0216 573 66 13

Schlüter DILEX AS

Schlüter DILEX AS

  • Stok Kodu 881
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 2798 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV
Schlüter-DILEX-AS, banyo ve duş tekneleri veya kapı ve pencere kasaları gibi sabit yapı elemanlarına seramik kaplamaların esnek bağlantısı için derz profilidir.Schlüter-DILEX-AS, bitişiğindeki 6 ile 12 mm kalınlığındaki seramik veya doğal taş kaplamalar için uygundur.
Schlüter-DILEX-AS, trapez delikli montaj kanadıyla seramik kaplama altına sıkıca ankrajlanır. Yapı elemanı ve seramik kaplama arasındaki hareketi dengeleyen esnek profil bitim dudağı yapışkan banda sahiptir, bununla bağlantı kanadı sabit yapı elemanına yapıştırılır.
Bunun yanında profil su yalıtımı yerine geçmez. Gerekli olan su yalıtımı profilin döşenmesinden önce yapılmalıdır. Schlüter-DILEX-AS ses köprülerinin oluşumunu engeller ve seslerinin aktarımını azaltır. Aksesuar olarak uygun sağ-sol final kapakları ve iç köşe parçaları mevcuttur.


UYGULAMA
Profilin uygulanacağı yapı elemanı yüzeyini iyice temizleyin.
Taraklı bir malayla, trapez delikli ankraj kanadın yerleştirileceği alana seramik yapıştırıcısını sürün.
Kendinden yapışmalı banttaki silikon kâğıdı sıyırın. Profili kendinden yapışkan bantla yapı elemanına yapıştırın ve trapez delikli kanadı sürülen seramikyapıştırıcısına bastırın.
Gerekli iç köşe ve final kapaklarını silikonla sabitleyin.
Trapez delikli ankraj kanadını tamamen seramik yapıştırıcısıyla ile örtün.
Seramikler,profil ile arasında yaklaşık 2 mm bir derz bırakılarak döşenir.
Profil ve seramik arasındaki derz boşluğu, tamamen derz dolgusu ile doldurulur.

MALZEME
Schlüter-DILEX-AS, trapez şeklinde delikli sert-PVC’den ankraj kanadı ve kendinden yapışkan bantlı yumuşak PVC’den yapılmış esnek bağlantı dudağından oluşur.

Malzeme özellikleri ve uygulama alanları :
Profil seramik kaplamalarda karşılaşılan kimyasal yüklere karşı dayanıklıdır ve mantar ve bakteriye karşı dirençlidir.
Bazı özel durumlarda, Schlüter-DILEX-AS’ın uygunluğu önceden hesaplanmış olan kimyasal, mekanik ve/veya diğer gerilimlere dayanılarak belirlenmelidir. Schlüter-DILEX-AS seramik kaplamaların kenar bölgelerinde, banyo küvetleri, duş tekneleri, kapı ve pencere kasaları veya mutfak tezgahları gibi sabit elemanlarına esnek bir bağlantı derzi olarak uygulanır.

BAKIM
Schlüter-DILEX-AS mantar ve bakteriye karşı dirençlidir ve özel bir bakım gerektirmez. Seramik kaplamanın temizliği esnasında bilinen ev temizlik ürünleriyle temizliği yapılır.
Benzer Ürünler