0216 573 66 13

Schlüter BARA ESOT

Schlüter BARA ESOT

  • Stok Kodu 826
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 5002 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV
Schlüter-BARA-ESOT, süpürgelik seramiklerini yük taşıyamayan zeminlere yapıştırmak için dik açı şekilli taşıyıcı profildir. Bu tür zeminler arasında, balkon ve terasların duvar /zemin geçişlerindeki yukarıya doğru devam eden veya bağlanan çinko sac veya bitümlü yalıtımlar sayılır. Süpürgelik seramiğiyle aynı yükseklikte kesilmiş olan köpüklü bir izolasyon şeridi, profilin dikey kanadı ve duvar arasına yerleştirilir. Schlüter-BARA-ESOT’un trapez delikli ankraj kanadı seramik yapıştırıcısının içine gömülür ve zemin seramiğiyle kaplanır. Dikey profil kanadının özel deliği sayesinde, Schlüter-BARA-ESOT’un izolasyon şeridiyle arasında yaklaşık 1 mm mesafe kalır. İlk olarak yapıştırıcı süpürgelik seramiğine sürülür. Sonra süpürgelik seramiği dikey profil kanadına karşı döşenir. Yapıştırıcı süpürgelik taşıyıcının deliklerinden geçer ve böylece profilin özel yapısına kilitlenir. Süpürgelik ve zemin seramiği arasında yaklaşık olarak 5 mm’lik bir derz bırakılmalı, daha sonra derz dolgusuyla tamamen doldurulmalıdır. Son olarak, süpürgeliğin üst kısmına uygun sızdırmazlık sağlayan elastik bir derz uygulanır.

UYGULAMA
Duvara, süpürgeliğin yüksekliğinde köpük izolasyon şeridi uygulayın.
Schlüter-BARA-ESOT’un delikli ankraj kanadını, seramik kaplamanın yapıştırıcısına yerleştirirken,dikey kanadını izolasyon şeridine doğru bastırın.
Zemin seramikleri, tamamen ankraj kanadı üzerine yapıştırılır.
Seramik yapıştırıcısını süpürgelik seramiklerinin arkasına sürün ve profilin dik kanadına yerleştirin. Yapıştırıcı süpürgelik seramiklerinde sıkı yapışma sağlamak için profil deliklerine sızmalıdır.Köpük şeridinin önceden uygulanması duvarlarda kuvvet ileten bir bağlantıyı önler. Zemin seramiği ve süpürgelik seramiği arasında yaklaşık olarak 5 mm’lik bir derz bırakılmalı ve derz dolgusuyla tamamen doldurulmalıdır.
Süpürgeliğin üstündeki duvar bağlantısı elastik bir sızdırmazlık bileşimiyle yapılmalıdır.
Not: Süpürgelik seramiği, süpürgelik destek profilinin yüksekliğine eşit veya ondan uzun olmalıdır. Bununla beraber, köpük izolasyon şeridi bütün süpürgelik yüksekliğince uygulanmalıdır.


MALZEME

Schlüer-BARA-ESOT, 0,8 mm kalınlığında paslanmaz çelik sactan yapılmış olan açı profilidir. Profilin her iki kanadı deliklidir. İlave olarak, dikey kanat mesafe sağlayan çıkıntılara sahiptir.
Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Schlüter-BARA-ESOT, süpürgelik seramikleri için taşıyıcı zeminin olmadığı durumlarda kullanılır, örneğin duvara doğru yükseltilmiş izolasyonlarda veya süpürgeliğin duvara yapışamayacağı durumlarda. Su yalıtımlı zemin konstrüksiyonları, suyun süpürgelik arkasında toplanmaması için Schlüter-TROBA drenaj sistemine sahip olmalıdır. Schlüter-BARA-ESOT üstüne döşenmiş olan süpürgelikler, süpürgelerin veya fırçaların meydana getirdikleri darbeleri absorbe eder.
Özel durumlarda, teklif olunan profil tipinin uygunluğu beklenmekte olan kimyasal, mekanik ve/veya diğer gerilmelere bağlı olarak belirlenmelidir.


BAKIM

Schlüter-BARA-ESOT profilleri özel bakım veya koruma gerektirmezler.

Schlüter-BARA-ESOT

ESOT= Paslanmaz çelik süpürgelik taşıyıcı
Sunulan uzunluk: 2,50 mm
Benzer Ürünler