0216 573 66 13

pvc su tutucu bant

İnşaat sektöründe oldukça yaygın kullanılan bir üründür. PVC su tutucu bantlar genleşme derz ve inşaat alanlarında su sızdırmasını engellemek amacıyla kullanılır. Farklı ebat ve ölçülerde tasarlanan ürün kullanım yerine göre ölçülendirilebilir. İstanbul ağırlıklı kullanım yeri olarak bilinir. Ayrıca İstanbul içerisinde birçok firmada üretimi sağlanır.

PVC Su Tutucu Bant Çeşitleri

Kullanım yerlerin doğrultusunda çeşitliliği de değişmektedir. Başlıca tercih edilen bant çeşitleri;

  • AK, A, B, I,OL, M, DO, DT, DI, O, V tipi su tutucu bant çeşitleri içerir. Hepsinin de çeşitlerine göre şekilleri de kullanım yerleri de farklıdır.
  • V Tipi bantlar genellikle inşaat ve su basıncının yüksek olduğu yerlerde tercih edilir. Barajlar ve hidroelektrik santralleri gibi.
  • M tipi bantlarda, çökme olasılığının yüksek olduğu, göçüklerin oluştuğu noktalarda kullanılır. alt geçit, TCK, metro gibi kazı olaylarının olduğu noktalarda konumlandırılır.
  • DO, DI ve DT tipi bantlar, düşük olarak verilen su bölgelerinde kullanılır. İstanbul ya da nüfusun fazla olduğu yerlerde daha çok kullanılır.
  • Ak tipi bantlar genellikle yüzme havuzlarında tercih edilir.
  • A,O ve OL Tipi bantlar, basıncın yüksek olduğu noktalarda kullanılır.
  • B ve I tipi bantlar da alçak ya da yüksek oluşabilecek basınç ihtimaline karşı tercih edilir.

 

DI TİPİ SU TUTUCU BANTLAR

V TİPİ SU TUTUCU BANTLAR

M TİPİ SU TUTUCU BANTLAR

I TİPİ SU TUTUCU BANTLAR

DO TİPİ SU TUTUCU BANTLAR

OL TİPİ SU TUTUCU BANTLAR

DT TİPİ SU TUTUCU BANTLAR

O TİPİ SU TUTUCU BANTLAR

AK TİPİ SU TUTUCU BANTLAR

B TİPİ SU TUTUCU BANTLAR

A TİPİ PVC SU TUTUCU BANT

Pvc Su Tutucu Bantlar

pvc su tutucu bant özellikleri

PVC Su Tutucu Bant Özellikleri

A Tipi; Genişlik 15-30 cm arası, kalınlığı 4-10 cm arası değişir. Düz ve üç adet yuvarlak barındıran, orta kısmının yuvarlağının da boş olduğu bir şekil içerir.

B Tipi; Genişlik 15-30 cm arası, kalınlığı 5-10 cm arası değişir. Düz fakat iki kısmında yuvarlak bulunan bant çeşididir.

I Tipi; Genişlik 15-32 cm arası, kalınlığı 3-6 cm arası değişir. Bandın iki ucunda geniş kesitler, orta kısmından bandı tam ikiye bölebilen bir ayırıcı ve her iki tarafında da olacak şekilde konumlandırılmış toplam dört adet çizgi şeklinde bölme bulunur.

OL Tipi; Genişlik 20-35 cm arası, kalınlığı 5-10 cm arası değişir. I tipi ile benzerlik gösterir. Fark olarak orta kısmında içi delik bir kare bölme bulunur.

M Tipi; Genişlik 20-30 cm arası, kalınlığı 4-7 cm arası değişir. Ol ve I tipi ile aynıdır. Orta kısmında yukarı doğru bir çıkıntısı bulunur.

Do Tipi; Genişlik 20-35 cm arası, kalınlığı 4-6 cm arası değişir. Düz bir bant üzerine sağ ve sol kısımda huni şeklinde toplam dört adet çıkıntısı bulunur. Orta kısımda içi boş yarım kare bulunur.

DT Tipi; Genişlik 20-25 cm arası, kalınlığı 4-8 cm arası değişir. Orta kısmında herhangi bir şey bulunmaz. Sağ ve sol kenarlarda Do tipinde olduğu gibi huni şeklinde toplam dört adet çıkıntı yer alır.

DI Tipi; Genişlik 20-25 cm arası, kalınlığı 4-6 cm arası değişir. DT ve Do tipinde olduğu gibi çıkıntılar aynıdır. Orta kısımda ince ve uzun bir bölmesi bulunur.

O Tipi; Genişlik 15-32 cm arası, kalınlığı 3-6 cm arası değişir. Orta kısmında içi boş daire, kenar kısımlarında sağda 5, solda 5 olacak şekilde toplam on adet bölmesi vardır.

V Tipi; Genişlik 15-25 cm arası, kalınlığı 3-4 cm arası değişir. Ortası yayvan ve bombeli olur. Kenarlarında toplam dört adet bölmesi vardır.

AK Tipi; Genişlik 20-24 cm arası, kalınlığı 3-6 cm arası değişir. Tırtıklı bir yapı içerir. Sağ beş, sol beş olacak şekilde toplam 10 adet tırtık içerir. Orta kısımda aşağı ve yukarı uzanacak şekilde en olarak çok geniş olmayan bölmesi bulunur.

İstanbul bölgesinde, inşaat sektörünün artmış olduğu noktalarda özellikle İstanbul’un ücra köşelerinde yapılan yenileme çalışmaları sonrasında PVC su tutucularında kullanımı oldukça fazlalaşmıştır. pvc su tutucu bant