0216 573 66 13

Schlüter DILEX BWA

Schlüter DILEX BWA

  • Stok Kodu 882
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 2209 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV
Schlüter-DILEX-BWA, seramik kaplamalarda sabit yapı elemanlarına esnek bağlantı için kullanılan plastik hareket derz profilidir.
Geri dönüşümlü sert PVC’den imal edilmiş olan trapez şeklinde delikli yan montaj kanadı, seramiklerin altında, seramik yapıştırıcısına ankrajlanır. Profilin seramik yapıştırıcısı, epoxy-reçine, silikon v.b. ile sabit yapı elemanına yapıştırılması için yan tarafına tırnaklı kanal tasarlanmıştır. Yumuşak CPE’den 5 mm genişliğindeki hareket bölgesi meydana gelen hareketleri absorbe eder. Çekme gerilimlerini daha iyi karşılaması için de alt hareket bölgesi kesilmiştir.
Schlüter-DILEX-BWA, ses köprülerini önler ve bu şekilde ses aktarımını azaltır.

UYGULAMA
Schlüter-DILEX-BWA’yı seramik kalınlığına uygun seçin.
Profilin uygulanacağı kenar bölümüne seramik yapıştırıcısını taraklı malayla sürün.
Profilin yapı elemanına yapışması için dış bağlantı kenarının kanal boşluğuna ihtiyaç halinde önceden epoksi-reçine, silikon v.b. yapıştırıcı sürülebilir.
Schlüter-DILEX-BWA’nın trapez şeklinde delikli ankraj kanadını seramik yapıştırıcısına bastırın ve mevcut yapı elemanına doğru iyice sıkıştırın.
Trapez delikli ankraj kanadını tamamen seramik yapıştırıcısıyla ile örtün
Yanındaki seramikleri sıkıca bastırın ve profilin üst kenarıyla aynı seviyede bitirin.
Seramik ve profil arasında yaklaşık 2 mm derz bırakılmalıdır.
Profil ve seramik arasındaki derz boşluğu, tamamen derz dolgusu ile doldurulur.


MALZEME
Schlüter-DILEX-BWA, geri dönüşümlü sert PVC’den  kenar kısmı tırnaklı kanala sahip olup, üstten ve alttan yumuşak CPE bağlantısıyla, geri dönüşümlü sert PVC’den tarpez şeklinde delikli ankraj kanadından oluşmuştur.

Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Profil seramik kaplamalarda karşılaşılan kimyasal yüklere karşı dayanıklıdır ve mantar ve bakteriye karşı dirençlidir. Bazı özel durumlarda, öngörülen malzemenin uygunluğu önceden hesaplanmış olan kimyasal, mekanik ve/veya diğer gerilimlere dayanılarak belirlenmelidir. Profilin CPE genleşme bölgesi UV-dirençli olup yumuşatıcı içermezler.

Schlüter-DILEX-BWA, sabit yapı elemanlarına esnek bağlantı derzi olarak seramik kaplamada kullanılır. Uygulama alanları örneğin pencere veya kapı kasalarının duvar bağlantıları; mevcut duvar ve süpürgelik kaplamalarının zemin kaplama bağlantısı,  kapı ve gömme dolap bağlantıları v.b.

BAKIM
Schlüter-DILEX-BWA mantar ve bakteriye karşı dirençlidir ve özel bir bakım gerektirmez. Seramik kaplamanın temizliği esnasında bilinen ev temizlik ürünleriyle temizliği yapılır.

Schlüter-DILEX-BWA

Sunulan uzunluk: 2,50 m
Renkler:

G = Gri,
PG = Pastel gri,
BW = Parlak beyaz,
HB = Bej,
GS = Siyah
Benzer Ürünler