0216 573 66 13

Schlüter BARA RWL

Schlüter BARA RWL

  • Stok Kodu 876
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 2222 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV
Schlüter-BARA-RWL, isteğe göre dökme  çakıl taşı yatağı üstüne büyük ebattaki plakalar için veya DIN 18195, bölüm 5’e uygun drenajlı su yalıtım tabakası üzerindeki ayaklıklara oturan zeminler için L-şekilli bitiş profilidir.Schlüter-BARA-RWL’nin trapez delikli ankraj kanadı, kenar bölgesinde su yalıtım bandı üzerine yerleştirilir ve doğru yükseklik ve hizalamaya göre ayarlanır.
Dikey, yukarı doğru  bitiş kanadı kenar bölgesinde  bütün kaplama konstrüksiyonunu  veya sadece çakıl yatağını veya ayaklıkları kenar kapatıcı olarak örter. 15 mm’den 150 mm’ye kadar olan profil yükseklikleri uygun kenar tasarımları için imkan sağlar.Profilin ankraj kanadıyla dikey kanadının birleşim yeri boyunca yaklaşık olarak 7,5 cm aralıklarla yerleşmiş olan drenaj delikleri,  toplanan sızıntı suyunun emin bir şekilde tahliyesini sağlar.

UYGULAMA
Schlüter-BARA-RWL’yi kaplanacak konstrüksiyon yüksekliğine uygun seçin. Köşe bölgeleri için hazır bağlantı parçaları mevcuttur. Schlüter-BARA-RWL’nin profil uçları arasında 5 mm’lik bir boşluk bırakın ve üzerine bağlantı parçasını klipsleyerek örtün.
Drenaj folyolarının (Schlüter-TROBA veya Schlüter-TROBA-PLUS) yerleştirmeden önce, Schlüter-BARA RWL kenar bitim profilinin trapez delikli tespit kanadı su yalıtımının  üstüne yerleştirin ve eğer gerekirse düzleme harcıyla uygun yüksekliğe ve hizaya getirin.
Schlüter-BARA-RWL çakıl kenar profili olarak kullanılıyorsa, çakıl tabakası kaplama kalınlığına uygun dikey profil kanadının  üst kenarının altında bitirilir. Daha sonra  beton taş plaka kaplaması düzleşmiş çakıl tabakasının üstüne serbest olarak döşenir.
Schlüter-BARA-RWL, ayaklıklara oturan zemin kaplamalarıyla beraber bitiş profili olarak kullanılacaksa, profil kaplama konstrüksiyonunun açıkta kalan kenarını örter. Burada Schlüter-STELZ destek halkaları, Schlüter-BARA-RWL’nin trapez delikli tespit kanadının üstüne döşenir. Daha sonra beton taş plakalar destek halkaları üzerine konur.

Not: Kaplamanın kenar alanlarında engelsiz olarak  drenaj temin etmek için,  montaj esnasında drenaj folyosunun su tahliye açıklığının veya kaideler arasındaki boşlukların açık kaldığından emin olun.

MALZEME
Schlüter-BARA-RWL renkli boyalı alüminyumdan veya paslanmaz çelikten  üretilmektedir

Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Schlüter-BARA-RWL alüminyun sac bantlardan şekillendirilmiş, kromlaştırılmış ve renkli boyalı alüminyumdan oluşur.

Alüminyum profilin boya kaplaması solmaz, hava şartlarına ve UV’ye dirençlidir. Görünen yüzeyler çizilmeye karşı korunmalıdır.

Schlüter-BARA-RWL-E 1.4301 paslanmaz çelik malzemeden yapılmıştır ve kimyasal ve mekanik yüklere büyük ölçüde dayanıklıdır. Profil ayrıca yüksek kenarlı cazip bitişinden dolayı seçilebilir.

Özel durumlarda, Schlüter-BARA-RWL’nin uygunluğu beklenmekte olan mekanik, kimyasal ve/veya diğer yüklere göre belirlenmelidir.

BAKIM
Schlüter-BARA-RWL özel bir bakım ve koruma gerektirmez. Alüminyum profilin boya kaplanmış yüzeyi solmaz ve UV-dirençlidir. Görünen hasarlı yüzeyler boya ile tamir olunabilir.
Atmosfere veya agresif maddelere maruz kalana paslanmaz çelik yüzeyler, düzenli olarak agresif olmayan temizlik maddesi kullanılarak temizlenmelidir. Düzenli temizlik, paslanmaz çeliğin temiz görünümünü sağlar,  korozyon riskini de azaltır. Temizlik ürünleri hidroklorik ve hidroflorik asit içermemelidir.

Schlüter-BARA-RWL

Renkler:
HB = Bej (RAL = 1019)
RB = Kırmızı kahverengi (RAL = 8003)
SB = Siyah kahverengi (RAL = 8019),
PG = Pastel gri (sanitaires: manhattan)
BW = Parlak beyaz (RAL = 9010, sanitaires: edelweiss)
GM = Metalik gri
Sunulan uzunluk= 2,50 m

Schlüter-BARA-RWL-E

E = Paslanmaz çelik
Sunulan uzunluk: 2,50 m
Benzer Ürünler