0216 573 66 13

Schlüter BARA R

Schlüter BARA R

  • Stok Kodu 827
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 3868 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV
Schlüter-BARA-R, balkon ve teras döşeme konstrüksiyonlarının açıkta kalan kenar bölgeleri için T-şekilli bitiş profilidir. Profil, açıkta kalan şap kenarını ufalanma ve dağılmalara karşı korurken temiz kenar görünümü sağlar. Profilin alt kenarına gerektiğinde, drenaj yüzeyinin alın tarafındaki ayrılma açıklığını kapatmak için bir kapama dudağı takılabilir. Şapın uygulanması esnasında, profilin üst kenarı şapın yüksekliğini ayarlamak için kullanılırken Schlüter-BARA-R’nin trapez delikli tespit kanadı sıkı şekilde şapa gömülür.
Sızan suyun şap tabakasında toplanmasını önlemek için Schlüter-TROBA veya Schlüter-TROBA-PLUS’u su yalıtım ve şap arasına yüzey drenajı olarak döşeyin.
Eğer Schlüter-DITRA döşenecekse, şap seviyesi profilin üstünden 3 mm aşağıda olmalıdır. Schlüter-DITRA seramik kaplamasını şaptan ayırıp özellikle termik değişikliklerden oluşan farklı çalışmaların meydana getirdiği gerilimleri nötralize eder. İlave olarak, üst yüzeydeki seramik kaplamasıyla birlikte Schlüter-DITRA bileşik su yalıtımı sağlar.

UYGULAMA
Schlüter-BARA-R harç üstündeki kenar alanına yüksekliğine uygun sabitlenir ve hizalanır. Dış köşeler için hazır köşe parçaları mevcuttur. İki profilin bitiş uçları arasında, yaklaşık olarak 5 mm’lik bir boşluk bırakılır ve bağlantı parçası üstüne klipslenerek kapatılır.
Balkon ve teras yüzeyleri, şap donatısının yerleştirileceği yüksekliğe kadar şapla doldurulur. Bunu yaparken, çelik donatı profilin tespit kanadıyla örtüşmelidir.
Yükü düzgün dağıtılmış bir tabaka üretmek için, şap Schlüter-BARA-R’yi şap kılavuzu olarak kullanarak uygun yükseklik ve eğimde uygulanır. Eğer Schlüter-DITRA ayırıcı ve yalıtım membranı olarak döşenecekse, şap seviyesi profilin 3 mm altında ayarlanır ve dikkatli olarak sıkıştırılır.
Uyarı: Schlüter-TROBA veya Schlüter-TROBA-PLUS, su yalıtımı ve şap arasına yüzey drenajı olarak döşenmelidir. Drenajın uygulanmasıyla su yalıtımı ve şap arasındaki oluşan boşluk, örtü dudağını takarak örtülebilir.
Seramikler, profilin kenarının üzerinden yaklaşık olarak 20 mm dışarı çıkarak döşenmelidir. Köşeli balkon taşı kullanırken, Schlüter-BARA-R ve dikey kanat arasında yaklaşık 10 mm’lik boşluk bırakılmalıdır.

MALZEME
Schlüter-BARA-R renkli boyalı alüminyumdan yapılmıştır.

Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Alüminyum profilin üstündeki toz boya kaplama solmaz, ayrıca UV ve hava şartlarına dirençlidir.
Yüzey çizilmelere karşı korunmalıdır. Schlüter-BARA-R kullanılmış şap tabakasında sızan su toplanmamalıdır (yüzey drenajı uygulanması), zira alkaliyle zenginleşmiş su alüminyuma nüfuz eder. Özel durumlarda, Schlüter-BARA-R’nin uygunluğu beklenmekte olan kimyasal, mekanik ve/veya başka yüklere bağlı olarak belirlenmelidir.

BAKIM
Schlüter-BARA-R özel veya koruma gerektirmez. Alüminyum profilin toz boya kaplanmış yüzeyi solmaz, yüzeydeki hasarlar verniklenerek onarılır.

Schlüter-BARA-R

Sunulan uzunluk: 2,50 m
Renkler:

HB = beige clair (RAL = 1019)
RB = chamois (RAL = 8003)
SB = brun noir (RAL = 8019)
PG = gris pastel (sanitaires: manhattan)
BW = blanc brillant (RAL = 9010, sanitaires: edelweiss)
Benzer Ürünler