalıtımı

Bir iş yerinde nasıl bir ses yalıtımı gerektiğini bilen kişiler, ses yalıtım alanında uzman kadrolara sahip firmalardır. Fakat burada her zaman müşteri talebi önceliktir ve önemsenir. Bu nedenle bir müşteri talebinin dikkate alınmasıyla beraber yanmaz piramit süngerlerin ne amaçla kullanımı olacağı da ortaya çıkar. Yoğun bir ses temposunun azaltılması ve sesin kontrol altına alınması için veyahut iş yerinde çalışan bireylerin işe daha iyi odaklanabilmeleri adına içeride ki gürültünün aza indirilmesi doğrultusunda piramit süngerler kullanılabilir.

Akustik Piramit Süngerlerin Farkı Nedir?

Ev ya da iş yerlerinden daha çok kayıt stüdyoları gibi müzik alanlarına hitap eden mekanlarda kullanımı bulunan akustik piramit süngerler, sesin akustik düzenlenmesini sağlayan süngerlerdir. Restoran ya da cafe işletmeleri içerisinde de yine akustik bir ses düzenleyicisi ihtiyacı olduğunda kullanılacak olan akustik piramit süngerlerin özelliklerinden faydalanılabilir.

İç mekanlar için akustik düzenleme konusunda faydalı olan akustik piramit süngerler, hem düşey hem de yatay yönde düzenleme adına kullanımı gerçekleştirilmesi için toplamda duvar, zemin ve tavan olmak üzere 3 alanda ses yalıtım süngerleri döşenmesi gerekmektedir. Ses yutma özelliği olan bu süngerlerin herhangi bir şekilde küf tutması ya da nemlenmesi gibi sorunları da bulunmamakta olduğu için duvarlarda ek bir sorun da çıkartmayacaklardır.

Ebat Ve Fiyatlandırma
 • Kalınlık : 50mm
 • Genişlik : 100 cm
 • Uzunluk: 100 cm
 • Fiyat 1 Metre Fiyatıdır
 • 1 Adet 1m² dir
 • Malzeme Plakadır
 • En az 6 m² alınabilir.
Benzer Ürünler