0216 573 66 13

Schlüter BARA RTK

Schlüter BARA RTK

  • Stok Kodu 879
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 2465 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV
Schlüter-BARA-RTK, eğim şapı hazır olan balkon ve terasların açıkta kalan kenarları için bitiş profilidir. Çıkıntılı yapıştırma flanşındaki derinlik sayesinde, balkon kenar profiliyle aynı renklerde olan Schlüter-RONDEC veya Schlüter-JOLLY koruyucu kenar profillerini seramik bitişi olarak kullanmak mümkündür.
Schlüter-BARA-RTK, seramik yapıştırıcısı yardımıyla trapez delikli tespit kanadı kenar bölgesine yapıştırılır.
Schlüter-DITRA su yalıtımı olarak uygulanabilir. Aynı şekilde yapı kimyasındaki malayla sürülen bileşik su yalıtımları veya DIN 18 195, bölüm 5’e uygun su yalıtımları uygulanabilir.
Schlüter-BARA-RTK’nın dikey kanadındaki T-şekilli profil boşluğu Schlüter-BARIN oluk sisteminin montajı için kullanılır.
Schlüter-BARIN oluk sistemindeki uzun deliklerin düzeni sayesinde, yüksekliği ayarlayarak sabitleme sağlanabilir.


UYGLAMA
Schlüter-BARA-RTK kenar bitiş profili ve oluk taşıyıcı profil olarak (Schlüter-BARIN için), trapez şeklindeki delikli ankraj kanadıyla şap kenarı üzerine yapıştırıcı tabakaya tamamen üstü örtülerek gömülür.
Schlüter-DITRA ankraj kanadının yanına kadar yanaşmalıdır. Profille birleşimi Schlüter-KERDI yalıtım bandı ile sağlanmalıdır. İzolasyon bandı, Schlüter- DITRA’nın 5 cm üstüne ve Schlüter-BARA- RTK’nın yapışma flanşının tırtıllı kanalı üzerini örtecek şekilde yapıştırmalıdır. Daha sonra Schlüter-BARA-RTK’nın damlalık kenarıyla kaplamanın kenar bölgesi yaklaşık aynı hizada bitirilmek suretiyle seramikler, Schlüter-DITRA için ürün veri sayfası 6.1’de belirtilmiş olan uygun döşeme talimatları dikkate alınarak direkt seramik yapıştırıcısına yapıştırılır. Schlüter-RONDEC veya Schlüter-JOLLY kenar koruyucu profilleri uygulamasında, tırtıllı kanal üzerine seramik yapıştırıcısı sürün ve profili tamamen gömün. Yalıtım bandını delikli ankraj kanadı üzerinden profilin dik birleşim noktasına kadar getirin.
Malayla uygulanan su yalıtımı uygulamasında, Schlüter-BARA-RTK’nın  trapez delikli ankraj kanadını serbest kenar bölgesinde yalıtım sistemine yapıştırın. Yüzey yalıtımı, çıkıntılı yapıştırma flanşının tırtıllı kanalı üstüne kadar gelmelidir. Bileşik su yalıtımları uygulamasında ilgili üreticinin talimatlarına dikkat edilmelidir.
DIN 18195, bölüm 5’e göre yüzey su yalıtımı uygulamasında Schlüter-BARA-RTK’nın trapez delikli ankraj kanadı serbest kenar bölgesinde uygun bir yapıştırma harcıyla eğim şapı üzerine yapıştırılır. Kenar bölgesinde eğimin bozulması, şaptan ankraj kanadına geçişte düzleme yapılarak önlenir. Uygulanacak su yalıtımı ankraj kanadını çıkıntılı yapıştırma flanşının tırtıllı kanalına kadar örtmeli ve orada sıkıca yapıştırılmalıdır. DIN 18195, bölüm 5’e uygun yüzey su yalıtımı üzerine kaplama konstrüksiyonu yapılır - geçerli normlara dikkat edilerek- isteğe göre sonradan yük taşıyıcı tabaka veya çakıl dökülmesiyle drenaj tabakası uygulanması veya taşıyıcılar tarafından desteklenmiş büyük ebatlardaki plakalar şeklinde olabilir.
Kaplama bittikten sonra, oluk sistemi mevcut vidalarıyla Schlüter-BARA profiline monte edilebilir. Uzun delikleri sayesinde gerekirse eğim verilebilir.
Not: İç ve dış köşeler için hazır köşe parçaları mevcuttur. Schlüter-BARA-RAK’ın profil bitiş uçları arasında, yaklaşık 5 mm’lik bir boşluk bırakılır ve bağlantı parçası üstüne klipslenerek kapatılır. Kenar koruma profili kullanırken, bağlantı parçası tahmin edilen kırılma noktasında kısaltılmalı ve silikon yardımıyla kenar profiline yapıştırılmalıdır (bkz. Şekil 1). İlgili kaplama konstrüksiyonlarına ait geçerli uygulama talimatları ve kurallarına dikkat edilmelidir. Kullanılan bütün malzemeler hava şartlarına dayanaklı, su geçirmez ve dış alanlar için uygun olmalıdır.MALZEME
Schlüter-BARA-RTK kromlaştırılmış, renkli boyalı alüminyumdan yapılmıştır.

Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Alüminyum profilin kaplaması solmaz, UV ve hava şartlarına dirençlidir. Görünen yüzeyler çizilmeye karşı korunmalıdır.
Özel durumlarda, Schlüter-BARA-RTK’ın uygunluğu beklenmekte olan mekanik, kimyasal, ve/veya diğer yüklere göre belirlenmelidir.


BAKIM
Schlüter-BARA-RTK özel bir bakım ve koruma gerektirmez. Alüminyum profilin kaplanmış yüzeyi solmaz ve UV-dirençlidir. Görünen hasarlı yüzeyler boya ile tamir olunabilir.


Schlüter-BARA-RTK

Renkler:
HB = Bej,
RB = Kırmızı kahverengi
SB = Siyah kahverengi,
PG = Pastel gri,
BW = Parlak beyaz
Sunulan uzunluk: 2,50 m
Benzer Ürünler