0216 573 66 13

Schlüter BARA RAM

Schlüter BARA RAM

  • Stok Kodu 831
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 2451 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV
Schlüter-BARA-RAM,  eğim şapının uygulanması sırasında döşenen ve burada şap kılavuzu olarak kullanılabilen balkon ve terasların serbest kenar bölgeleri için damlalık kenarlı bitiş profilidir. Schlüter-BARA-RAM’ın trapez delikli tespit kanadı taze ince harç zemini üstüne yüksekliğe ve hizaya uygun yerleştirilir. Sonra, ilave olarak taze şap harcı tespit kanadının üstüne örtülür.

Schlüter-DITRA’nın daha sonra döşenmesi için, şapı profilin üst kenarından 3 mm aşağıda bitirin. Schlüter-DITRA, şap üzerinde yürünebilir hale geldikten sonra direkt bileşik su yalıtımı olarak uygulanabilir. Aynı şekilde yapı kimyasallarının malayla uygulanan  su yalıtım ürünleri veya DIN 18195, bölüm 5’le uyumlu olan su yalıtımı döşenebilir. Buna ek olarak şap profil üst kenarıyla aynı hizada döşenir.

UYGULAMA
Beton döşemenin serbest kenarında, Schlüter-BARA-RAM’ın ankraj kanadı ince harç üstüne yerleştirilir, yüksekliğine ve hizasına uygun sabitlenir.
Schlüter-DITRA su yalıtımı uygulaması için şap dikkatlice sıkıştırılır ve profilin üst kenarından 3 mm aşağısında bitirilir. Schlüter-DITRA, 6.1 ürün açıklama talimatlarına uyularak şap üzerinde yürünebilir hale geldikten sonra direkt döşenebilir. Schlüter-DITRA profil kenarına kadar yaklaştırılmalıdır. Profille bağlantısı Schlüter-KERDI  izolasyon bandıyla sağlanır. İzolasyon bandı, Schlüter-DITRA’nın 5 cm üstüne ve Schlüter-BARA-RAM’ın yapışma flanşının tırtıllı kanalı üzerini örtecek şekilde yapıştırılmalıdır. Daha sonra seramikler direkt yapıştırıcıya döşenir, burada kaplamanın bitiş kenarı profilin damlalık kenarıyla aynı hizada olmalıdır.
Yapı kimyasının malayla sürülerek uygulanan bileşik su yalıtımı  uygulamasında eğim şapı Schlüter-BARA-RAM profili üst kenarıyla aynı hizada bitirilir. Yüzey su yalıtımı, çıkıntılı yapışma flanşı tırtıılı kanalı üzerine kadar gelmelidir. Bileşik su yalıtımı sistemlerinin uygulamasında ilgili üretici firmanın talimatlarına dikkat edilmelidir.
DIN 18 195’e göre yüzey su yalıtımı imalatı için, eğim şapı Schlüter-BARA-RAM profilin üst kenarıyla aynı seviyede olmalıdır. Eğim şapının sertleşmesinden sonra, su yalıtımı Schlüter-BARA-RAM’ın çıkıntılı yapışma flanşı tırtıllı kanalı üzerine kadar gelmeli ve orada   uygun bir yapıştırıcıyla sıkı şekilde sabitlenmelidir.
DIN 18195, bölüm 5’e uygun yüzey su yalıtımı üzerine kaplama konstrüksiyonu yapılır -geçerli normlara dikkat edilerek-  isteğe göre sonradan yük taşıyıcı tabaka veya çakıl dökülmesiyle drenaj tabakası uygulanması veya taşıyıcılar tarafından desteklenmiş büyük ebatlardaki plakalar şeklinde olabilir.
Not: İç ve dış köşeler için hazır köşe parçaları mevcuttur. Schlüter-BARA-RAK’ın  profil bitiş uçları arasında, yaklaşık olarak 5 mm’lik bir boşluk bırakılır ve bağlantı parçası üstüne  klipslenerek kapatılır. İlgili geçerli uygulama ve döşeme talimatları dikkate alınmalıdır. Uygulanan bütün malzemeler suya geçirmez, hava şartlarına dayanıklı ve dış alanlar için uygun olmalıdır.

MALZEME

Schlüter-BARA-RAM kromlaştırılmış ve renkli boya kaplı alüminyumdan yapılmıştır.

Malzeme özellikleri ve uygulama alanları
Alüminyum profilin kaplaması solmaz, UV ve hava şartlarına dirençlidir. Görünen yüzeyler çizilmelere karşı korunmalıdır. Özel durumlarda, Schlüter-BARA-RAM’ın uygunluğu beklenmekte olan mekanik, kimyasal, ve/veya diğer yüklere göre belirlenmelidir.

BAKIM
Schlüter-BARA-RAM özel bir bakım veya koruma gerektirmez. Alüminyum profilin kaplanmış yüzeyi solmaz ve UV-dirençlidir. Görünen hasarlı yüzeyler boya ile tamir olunabilir.

Schlüter-BARA-RAM

Renkler:
HB=Bej (RAL = 1019)
RB=Kırmızı kahverengi (RAL = 8003)
SB=Siyah kahverengi (RAL = 8019)
PG=Pastel gri (sanitaires: manhattan)
BW= Parlak beyaz (RAL = 9010)
GM=Metalik gri
Sunulan uzunluk: 2,50 m
Benzer Ürünler