0216 573 66 13

Schlüter DILEX AKWS

Schlüter DILEX AKWS

  • Stok Kodu 862
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 2688 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV
Schlüter-DILEX-AKWS, mekanik yüklere maruz kalan seramik veya doğaltaş kaplamalar için bakım gerektirmeyen hareketl derz profildir.
Schlüter-DILEX-AKWS yoğun yaya veya hafif araç trafiğine maruz kalan kaplamaların emniyetli kenar koruması sağlar. Trapez şekilli delikli alüminyum yan ankraj kanatları 6 mm genişliğindedir ve yumuşak plastik hareket bölgesiyle bağlanmıştır.
Profilin yan ankraj kanatları, özel profil dizaynı sayesinde, kaplamanın kenar kısmını etkili bir şekilde korur.
Schlüter-DILEX-AKWS, kaplamada ses kesintisine neden olur ve ses geçişini azaltır.

UYGULAMA
Seramik kalınlığına uygun olarak Schlüter-DILEX-AKWS’yi seçin.
Seramik yapıştırıcısını, profilin döşeneceği alanın üstüne taraklı malayla yayın.
Schlüter-DILEX-AKWS’nin trapez şeklinde delikli ankraj kanatlarını seramik yapıştırıcısına  bastırın ve düzeltin. Profil, zemindeki hareket veya ayırıcı derzlerlerle tam üst üste gelmelidir.
Seramik yapıştırıcısını, trapez delikli kanadın üzeri tamamen kaplanacak şekilde, üzerine malayla sürün. Profilin dikey kanadına seramik yapıştırıcısını eğimli sürün.
Yanındaki seramikleri, seramik ile profil üst yüzeyi  aynı seviyede olacak şekilde iyice bastırın ve düzeltin (profil kaplama yüzeyinden daha yüksek olmamalıdır,  yaklaşık 1 mm altında kalması tercih edilir). Seramikler profil bölgesinde bol yapıştırıcı ile döşenmelidir. Her zaman profilin yanına seramiğin kesilmemiş kenarını getirin.
Seramik, profil yanına döşenir, böylece 1,5 mm eşit derz sağlanır.
Profil ve seramik arasındaki derz boşluğunu tamamen derz dolgusuyla doldurun.


MALZEME
Schlüter-DILEX-AKWS, her iki yanında trapez şeklinde delikli ankraj kanatları olan alüminyum taşıyıcı profilden oluşmuştur. Hareket bölgesi, sert plastik tırnaklı, yumuşak plastik yüzeyden oluşur.

Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Bazı özel durumlarda öngörülen malzeme tipinin uygunluğu, beklenen kimyasal, mekanik ve/veya diğer yükler hesaplanarak elirlenmelidir. Alüminyumdan yan ankraj kanatları olan Schlüter-DILEX-AKWS  alkalin maddelere karşı hassastır. Nem ile ilişkili çimento malzemeleri alkalin halini alır,konsantrasyonu ve süresine bağlı olarak korozyona uğrayabilir (alüminyum hidroksit oluşumu). Alkalin suyun boşluklarda toplanmaması için, profilin seramikle bağlantısı bol yapıştırıcı ile sağlanmalıdır


BAKIM
Schlüter-DILEX-AKWS mantar ve bakteriye karşı dirençlidir ve özel bir bakım gerektirmez. Seramik kaplamanın temizliği esnasında, bilinen ev temizlik ürünleriyle temizliği yapılır.


Schlüter-DILEX-AKWS

Sunulan uzunluk: 2,50 m
Renkler:

G = Gri,
HB = Bej,
PG = Pastel gri,
GS = Siyah
Benzer Ürünler