0216 573 66 13

Schlüter DILEX EKE

Schlüter DILEX EKE

  • Stok Kodu 869
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 2501 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV

Schlüter-DILEX-EKE, duvar iç köşeleri için tek parçalı köşe profilidir. Yüzer şap olmayan zeminlerde, Schlüter-DILEX-EKE esnek zemin/ duvar bağlantısı  olarak da kullanılabilir.
Trapez şeklinde delikli yan kanatları, seramik kaplama altındaki yapıştırıcıya sıkıca ankrajlanır. Profilin bir kanadında,  kesilmiş seramik kenarlarının içine sokulabileceği kanal tasarlanmıştır. Görünen hareket bölgesi sadece 5 mm genişliğindedir. Bu 5 mm genişliğindeki bölgenin beklenen haraketler için yeterli olup olmadığı ilgili projede incelenmelidir.

UYGULAMA
Schlüter-DILEX-EKE’yi seramik kalınlığına uygun seçin. Profilin „U“ yüksekliği, seramiğin  kanala iyi yerleştirilmesini sağlayacak şekilde seçilmelidir (örneğin  yaklaşık 8 mm ile 10 mm arasındaki seramik kalınlıkları için U 11).
Trapez şeklinde delikli profil kanatların yerleştirileceği yüzeye yapıştırıcı sürün ve profili sıkıca yapıştırıcıya bastırın,  kanatları  üstündeki yapıştırıcıyı malayla yayın.
Bir tarafındaki seramikleri, profil ile arasında yaklaşık olarak 2 mm derz bırakarak döşeyin. İkinci tarafta seramikleri, gerekirse kesik kenarını profilin kanalına yerleştiriniz.
Profil ve seramik arasındaki derzi tamamen derz dolgusuyla doldurun.

MALZEME

Schlüter-DILEX-EKE, geri dönüşümlü sert-PVC’den  yan ankraj kanatları ve yumuşak-CPE’den yapılmış olan genleşme bölgesinden oluşur.

Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Schlüter-DILEX-EKE, zemin/duvar bağlantıları ve duvar iç köşeleri için köşe hareket derzi olarak kullanılır. Malzeme seramik kaplamada karşılaşılmakta olan kimyasal yüklere karşı dirençlidir. CPE malzemesi UV ve dış hava şartlarına, mantar ve bakteriye karşı dirençlidir, gıda endüstrisinde kullanımı için uygundur ( FDA kurallarına göre).
CPE malzemesi çok sayıda asit, alkali, yağ,  ve solventlere karşı yüksek dayanıklılığa sahiptir.
Bazı özel durumlarda öngörülen malzeme tipinin uygunluğu, beklenen kimyasal, mekanik ve/veya diğer yükler hesaplanarak belirlenmelidir.


BAKIM

Schlüter-DILEX-EKE mantar ve bakteriye karşı dirençlidir ve özel bir bakım gerektirmez. Seramik kaplamanın temizliği esnasında bilinen ev temizlik ürünleriyle temizliği yapılır.


Schlüter-DILEX-EKE

Sunulan uzunluk: 2,50 m
Renkler:

BW=Parlak beyaz
G=Gri
GS=Siyah
HB=Bej
PG=Pastel gri
SP=Açık şeftali
Benzer Ürünler