0216 573 66 13

Schlüter DILEX BWB

Schlüter DILEX BWB

  • Stok Kodu 864
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 2457 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV
Schlüter-DILEX-BWB, seramik kaplamalar için hareket derz profilidir. Geri dönüşümlü sert PVC’den imal edilen trapez şeklinde delikli yan kanatlar, seramik altına seramik yapıştırıcısına ankrajlanır ve meydana gelen hareketleri hareket bölgesine aktarır.
Baskı, çekme ve çapraz hareketleri absorbe edilir. Hareket bölgesi ve görünen yüzeyi yumuşak-CPE’den oluşmuştur ve 10 mm’lik genişliğiyle genel hareket derz aralıklarına uyar. Büyük hareketleri kısmen karşılayabilir.
Schlüter-DILEX-BWB konutlarda kullanımının yanında, orta yoğunluktaki yüklerin olduğu alışveriş arabalarının kullanıldığı trafiği az olan büyük mağazalar veya bürolar gibi alanlarda kullanıma uygundur. Profiller dış mekanlar içinde uygundur, örneğin balkonlar ve dış ce.

UYGULAMA
Schlüter-DILEX-BWB’yi seramik kalınlığına göre seçin.
Seramik yapıştırıcısını, profilin döşeneceği alanın üstüne taraklı malayla yayın.
Schlüter-DILEX-BWB’nin trapez şeklinde delikli ankraj kanatlarını seramik yapıştırıcısına bastırın ve düzeltin. Profil, kaplama altındaki hareket derzleriyle üst üste gelmelidir.
Seramik yapıştırıcısını, trapez delikli kanadın üzeri tamamen kaplanacak şekilde, üzerine malayla sürün.
Yanındaki seramikleri, seramik ile profil üst yüzeyi aynı seviyede olacak şekilde iyice bastırın ve düzeltin (profil kaplama yüzeyinden daha yüksek olmamalıdır, yaklaşık ;1 mm altında kalması tercih edilir). Seramikler profil bölgesinde bol yapıştırıcı ile döşenmelidir.
Seramik ve profil arasında yaklaşık olarak 2 mm’lik bir derz bırakılmalıdır.
Profil ve seramik arasındaki derzi derz dolgusuyla tamamen doldurun.

MALZEME
Schlüter-DILEX-BWB, yumuşak CPE’den hareket bölgesi olarak alt ve üst bağlatısıyla, geri dönüşümlü sert PVC’den trapez şeklinde delikli yan kanatlardan oluşmaktadır.

Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Profil seramik kaplamalarda karşılaşılan kimyasal yüklere karşı dayanıklıdır ve mantar ve bakteriye karşı dirençlidir.

Bazı özel durumlarda, öngörülen malzemenin uygunluğu önceden hesaplanmış olan kimyasal, mekanik ve/veya diğer gerilimlere dayanılarak belirlenmelidir. Profilin CPE genleşme bölgeleri UV-dirençli olup yumuşatıcı içermezler.

Schlüter-DILEX-BWB, seramik yapıştırıcısıyla döşenen seramik kaplamaların alanlara bölünmesi için hareket derzi olarak kullanılır. Profil, kaplama altındaki mevcut hareket derzinin üstüne gelmelidir. Profiller bina genleşme derzleri üzerinde kullanıma uygun değildir.

BAKIM
Schlüter-DILEX-BWB mantar ve bakteriye karşı dirençlidir ve özel bir bakım gerektirmez. Seramik kaplamanın temizliği esnasında bilinen ev temizlik ürünleriyle temizliği yapılır.

Schlüter-DILEX-BWB

Renkler:
G = Gri,
PG = Pastel gri,
BW = Parlak beyaz,
HB = Bej,
GS = Siyah
SP =A çık şeftali

Sunulan uzunluk: 2,50 m
Benzer Ürünler