0216 573 66 13

Schlüter BARA RW

Schlüter BARA RW

  • Stok Kodu 828
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 3384 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV
Schlüter-BARA-RW, paslanmaz çelik veya renkli boyalı alüminyumdan balkon ve terasların açıkta kalan kenarları için yapılmış olan L-şekilli bitiş profilidir. Profil, açıkta kalan şap kenarını ufalanma ve dağılmalara karşı korurken temiz kenar görünümü sağlar. Schlüter-BARA-RW kenar bitiş profili trapez şeklinde delikli kanadı tamamen yapıştırıcıya gömülür ve su yalıtım tabakasına entegre olur. Schlüter-BARA-RW, mevcut zemin üzerine seramik yapıştırıcısıyla seramik kaplama döşenmesi gereken durumlardaki balkon ve teras tadilatları için de uygundur.

UYGULAMA
Schlüter-BARA-RW’yi kenar bölgesini kapatacak uygun yükseklikte seçin.Dış köşeler için hazırlanmış köşe parçaları mevcuttur. İki profilin bitiş uçları arasında, yaklaşık olarak 5 mm’lik bir boşluk bırakılır ve bağlantı parçası üstüne klipslenerek kapatılır.
Schlüter-BARA-RW kenar bitiş açı profilinin trapez delikli ankraj kanadını şap kenarının üstüne yapıştırıcı tabakasına tam olarak gömün ve tamamen örtün.
Schlüter-DITRA uygulamasında, DITRA profilin ankraj kenarının yanına kadar döşenmelidir. Profil bağlantısı Schlüter-KERDI izolasyon bandıyla sağlanmalıdır. Bu bant min. 5 cm Schlüter-DITRA’nın üstüne ve Schlüter-BARA-RW’nin açı birleşim kenarına kadar yapıştırılmalıdır.
Uyarı: Seramikler, profilin kenarının üzerinden yaklaşık olarak 10 mm dışarı çıkarak döşenmelidir. Köşeli balkon taşı kullanırken, dikey kanadı ve bitim profili arasında yaklaşık 10 mm’lik boşluk bırakılmalıdır.

MALZEME
Schlüter-BARA-RW renkli boya kaplı alüminyum veya paslanmaz çelik olarak mevcuttur.

Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Schlüter-BARA-RW kromlaştırılmış ve renkli boya kaplanmış alüminyumdan oluşur.

Alüminyum profilinin renk kaplaması solmaz, UV ve hava şartlarına dirençlidir. Görünen yüzeyler çizilmeye karşı korunmalıdır. Alkaliyle zenginleşmiş su alüminyuma nüfuz edeceğinden, profilin gömüleceği yapıştırıcı tabakaya, su toplanmamalıdır (tam yapışma). Schlüter-BARA-RWE 1.4301 malzemeli paslanmaz çelikten üretilmiştir, kimyasal ve mekanik yüklere oldukça dayanıklıdır. Schlüter-BARA-RWE ayrıca yüksek bitişli görsel etkisinden dolayı seçilebilir. Bazı özel durumlarda, Schlüter-BARA-RW’nin uygunluğu beklenmekte olan kimyasal, mekanik ve/veya diğer yüklere bağlı olarak belirlenmelidir.

BAKIM
Schlüter-BARA-RW özel bakım veya koruma gerektirmez. Alüminyumun renkli kaplanmış yüzeyi solmaz. Görünen hasarlı yüzeyler boya ile tamir olunabilir. Atmosfere veya agresif maddelere maruz kalan paslanmaz çelik yüzeyler periyodik olarak agresif olmayan temizlik ürünleriyle temizlenmelidir. Düzenli temizlik, yalnız paslanmaz çeliğin temiz görünümünü sağlamakla kalmaz, korozyon riskini de azaltır. Temizlik ürünleri hidroklorik ve hidroflorik asit içermemelidir.
Benzer Ürünler