0216 573 66 13

Schlüter DECO

Schlüter DECO

  • Stok Kodu 848
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 3445 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV

Schlüter- DECO, seramik kaplamalarda dekoratif derz amacıyla kullanılan, görünen yüzeyi 6 mm genişliğinde bir profildir ve sadece alışılagelen fonksiyonel gereksinimleri değil, show-roomlar, prestij yapıları, galeriler veya fuar standlarında istenilen estetik ihtiyaçları da karşılar. Schlüter-DECO, kaplama bitişleri veya farklı türdeki kaplamaları ayırmak için de uygundur, örneğin seramikten halı veya parkeye geçiş. Schlüter-DECO, dekoratif etkisinin yanında, aynı zamanda kenarların mekanik hasarlardan korunmasını sağlar.

UYGULAMA
Schlüter- DECO’yu seramik kalınlığına göre seçiniz.
Seramik kaplamanın bitimine, daha doğrusu optik dekoratif derz oluşturulmak istenen alana, taraklı mala ile seramik yapıştırıcısını sürün.
Schlüter- DECO’nun trapez şeklindeki delikli montaj kanadını seramik yapıştırıcısına bastırın ve düzeltin.
Seramik yapıştırıcısını, trapez delikli kanadın üzeri tamamen kaplanacak şekilde, üzerine malayla sürün.
Yanındaki seramikleri, seramik ile profil üst yüzeyi aynı seviyede olacak şekilde iyice bastırın ve düzeltin ( profil kaplama yüzeyinden daha yüksek olmamalıdır, yaklaşık 1 mm altında kalması tercih edilir).
Seramik ve profil arasında yaklaşık 2 mm derz bırakılmalıdır.
Profil ve seramik arasındaki derz boşluğunu tamamen derz dolgusu ile doldurun.

MALZEME

Schlüter- RENO-DECO, pirinç (-M), pirinç kromaj (MC), paslanmaz çelik (-E), alüminyum (-A), alüminyum eloksal (-AE) olarak üretilmektedir.
Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Özel durumlarda, öngörülen malzeme tipinin uygunluğu, beklenen kimyasal, mekanik ve diğer baskılara göre belirlenmelidir.

Schlüter- DECO-M pirinç, seramik döşemelerde kullanılan bir çok kimyasala karşı dayanıklıdır. Pirincin açıkta kalan yüzeyinde, havanın etkisiyle kararmaya neden olan oksit tabakası oluşur. Nem veya agresif maddelere maruz kaldığında ise ağır oksitlenme ve lekelenme görülebilir. Nem veya agresif maddelere maruz kaldığında ise ağır oksitlenme ve lekelenme görülebilir.

Schlüter-DECO-MC, özellikle örneğin krom armatürlerle uyum sağlayan banyolardaki kaplamalar için uygundur. Yüzeyi çizici veya aşındırıcı maddelere karşı korunmalıdır. Harç veya derz dolgusu derhal temizlenmelidir.

Schlüter-DECO-E, V2A ( malzeme 1.4301) paslanmaz çelik sac rulolardan üretilir, dolayısıyla profil yapısı, döküm pirinç veya alüminyumdan yapılmış profillerden biraz farklıdır. Paslanmaz çelik, yüksek mekanik dayanıklılığının yanında, özellikle kimyasal direnç (örneğin asit veya alkalin maddeler, temizlik malzemeleri) gerektiren kullanım alanları için uygundur.

Kimyasal baskı bekleniyorsa, alüminyumdan imal Schlüter- DECO-A’nın uygunluğu test edilmelidir. Alüminyum alkalin maddelere karşı hassastır.
Nem ile ilişkili çimento malzemeleri alkalin halini alır, konsantrasyonu ve süresine bağlı olarak korozyona uğrayabilir (alüminyum hidroksit oluşumu). Bu nedenle, görünen yüzeydeki harç veya derz dolgusu hemen temizlenmelidir. Bununla birlikte alkalin suyun boşluklarda toplanmasını önlemek için, profilin seramikle bağlantısı bol yapıştırıcı ile sağlanmalıdır.

Eloksallaştırılmış alüminyumdan imal edilen Schlüter-DECO-AE, eloksal kaplaması sayesinde, normal kullanım esnasında değişmeyen satine yüzeyine sahiptir. Yüzey çizici ve aşındırıcı maddelerden korunmalıdır. Seramik yapıştırıcısı, harç veya derz dolgu malzemesi üst yüzeyine zarar verebilir, bu sebeple artıklar hemen temizlenmelidir. Aksi takdirde alüminyumdaki tanım geçerlidir.

BAKIM

Schlüter -DECO özel bir bakım ve koruma gerektirmez. Hassas yüzeylerde aşındırıcı temizlik maddeleri kullanılmamalıdır. Pirinç veya alüminyum üzerindeki oksidasyon tabakası, bilinen cilalama ürünleri ile silinebilir; ancak yeniden oluşur. Eloksal yüzeyindeki hasarlar, sadece üzerine vernik sürülerek onarılabilir. Krom cilalama v.b. ürünler ile müdahale edildiğinde paslanmaz çelik yüzeyler parlar. Atmosfere veya agresif maddelere maruz kalan çelik yüzeyler, düzenli olarak agresif olmayan temizlik malzemesi kullanılarak temizlenmelidir. Düzenli temizlik, sadece paslanmaz çeliğin temiz görünümünü sağlamakla kalmaz,korozyon riskini de azaltır. Temizlik ürünleri hidroklorik ve hidroflorik asit içermemelidir.

Harici pasa neden olabileceği için, örneğin çelik gibi metallerle temas etmesini önleyin. Buna çelik mala ve harç kalıntılarını temizlemek için kullanılan aletler de dahildir.

Schlüter-DECO

M=Pirinç/MC=Pirinç kromaj / A=Alüminyum /AE=Alü. natur. mat eloksal E=Paslanmaz çelik
Sunulan uzunluk: 2,50 m
Benzer Ürünler