0216 573 66 13

Schlüter BARA RAK

Schlüter BARA RAK

  • Stok Kodu 830
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 3023 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV

Schlüter-BARA-RAK, önceden eğim şapı verilmiş balkon ve terasların açıkta kalan kenarları için damlalık kenarlı bitiş profilidir.
Schlüter-BARA-RAK’ın trapez şeklinde delikli ankraj kanadı uygun yapıştırıcı kullanılarak kenar bölgesine yapıştırılır. Schlüter-DITRA su yalıtımı olarak uygulanabilir. Aynı şekilde yapı kimyasallarının malayla uygulanan su yalıtım ürünleri veya DIN 18195, bölüm 5’le uyumlu olan su yalıtımı döşenebilir.
Schlüter-BARA-RAK açıkta kalan kenar bölgesini ufalanma ve dağılmalara karşı korurken temiz kenar bitişi sağlar.

UYGULAMA
Schlüter-DITRA ayırıcı ve su yalıtım membranı olarak döşenirken, Schlüter-BARA-RAK’ın trapez şeklinde delikli tespit kanadını açıkta kalan kenar bölgesinde yapıştırıcıya gömülür. Schlüter-DITRA profilin delikli ankraj kanadının yanına kadar yaklaştırılmalıdır. Profille bağlantısı Schlüter-KERDI yalıtım bandı ile sağlanmalıdır. Bu yalıtım bandı Schlüter-DITRA’nın min. 5 cm üstüne ve Schlüter-BARA-RAK’ın ileriye doğru çıkıntılı yapışma flanşının tırtıllı kanalı üzerini örtecek şekilde yapıştırılmalıdır. Daha sonra Schlüter-BARA- RAK’ın damlalık kenarıyla kaplamanın kenar bölgesi yaklaşık aynı hizada bitirilmek suretiyle seramikler, Schlüter-DITRA için ürün veri sayfası 6.1’de belirtilmiş olan uygun döşeme talimatları dikkate alınarak direkt seramik yapıştırıcısına yapıştırılır.
Schlüter-BARA-RAK malayla sürülen su yalıtımı uygulamasında, açıkta kalan kenar bölgesinde trapez şeklinde delikli ankraj kanadıyla yalıtım sistemine bağlanır. Yüzey su yalıtımı ileriye doğru çıkıntılı yapışma flanşının tırtıllı kanalı üzerine kadar getirilmelidir. Bileşik su yalıtımı sistemlerinin uygulamasında ilgili üreticinin talimatlarına dikkat edilmelidir.
Schlüter-BARA-RAK, DIN 18195, bölüm 5’e uygun yüzey su yalıtımı uygulamasında, trapez şeklinde delikli ankraj kanadı açıkta kalan kenar bölgesinde eğim şapı üzerindeki uygun yapıştırıcı harcına yapıştırılarak örtülür. Kenar bölgesindeki eğimin bozulması, şaptan ankraj kanadına geçiş bölgesinde düzleme yapılarak önlenmelidir. Uygulanacak yüzey su yalıtımı, ankraj kanadını ileriye doğru çıkıntılı yapışma flanşının tırtıllı kanalı üzerine kadar örtmelidir ve orada kullanım altında profil üst kenarına uygun yapıştırıcıyla bağlanmalıdır.
DIN 18195, bölüm 5’e göre yüzey su yalıtımı üzerine kaplama konstrüksiyonu yapılır - geçerli normlara dikkat edilerek- isteğe göre sonradan yük taşıyıcı tabakası veya çakıl dökülmesiyle drenaj tabakası uygulanması veya taşıyıcılar tarafından desteklenmiş büyük ebatlardaki plakalar şeklinde olabilir. Not: İç ve dış köşeler için hazır köşe parçaları mevcuttur.
Schlüter-BARA-RAK’ın profil bitiş uçları arasında, yaklaşık olarak 5 mm’lik bir boşluk bırakılır ve bağlantı parçası üstüne klipslenerek kapatılır. İlgili geçerli uygulama ve döşeme talimatları dikkate alınmalıdır. Uygulanan bütün malzemeler suya geçirmez, hava şartlarına dayanıklı ve dış alanlar için uygun olmalıdır.

MALZEME
Schlüer-BARA-RAK kromlaştırılmış ve renkli boya kaplanmış alüminyumdan yapılmıştır.
Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:

Alüminyum profilin kaplaması solmaz, UV ve hava şartlarına dirençlidir. Görünen yüzeyler çizilmeye karşı korunmalıdır.
Özel durumlarda, Schlüter-BARA-RAK’ın uygunluğu beklenmekte olan mekanik, kimyasal ve/veya diğer yüklere göre belirlenmelidir.


BAKIM
Schlüter-BARA-RAK özel bir bakım ve koruma gerektirmez. Alüminyum profilin kaplanmış yüzeyi solmaz ve UV-dirençlidir. Görünen hasarlı yüzeyler boya ile onarılabilir.

Schlüter-BARA-RAK

Sunulan uzunluk: 2,50 m

Renkler:

HB = beige clair (RAL = 1019)
RB = chamois (RAL = 8003)
SB = brun noir (RAL = 8019)
PG = gris pastel (sanitaires: manhattan)
BW = blanc brillant (RAL = 9010, sanitaires: edelweiss)
Benzer Ürünler