0216 573 66 13

Schlüter DILEX AHK

Schlüter DILEX AHK

  • Stok Kodu 867
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 2836 Kez incelendi
Uygulama ve İşlev

Schlüter-DILEX-AHK seramik kaplı mutfak tezgahları, duvar iç köşeleri veya depolar için alüminyumdan içbükey profildir. Çeşitli eloksal yüzeyleri mevcuttur.

Profilin dış yüzeyi seramik kaplamaların simetrik yuvarlak iç köşelerini oluşturur. Entegre edilmiş derz kanadı sayesinde seramikle arasında belli bir derz boşluğu sağlar. Çeşitli yüzeylere sahip profiller dekoratif tasarımlar ve enteresan kontraslar yaratılmasına imkan verir. Estetik optik görünümünün yanında iç köşelerin kolay ve mükemmel temizliğini sağlar.

Schlüter-DILEX-AHK, aynı yüzeye sahip diğer Schlüter profilleriyle çok iyi kombine edilebilir. Burada özellikle Schlüter-RONDEC bitiş profilleri, Schlüter-DESIGNLINE bordürleri ve mutfak tezgahları için Schlüter-RONDEC-STEP bitiş profilleri sayılır.

İç ve dış köşe birleşimlerinde profilin şık bağlantısı için Schlüter-DILEX-AHK'ya ait uygun dönüş parçaları mevcuttur.


Uygulama

Schlüter-DILEX-AHK seramik kalınlığına uygun seçilmelidir.
Delikli profil kanatlarının oturacağı yere taraklı mala ile seramik yapıştırıcısı sürülür.
Schlüter-DILEX-AHK'nın delikli montaj kanatları yapıştırıcıya bastırılır ve düzeltilir.
Delikli montaj kanadının üzeri tamamen seramik yapıştırıcısı ile örtülür.
Seramikleri, seramik ile profil yüzeyi eşit seviyede olacak şekilde iyice bastırın ve düzeltin. Profil bölgesindeki seramikler bol yapıştırıcıyla döşenmelidir.
Seramikler profilin her iki yanındaki derz kanatlarına dayanarak döşenir, böylece 1,5 mm genişliğinde eşit derz boşluğu sağlanmış olur. Profille seramik arasındaki derz boşluğu tamamen derz dolgusu ile doldurulur. Uyarı: İç köşelerde hareket bekleniyorsa yeterli genişlik sağlanarak elastik malzeme ile doldurulmalıdır.
Hassas yüzeylerde çizilmeye veya hasara sebep olmayan malzeme ve aletle çalışılmalıdır. Seramik yapıştırıcısı veya harç kalıntıları hemen temizlenmelidir.
İç ve dış köşe dönüşleri için uygun köşe parçaları mevcuttur.

Malzeme

Schlüter-DILEX-AHK çeşitli eloksal yüzeylere sahip alüminyumdan üretilmiştir.

AE=Alü. natur mat eloksal

ACG=Alü. krom parlak eloksal

ACGB=Alü. krom fırçalanmış eloksal

AK=Alü. bakır eloksal

AKG=Alü. bakır parlak eloksal

AKGB=Alü. bakır fırçalanmış eloksal

AM=Alü. pirinç mat eloksal

AMG=Alü. pirinç parlak eloksal

AMGB=Alü. pirinç fırçalanmış eloksal

AT=Alü. titan mat eloksal

ATG=Alü. titan parlak eloksal

ATGB=Alü. titan fırçalamış eloksal

Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:

Schlüter-DILEX-AHK'nın kullanılabilirliği, beklenen kimyasal etkilere göre belirlenmelidir. Alüminyum alkalin maddelere karşı hassastır.Nem ile ilişkili çimento malzemeleri alkalin halini alır, konsantrasyonu ve süresine bağlı olarak korozyona uğrayabilir (alüminyum hidroksir oluşumu). Bu nedenle  profilin görünen yüzeyi üzerindeki harç veya derz dolgu malzemeleri derhal temizlenmelidir. Profilin seramikle bağlantısı bol yapıştırıcı ile sağlanmalıdır. Schlüter-DILEX-AHK eloksal kaplaması sayesinde, normal kullanım esnasında değişmeyen satine yüzeyine sahiptir. Yüzey çizici ve aşındırıcı maddelerden korunmalıdır.

Bakım

Schlüter-DILEX-AHK özel bir bakım ve koruma gerektirmez. Hassas yüzeyler için çizmeyen temizlik maddeleri kullanılmalıdır. Eloksal yüzeydeki hasarlar ancak boyanarak onarılabilir.
Benzer Ürünler