0216 573 66 13

Schlüter BARA RK

Schlüter BARA RK

  • Stok Kodu 829
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 2724 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV
Schlüter-BARA-RK, balkon ve teras döşeme konstrüksiyonlarının açıkta kalan kenar bölgeleri için bitiş profilidir.
Profil, açıkta kalan şap kenarını ufalanma ve dağılmalara karşı korurken temiz kenar görünümü sağlar. İleriye doğru çıkıntılı damlalıklı kenar, yükün dağıtılmasını sağlayan tabakanın altına monte edilmiş olan Schlüter-TROBA yüzey drenaj sisteminin açıkta kalan kenarlarını kapatır.
Şapın uygulanması esnasında, profilin üst kenarı şapın yüksekliğini ayarlamak için kullanılırken Schlüter-BARA-RK’nın trapez delikli tespit kanadı sıkı şekilde şapa gömülür. Yüzey drenajı olarak hizmet görmekte olan Schlüter-TROBA veya Schlüter-TROBA-PLUS, araya sızan suyun şap tabakasında birikmesini önlemek için su yalıtımı ve şap tabakası arasına döşenmelidir.
Eğer Schlüter-DITRA döşenecekse, şap seviyesi profilin üstünden 3 mm aşağıda olmalıdır. Schlüter-DITRA seramik kaplamasını şaptan ayırıp özellikle termik değişikliklerden oluşan farklı çalışmaların meydana getirdiği gerilimleri nötralize eder. İlave olarak, üst yüzeydeki seramik kaplamasıyla birlikte Schlüter-DITRA bileşik su yalıtımı sağlar.


UYGULAMA
Schlüter-BARA-RK harç üstündeki kenar alanına yüksekliğine uygun sabitlenir ve hizalanır. İç ve dış köşeler için hazır köşe parçaları mevcuttur. İki profilin bitiş uçları arasında, yaklaşık olarak 5 mm’lik bir boşluk bırakılır ve bağlantı parçası üstüne klipslenerek kapatılır.
Balkon ve teras yüzeyleri, şap donatısının (çelik donatı) yerleştirileceği yüksekliğe kadar şapla doldurulur. Bunu yaparken, çelik donatı profilin tespit kanadıyla örtüşmelidir.
Yükü düzgün dağıtılmış bir tabaka üretmek için, şap Schlüter -BARA-RK’yı şap kılavuzu olarak kullanarak uygun yükseklik ve eğimde uygulanır. Eğer Schlüter-DITRA ayırıcı ve yalıtım membranı olarak döşenecekse, şap seviyesi profilin üst kenarından 3 mm altında ayarlanır ve dikkatli olarak sıkıştırılır.
Uyarı: Schlüter-TROBA veya Schlüter-TROBA-PLUS, yalıtım tabakası ve şap arasına yüzey drenajı olarak döşenmelidir.

MALZEME
Schlüter-BARA-RK kromlaştırılmış ve renkli boya kaplı alüminyumdan yapılmıştır.

Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:

Alüminyum profilin üstündeki toz boya solmaz ve ayrıca UV ve hava şartlarına dirençlidir. Yüzey çizilmeye karşı korunmalıdır.
Schlüter-BARA-RK kullanılmış şap tabakasında sızan su toplanmamalıdır (yüzey drenajı uygulanması), zira alkaliyle zenginleşmiş su alüminyuma nüfuz eder. Özel durumlarda, Schlüter-BARA-RK’nın uygunluğu beklenmekte olan kimyasal, mekanik ve/veya başka yüklere bağlı olarak belirlenmelidir.

BAKIM

Schlüter-RK özel koruma veya bakım gerektirmez. Alüminyum profilin toz boya kaplanmış yüzeyi solmaz. Yüzeydeki hasarlar yeniden kaplamayla onarılabilir.

Schlüter-BARA-RK

Sunulan uzunluk: 2,50 m

Renkler:

HB = beige clair (RAL = 1019)
RB = chamois (RAL = 8003)
SB = brun noir (RAL = 8019)
PG = gris pastel (sanitaires: manhattan)
BW = blanc brillant (RAL = 9010, sanitaires: edelweiss)
Benzer Ürünler