0216 573 66 13

Schlüter DILEX EDP

Schlüter DILEX EDP

  • Stok Kodu 863
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 2569 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV
Schlüter-DILEX-EDP, yatay hareketi absorbe etmek için bakım gerektirmeyen paslanmaz çelik hareket derz profilidir. Profil özellikle ağır yüklere maruz kalan seramik ve doğaltaş kaplamalar için uygundur.
Schlüter-DILEX-EDP yoğun araç trafiğine maruz kalan kaplamalarda emniyetli kenar koruması sağlar ve bundan dolayı depo, üretim tesisleri, alışveriş merkezleri, yeraltı otoparkları veya temizlik makineleriyle temizlenen kaplamalarda kullanımı için uygundur. Kaplama konstrüksiyonunun hareketleri birbirine geçen bağlantısı sayesinde absorbe edilir. Schlüter-DILEX-EDP profilinin görünen yüzeyi 12 mm genişliğindedir. Profil birbirine geçen bağlantısı sayesinde dikey hareketleri absorbe edemez. Bundan dolayı şapın dikey hareket emniyeti sağlanmalıdır. Profilin yan ankraj kanatları, özel profil dizaynı sayesinde, yüzey kaplamasının kenar kısımlarını korur.UGYULAMA
Schlüter-DILEX-EDP’yi seramik kalınlığına uygun seçin.
Taraklı malayla yapıştırıcıyı profilin yerleştirileceği alana sürün.
Schlüter-DILEX-EDP’nin delikli tespit kanatlarını yapıştırıcıya bastırın ve hizalayın. Profil, zemindeki hareket veya ayırıcı derzlerle tam üstüste gelmelidir.
Seramik yapıştırıcısını, trapez delikli kanadın üzeri tamamen kaplanacak şekilde, üzerine malayla sürün. Profilin dikey kanadına seramik yapıştırıcısını eğimli sürün.
Yanındaki seramikleri, seramik ile profil üst yüzeyi  aynı seviyede olacak şekilde iyice bastırın ve düzeltin (profil kaplama yüzeyinden daha yüksek olmamalıdır, yaklaşık 1 mm altında kalması tercih edilir). Seramikler profil bölgesinde bol yapıştırıcı ile döşenmelidir. Profilin yanına her zaman seramiğin kesilmemiş kenarını getirin.
Seramik ve profil arasında yaklaşık olarak 2 mm’lik bir derz bırakılmalıdır. Profil ve seramik arasındaki derzi tamamen derz dolgusuyla doldurun.

MALZEME
Schlüter-DILEX-EDP, paslanmaz çelik sac bandlardan şekillendirilen, malzeme numarası 1.4301 paslanmaz çelik alaşımdan yapılmıştır ve ankraj kanatları trapez şeklinde deliklidir.

Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Bazı özel durumlarda öngörülen malzeme tipinin uygunluğu, beklenen kimyasal, mekanik ve/veya diğer yükler hesaplanarak belirlenmelidir.

Schlüter-DILEX-EDP, 1.4301 malzeme numaralı paslanmaz çelikten yapılmıştır ve yüksek mekanik dayanıklılığının yanında özellikle kimyasallara  örneğin; asit veya alkalin maddeler, temizlik maddelerine karşı direnç gerektiren uygulamalar için uygundur.

BAKIM
Schlüter-DILEX-EDP özel bir bakım ve koruma gerektirmez. Atmosfere veya agresif maddelere maruz kalan paslanmaz çelik yüzeyler, periyodik olarak agresif olmayan temizlik malzemesi kullanılarak temizlenmelidir. Düzenli temizlik, yalnız paslanmaz çeliğin temiz görünümünü sağlamakla kalmaz, korozyon riskini de azaltır. Temizlik ürünleri hidroklorik ve hidroflorik asit içermemelidir.

Schlüter-DILEX-EDP

EDP = Paslanmaz çelik
Sunulan uzunluk: 2,50 m 
Benzer Ürünler